Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

Vodny

Kdo by to byl řekl, že obtloustlý Russell Crowe bude v roli trochu lehkovážného vymítače bavit tak, že bych mu klidně dal malého Oskárka. Zábavné, vtipné, trochu hororové, ale hlavně dobře ubíhající. Prostě takový ten film, který neurazí, nenadchne a ještě místy dokonce překvapí. Normálně asi za 3 hvězdy, ale já si prostě nemůžu pomoct, Russell je tady k sežrání takže +1* navíc. Amen. ()

pumpkinqueen

Mám v hororech radši komornější atmosféru vymítání; když se posedlý kroutí do nepřirozených pozic, mluví nelidským hrdelním hlasem, občas se otočí nějaký ten krucifix na stěně nebo se pohybují předměty v jeho okolí. Když vám leze mráz po zádech už jen z toho, jak odporně vypadá a zní. Něco z toho jsme tu samozřejmě dostali, ale k tomu spooooustu věcí navrch. A právě ty věci tady budou asi velmi kontroverzním tématem. Někomu by mohly přijít naprosto zbytečné až dokonce rušivé, a samotnou mě překvapilo, že do té skupiny tentokrát nepatřím. Film se trochu "utrhl ze řetězu" a hororovou linku nahradila spíš linka akční. V mnoha ohledech až příliš přehnaná, obzvlášť ve finále, ale já ji nakonec shledala zábavnou. Od začátku byl film navíc laděn do takového odlehčenějšího stylu a vtipy se rozhodně neplýtvalo, a ač to narušilo téměř celou strašidelnost, ke které to mělo slušně našlápnuto, překvapivě to fungovalo. Film krásně odsýpá, nenudíte se, ale pravda je, že pokud čekáte vymítání, u kterého se budete bát a přivírat oči, tak to tady určitě nenajdete a možná budete i naštvaní. Já neměla žádné očekávání, ukázky filmu mě zvlášť nezaujaly, takže jsem byla překvapená příjemně. Bylo to zase něco trochu jiného, žánry se mísily víc, než je ve zvyku, a než já vyhledávám. Musím pochválit kameru, protože film je krásně natočený a vážně se na to koukalo samo. A taky maskéry, protože posedlý by v jiném zpracování mohl působit opravdu děsivě. Ale to by zkrátka Russell Crowe musel přestat vtipkovat. Sama se divím, že mi to sedlo. Příběh dává smysl a není tak děravý, jako to u některých hororových příběhů velmi často bývá. Dostali jsme vysvětlení a odpověď na vše. Takže pokud jste připraveni na akčnější exorcismus plný až přehnaných vizuálních vjemů a efektů, směle do toho. ()

AnanAss

Pokud vám začne dítě nečekaně mutovat, mluvit plynule cizími jazyky, častovat vás vulgárními názvy pohlavních orgánů, krvácet z očí, lámat si samovolně kosti v těle a lézt po stropě, měli byste zbystřit pozornost. Ne vždy musí jít o příznaky puberty spojené s konzumací tvrdších drog. Své by o tom mohl vyprávět Russell Crowe, který coby páter obráží na svém mopedu taliánskou krajinou a zachraňuje lidi posedlé samotným Satanem. Nyní jej však čeká nejhorší fuška jeho života. Gladiátor už roky dlabe na posilování a místo zdravé stravy přešel na stravu koblihovitou, přesto mu to z jeho charismatu ubralo málo. Je tedy hlavním tahounem této béčkové jednohubky, jedoucí dle zaručeného mustru - posednutí, nadávání, občasné zvracení krve, vymítání. Jedno podívání se dá v pohodě zvládnout, hlavně tedy díky kratší stopáži. Ale nevidím moc důvodu, proč ztrácet čas tímto, když si můžete dát raději znovu klasiku vymítačského žánru. Tedy kromě možnosti vidět Crowea na mopedu. ()

Rockerman

Konečně film, který si název horor opravdu zaslouží. Nejspíš od The Conjuring nejlepší vymítačský horor. Znepokojivý, tísnivá atmosféra, výborná hudba a skvělý Russell Crowe. Avery jde na to ovšem jinak, než James Wan. Možná toho vymítání bylo příliš, ale já jsem po dlouhé době spokojen. ()

KUFI

Jak vybuchla na konci ta slapka to bylo pekny. Myslel jsem  ze Vavra maka na KCD2 a on si misto toho hraje ve filmech ()

figliar

Ďalšia nepodarená hororová vymietačka, ktorú nezachránil ani netypický kňaz a veľký rozpočet. Postavy mi vôbec nesadli, celý film na mňa pôsobil ukryčano a hlúpo. Príbeh, aj na to že sa jednalo o horor, bol až veľmi lacný a od začiatku bolo jasné, ako sa film skončí. Jedinú hviezdičku dávam za výborný taliansky prízvuk Russella Crowa a jeho stále plnú ploskačku. ()

Daiker

No nějak jsem to tušil, že to bude spíš k smíchu.... Chrčení, vrčení a různé bláboly hnusného bezpohlavního děcka. Celkově ta rodina byla nesympatická. Russel se do role moc nehodil a spíš mu sedla role nasraného psychopata s SUV. Nemá to žádnou atmosféru, hudba nijaká, neděsilo to.... Spíš ty scény s vymýtáním připomínaly Scary Movie. A to digi prase si mohli taky odpustit... ()

NorseSword24

Klasický horor s démonom, teda až na Crowea. Ten to neskutočne zabíjal (v dobrom). Proste vidieť ho ako jazdi na tom skútri s vážnym pohľadom a hudbou XD. A aj ten jeho postoj voči démonovi kde berie všetko s pohodou je skvelý. Aj ten príbeh a scény s hriechmi sú skvelé prvky. Ale bez toho ako je hl. postava napísaná a bez toho herca, bolo by to odosť slabšie. Je to blbosť, ale dobrá blbosť! ()

ViktorS

Tak počul som len chválu na tento film a možno, že aj preto som sa v ňom mierne sklamal. Russell Crowe bol vo svojej roly dobrý, to nemôžem poprieť, sadla mu, ale film ako taký mi neprišiel moc strašidelný. Bol to skôr len triler s klasickým hororovým klišé, teda starým domom uprostred ničoho, kde sa dejú veci. Úvod sa mi páčil a vzbudil vo mne záujem o to čo bude pokračovať, ale bohužiaľ ten hlavný dej, tá hlavná zápletka bola trochu iná ako som čakal. Celý ten proces mi prišiel mierne urýchlený no a záverečné finále, to bolo skôr sklamanie a určite celé to vyvrcholenie mohlo byť lepšie. Ale ako celok je táto snímka stále pozerateľná a nenudí. ()

Kingjiri

Ze začátku vcelku slibná podivaná, hlavně díky dobrý hlavní postavě mazáckýho exorcisty. Jenže jak čas plyne, stává se z bijáku stokrát viděnej vymítačskej horor (ehm, teda v lepšim případě - viz finále). I když teda těch strašidelnejch nebo napínavejch scén se moc neobjeví. Všechno je pak zakončený kněžskou vymýtačskou týmovkou, kde už z pokusu o atmosférickou exorcistickou podivanou nezbude vůbec nic, celý rádoby akční finále je víc směšný než zábavný a nejvíc se na něm projevujou slabší triky. Asi nejvíc mě vyděsil uplnej závěr, kterej si nechává otevřený vrátka pro další díly, to už bych asi nedal, dvě silnější hvězdy. ()

AngelG odpad!

Něco tak trapného jsem už dlouho neviděla a opravdu lituji každého, kdo za tohle zaplatil v kině. Vizuálně to vypadá jak TV film, herecké výkony a obsazení naprosto šílené (jak se někdo jako Crowe mohl pustit do takové chujoviny, to mi fakt hlava nebere), absolutně nevyvážený tón s doprovodnou muzikou jak z nějakého super cool akčňáku a příběh nejen, že milionkrát viděno, ale zpracováno tak děsně nudně, že už jsem měla tendence přeskakovat po čtvrt hodině. A jsem opravdu ráda, že démoni automaticky mluví pouze anglicky, jak by jsme jim jinak rozuměli. :D Opravdu mě překvapuje jak vysoké to má tady hodnocení, tohle si nezaslouží ani 20%. Bleh... ()

helraiser

Kouká se na to docela pěkně, ale s hororem to nemá moc společného, občas to je spíše úsměvné. Děsivost minimální, ale docela zajímavá kostra příběhu a slušné herecké výkony. Démon byl fajn, ale vymítání bylo hodně úsměvné. Sečteno podtrženo průměrná neděsivá podívaná, která není k zahození, ale strachy se u toho nepočůrá ani malé děcko. ()

Hellknight12

Práve som sa vrátil z kina. Pôjdem bez SPOJLEROV, takže ak si chcete bližšie pokecať tak to označte ako spoiler. R. Crowe v hlavnej úlohe exorcistu má veľmi prekvapil. Áno je to skvelý herec a dokázal to už v nie jednom filme ale takúto postavu som ho videl hrať asi prvý krát. Máme tu celkom fajn hudbu, skvelé herecké obsadenie, či už hlavných alebo vedľajších postáv. Na to, že je to horor, ktorý sa berie celý čas vážne je tu aj dosť humoru, ktorý zaobstarává R. Crowe. Humor tu síce nejako neprekáža a je celkom dobré hodených pár hlášok ale z počiatku som nemal pocit, že sledujem horor, čo je škoda. Z počutia ale aj prečítaní pár článkov viem, že by to mal byť film založený na skutočnom príbehu. Efekty sú slušne a aj príbeh je dostatočne zaujímavý. Máme tu aj nejaké flashbacky a backstory ako sme mali napríklad v prvom Conjuring. Rozhodne to nie je najlepší film o exorcisme aký, kedy bol ale prinieslo to pár celkom fajn nápadov ako sa dá trochu inak poňať horor. Môže sa nájsť niekto, kto na koniec bude nadávať ale ja som celkom spokojný. Oplatí sa ísť na to do kina? Za mňa ak máte radi tento druh hororu, tak určite áno. Ja som neostal sklamaný ale zase ma to nijako extra neprekvapilo, taký slušný nadpriemer. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

czedar

Extrémně šablonovité, příliš teatrální a spoustu vtipů mimo. Celý to působí jak z produkce Marvelu. Snad by to šlo přirovnat ke Constantonovi ve vymítačskym svetru, akorát dost kousavým. Krom smíchu z některých celkem povedených vtipů a z absurdismu některých scén to ve mně nic nevyvolalo. Aspoň Russell Vávra hraje skvěle a jeho charakter je sympaťák. Když si k tomu přihodím vedlejší Vatikánskou dějovou linku, která je tak užitečná jako automat na kondomy ve Vatikánu, tak se dostávám na parádní 3 zběsile rotující krucifixíky z 10. ()

John80

Ďalší podobný snímok ako bola Diablova korisť o vymetani, len tento je o niečo lepší. Russell Crowe v netypickej úlohe vymetaca za pomoci ďalšieho kňaza v poverení pomôcť matke s deťmi 3* ()

LordMysti

Mám z toho hodně rozporuplné pocity. Natočené a odvyprávěné je to parádně, tempo letí a vše jak má být. Jen se pak na můj vkus začne zbytečně rozehrávat zbytečná hra na obhajobu církve a překrucovat její temná minulost... Škoda že film nezůstal u původní příběhové "akční" linky. ()

Likan7

Béčkové vymítání s fajnovým Crowem, které ale bohužel nepřináší vůbec nic zajimavého, nového, nebo neviděného v něčem starším. Vyloženě špatně tu není nic, ale ani tu není nic, za to by se dalo vyloženě chválit. ()

Sharleen76

Papežův exorcista v podání Russella "Gladiátora" Crowa je tak trochu rebel se smyslem pro humor, který přechází plynně mezi italštinou a angličtinou. Povedená žánrovka, která rozhodně neurazí. ()

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)