poster

Jean od Floretty

 • francouzský

  Jean de Florette

 • italský

  Jean de Florette

 • slovenský

  Jean od Floretty

Drama

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1986, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Ak máte chuť preniesť sa do sveta vizuálneho potešenia, božských scenérií, nieje vám cudzie prirodzené herectvo, umiernená réžia kopírujúca štylistickú jednoduchosť a pomaly plynúce tempo rozsiahlej prózy, tak tento film vás tam dostane prvou triedou. Príjemný výlet, ktorého sem-tam narúša až príliš nudný priebeh, ale inak dávam organizátorom palec hore. 80%.(26.2.2015)

 • noriaki
  *****

  Že Provence umí být pořádně mrazivá, vím už z perfektního MR 73. V něm byl Daniel Auteuil respektovaná herecká hvězda, tady na sebe teprve upozornil. A zanechal velmi dobrý dojem, dokonce se nebojím říct, že v jeho stínu zůstal jak mnohem slavnější Yves Montand, tak nastupující Gérard Depardieu. Jean od Floretty mi připomněl francouzské nemorální thrillery šedesátých let. Na začátku je neutrální úmysl, nebo alespoň pochopitelný, sled událostí ale konatele postupně korumpuje, až nakonec dopadne jako zlosyn. Poetická atmosféra venkova, ve které se zdánlivě nemůže stát nic zlého, ještě prohlubuje nadcházející tragédii.(9.2.2013)

 • Blofeld
  *****

  Filmový diptych Jean od Floretty / Manon od pramene je kinematografickým triumfem po všech stránkách, počínaje podařenými hereckými výkony (fascinující Yves Montand není zdaleka jediný), přes překrásnou kameru snímající kouzelné provensálské exteriéry a pečlivou výpravu, po nádhernou hudbu Jeana - Clauda Petita. Tomu všemu zkušenou rukou vládne režisér Berri, který i scény, jež by snadno mohly sklouznout k lacinému melodramatu, zručně kočíruje velice vkusným způsobem.(6.3.2009)

 • zdenny
  ****

  Klasický příběh o lidské závisti a falešném přátelství. Nádherný snímek, ve kterém Gérard Depardieu doslova exceluje. Velice příjemné bylo sledovat Depardieův optimismus a entuziasmus v jeho zemědělském snažení. Těžký život, ve kterém se střídají vítězství a prohry vyvrcholí velmi tragicky. Opravdu film pro milovníky filmu a silných příběhů. Film pro diváky s citem.(15.10.2012)

 • dormouse
  ****

  Jean od Floretty první díl zfilmovaného románu Marcela Pagnola, na něj navazuje Manon od pramene. Je tod drsný příběh o lásce a pomstě. Oč krásnější je krajina Provence, kde se film odehrává, o to drsněji vyzní záštiplné chování venkovanů vůči novému usedlíku Jeanovi, hrbatému a dětsky naivnímu, kterého chtějí kvůli pramenu vody z pozemku vyštvat. Málokterý zlý úmysl nebo čin však zůstane bez odplaty.(4.9.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace