Teletubbies (TV seriál)

Teletubbies

Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1997, 365x28 min

• B!shop

Genialni vec....pokud chcete vyplachnout mozek. Chapu, ze to je pro deti do 3 let, ale podle me to musi vyjebat mozek i jim, kdyz 15 minut cumi jak 4 barevny kokoti behaj po louce a petkrat opakujou kazdou vetu, pak do jednoho pichnou, ten prehraje video, jak si maly deti hrajou, pak to prehraje znova a pak zase behaj. Nejvetsi picovina, jakou jsem kdy videl.(5.3.2005)

Viem si predstavit, ze keby som mal 2-3 roky, zral by som to ako divy. Hra farieb a jednoduchych zvukov...Jeden zo serialov, ktory rodicia miluju. Mozu si totiz aspon na sekundu oddychnut od neustale skriekajucich babies ;-)...ehm, aspon si to myslim...ked budem mat vlastnu skusenost a bude opacna ako som cakal, ihned menim hodnotenie...;)(22.6.2004)

Kdy už konečně všichni pochopí, pro jakou věkovou skupinu je seriál určen a že české dabingové studio nezjistilo, že na chlup dvě stejné scénky mají být ve dvou různých jazycích? Malí předškoláci a předmateřinkáči mají tak ve světě možnost pochytit základy druhého jazyka stejně rychle jako toho mateřského. Nic víc, nic míň. Takže se buďto vžijte do role vychovatele, který používá "Teleblbíky" na zvládnutí výslovnosti jednotlivých hlásek a barev, například, nebo zapřemýšlejte o tom, jak ideální by bylo, kdyby se jeden panák jmenoval třeba Rára a společně si servírovali rohlíky. Lokalizace se podceňovat nemá.(1.3.2009)

Perfektní režie, jedinečný scénář, hluboké dialogy, kamera natolik statická, že paradoxně umožňuje nečekané zvraty, nádherné kostýmy a nadupaný soundtrack. Herecký výkon vysavače Noo Noo by si zasloužil nominaci na Oscara. Pátou hvězdičku nedávám jen kvůli skandálnímu humbuku okolo Tinkyho Winkyho sexuální orientace;) Jen mi není dost dobře jasné, jakou vypovídací hodnotu a smysl mají zdejší hodnocení. Jak někteří ve svých komentářích správně zdůraznili, tento seriál je určený pro ty nejmenší děti, takže pokusy o jakékoliv rádoby objektivní hodnocení jsou scestné, pokud hodnotitelem není a) malé dítě nejlépe ve věku dvou tří let, b) člověk natolik empatický, že je schopný se do vnímání takového dítěte vcítít, c) odborný dětský psycholog. Dospělému člověku přijdou Teletubbies samozřejmě jako totální hovadina, ale z pozice dospěláckého vnímání je tento seriál objektivně nehodnotitelný, přestože se tady o to mnozí snažili. Hlavní je, že se to malým capartům (a nejen jim) líbí, z vlastní zkušenosti vím, že si od nich člověk alespoň na chvíli odpočine a co se týče nějaké hypotetické "duševní újmy", tak by bylo bláhové si myslet, že tvůrci bohatě nevyužili odborné spolupráce s dětskými psychology. A pak to hodnoťte jako odpad. Subjektivně? Dobrá, nic proti. Ale objektivně těžko.(17.2.2009)

• sinp

Na tenhle produkt lidského plemena se toho skutečně moc říci nedá. Snad jen skleslé - Kam jsme to dopracovali... Těžko to hodnotit objektivně. Jako jiná věková skupina do toho nemáme víceméně co mluvit, ale jen samotný fakt, že u toho drobci spokojeně sedí nepotvrzuje kvalitu, protože oni kvalitu vůbec nemůžou postřehnout. Znamená to jen, že tvůrci odhadli mozkový závit u malých dětí, který způsobuje, že to tu věkovou skupinu baví. Ale pryč s těmi úvahami... Jednu velkou hvězdu dávám za úspěch tvůrců, kteří očividně trefily do černého, ovšem pozor. Jsem si prakticky jist, že dětská generace vyrůstající na tomhle ještě dlouho nebude chápat, jak mohla podobný výplod sledovat. To však patří do jiné kapitoly. A ještě jedna věc. Ten chlapík, co se tam v tom kostýmu promenáduje je úchyl...(22.8.2005)

• - Teletubbies se objevily i v seriálu Simpsonovi (od r. 1989), kdy se Homer převlečen jako Teletubby snažil pobavit Maggie. (Kmotr76)

• - V katolickém Polsku byl seriál vyšetřován pro údajnou propagaci homosexuality. (Zodiak455)

• - Každá postavička symbolizuje jinou rasu. Tinky Winky představuje Evropany, Po Asiaty, Laa Laa Indy a Dipsy Afričany. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)