Muži bez zákona

Sovětský svaz, 1962, 84 min

Leonid Gajdaj

Předloha:

O. Henry (povídka)

Tento zajímavý sovětský film, který se odehrává na divokém západě, se dělí do tří částí, přičemž první dvě povídky jsou celkem krátké - zabírají dohromady zhruba půl hodiny. Všechny tři komedie jsou plné skvělých nápadů, bohužel jsem se u toho zrovna moc nezasmál, v některých momentech to připomíná horší grotesku. Je škoda, že si Gajdaj nepřizval nějakého schopnějšího a zkušenějšího scénáristu, sám asi ještě příliš mnoho zkušeností neměl, a proto to vypadá tak, jak to vypadá - nedopilovaně. Ale tu originalitu člověk ocenit musí. 70%(21.6.2015)

Nostalgické a vtipné. Klasická ruská minikomédia s prvkami groteskových gagov. Odporúčam sledovať v pôvodnom znení v ruskom jazyku. Hlasy je zbytočné pokaziť dabingom!. 80%(15.5.2013)

Povídková komedie z Divokého západu. Když se nemůžete zbavit uneseného spratka, z něhož se vyklubal dokonalý tyran, jednoduše ho prodejte a utečte za hranice.(10.11.2009)

• - Věta: "Bolivar ně vyděržit dvoich" (Bolivar dva neunese) byla v ruskojazyčné oblasti oblíbenou hláškou. (Tixo)