Reklama

Reklama

Silnice Řím - Neapol neprůjezdná!

  • Itálie L'ingorgo (více)

Obsahy(1)

Film s hvězdným hereckým obsazením vyobrazuje, co se stane, když se na dálnici proud vozidel zastaví. Nejprve je klid, všichni pozorují a čekají. Když tento stav ale trvá dlouhých 24 hodin, pak lidé dávají průchod svým vášním. Děj filmu je poskládán jako mozaika ukazující charaktery postav i bariéry mezi jednotlivými sociálními vrstvami. Začíná jako lehká komedie, která se ke konci změní v drama. (radmas)

(více)

Recenze (16)

argenson 

všechny recenze uživatele

Zcela mimo mísu mě tady napadla paralela s Francouzskou revolucí. To byl taky projekt narvanej až přebytečnou plejádou mezinárodních hvězd, přitom tam hlavní roli hrály historické kulisy a události. Podobně tady je v hlavní roli ucpaná silnice a spousta aut a výčet slavných jmen je až inflační. Je to bezútěšné, syrové a nadčasové, ale za mě žádnej zázrak. Já to chtěl vidět hlavně kvůli Annie Girardot a ano, ta je opět dokonalá. Jak jinak :-) ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Znamenité vykreslení charakterů lidí, kteří se nikdy předtím neviděli a přesto musí spolu vydržet "vězení", které jim připravil silniční kolaps. Naplno propukají skryté pudy a z normálně bezúhoného člověka se stává "časovaná bomba". K výbuchu pak už jen stačí málo - třeba, že řidička naproti je sexy anebo...Zajímavý film, ve kterém si společně zahrála spousta hereckých hvězd z Evropy! ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Mozaikové drama z obří dálniční zácpy s výbornými výkony nejen hvězd jako Annie Girardot nebo Mastroianni, ale i herců ve vedlejších rolích, s jednou pro mě nezapomenutelnou a velmi silnou scénou. To když se mladík chystá pomstít hromadné znásilnění dívky, už nese zapálenou sirku k nádrži auta, kde tři násilníci (znavení po tom, jak si „pěkně užili“ ) spí, ale nakonec to auto nezapálí... Ono totiž není tak snadné rozloučit se se svou duší a někoho opravdu zabít ... Takže co zbývá nám všem – stejně bezmocným lidem? Jen tupě dál trčet v totální zácpě na dálnici, kudy jsme si to chtěli hasit nejmíň stovkou. A místo pomsty a nějaké katarze se jen z auta do auta přes okénko držet za ruce. A lidé kolem nás, násilníci i ti, co jen mlčky přihlíželi a posvítili si na znásilnění reflektory auta, aby líp viděli, ti všichni dělají jakoby nic. Hořkým vítězem tohoto pro mne i po letech mrazivě silného dramatu je tak nakonec vytrvalostní chodec, neúnavně se proplétající mezi řidiči a uvězněnými auty. Na rozdíl od všech těch tisíců zoufale vzteklých, paralyzovaných lidí ten chodec jediný brzy uvidí, co je za obzorem... ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Neprávem zapomenutý film o tom, co se stane s kultivovaným i méně kultivovaným člověkem, když na několik desítek hodin uvízne na dálnici a nemůže nic, jen čekat a čekat... U někoho začnou bujet sexuální pudy, které končí znásilněním, u jiného zase propuknou abstinenční příznaky po cigaretě (P.Dewaere) ,které vedou pomalu k sebevraždě, u někoho propukne záchavt velikášství a tak dále a tak dále... Neuvěřitelný mix a mozaika lidských slabostí a poklesků, skryté agrese a vášně skvěle zahraných plejádou evropských filmových hvězd... ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Yngorno - Una Storya Ymposssibile je celkom slusny film z mimoblbowoodskej tvorby. Dialnica je nepriedusne uzavreta, a pritomni soferi si to najprv uzivaju, aby sa neskor ukazalo, ze ludia su svine : - jo, ja netvrdim vsetci, alke vacsina jo. Uprostred filmu sa toho vela nedeje, ale nuda dostala priestor len obcas, to je nesporne pozitivum. Ganeshazial dostanu priechod aj temne stranky ludskych vlastnosti. 70 % ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama