poster

Loulou

 • Francie

  Loulou

Drama / Romantický

Francie, 1980, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Tvorcovia knihy 1001 filmov atď. odviedli skvelú prácu, pretože keď ich raz snáď uvidím všetky, zhruba iba 150 filmov budem považovať za slabších, ktoré by som vymenil za iné. U každého by to bolo podobné, len filmy by sa líšili. Loulou je jeden z tých pre mňa menej zaujímavých. V podstate nemá dej, iba tak plynie, takže sa nedočkáme ani žiadneho silného záveru. Hupertka je znudená zo vzťahu s fajn chlapíkom, začne si preto s flákačom Depardieum a má pochybnosti....atď... Depardieu ako keby hrál sám seba (chlast, sex, krčmy), len bez peňazí.(24.8.2012)

 • liborek_
  ****

  Milostné drama francouzského režiséra Maurice Pialata je, podobně jako jeho další film Policie, neskutečně realisticky natočený a syrovost a autentičnost dýchá z každého filmového okénka. Mladá, z dobré rodiny pocházející dívka Nella (Isabelle Huppert) se na večírku seznámí s charismatickým, avšak příliš lehkovážným a požitkářským mužem, který si říká Loulou (Gerard Depardieu), a nedokáže mu odolat. Opustí svého manžela a navzdory naprosto rozdílným povahám, původu i zájmům hodlá žít s tímto tvrďáckým hejskem, který chodí jen v černé kožené bundě a příležitostně něco ukradne, pracovat se mu nechce a přednost dává vášnivým nocím s holkou v posteli. Film je ohromně opravdový a bez příkras, což je zdůrazněno roztěkanou ruční kamerou a především naprosto přirozenými dialogy. Jednoduše, jako bychom doopravdy nahlíželi do životů filmových postav, nic není vyumělkované. Pialat se v tomto filmu nevyhýbá ničemu, ve snaze maximálně popsat charaktery Loulou a Nelly využívá mj. i hojnosti sexuálních scén. Zajímavý snímek, u nás prakticky neznámý. (Btw.: postavu Nelly měla prý původně hrát buď Isabelle Adjani nebo Miou-Miou. Isabelle Huppertová si však s rolí poradila více než dobře).(12.10.2006)

 • dopitak
  *

  Jako by nestačilo, že Loulou je doslova ničemný film. Mizerně zahraný, mizerně natočený, a hlavně mizerně napsaný, děj nevede nikam, postavy jsou lemplové, co se poflakují před kamerou a ani snad nevědí, co mají dělat. To není žádná hluboká sonda ani pokračování Cinema verité, to je bída. Jako by to nestačilo, je to ještě horší. Český dabing vzniklý podle všeho krátce po revoluci ve firmě Smrček production může směle kandidovat na jeden z nejhorších dabingových počinů všech dob. Osm herců dabuje veškeré postavy, takže zase stejný hlas patřící jedné postavě střídá scéna, ve kterém stejným hlasem mluví někdo jiný, a na večeři u jedné staré paní se všichni potkají. Zvuková režie je otřesná, stopa je mizerně nalepená na původní zvuk, ale to všechno není nic proti smysluplnosti dialogů. Nevěřím, že by v originále zaznělo tohle, co vůbec neleze z pusy Čechům.(26.3.2014)

 • kaylin
  ***

  Nevím, co jsem od tohoto filmu očekával, ale podle všeho ne to, co jsem dostal. To herectví, které místy vypadalo hodně improvizovaně, stejně jako režie, mě prostě nedostalo, a to je pravda, že byl Gérard opravdu hodně dobrý. Několikrát jsem se přistihl u toho, že mě vlastně ani dění moc nezajímalo a já jsem koukal jinam. Tohle nesvědčí o tom, že by mě film dostal.(24.11.2015)

 • mortak
  ****

  Jeden z nejlepších filmů navazující na "cinema verité". Banální příběh obyčejné dívky, která způsobně projde vzdělávacím systémem a přitom sní o ideálním chlapovi. Najde si hodného, pracovitého, ale ten ji nudí, a tak odejde k navenek silnému flákači, který je vlastně slabochem žijícím ze dne na den. Chtěla by je mít oba v jednom, Andrého zázemí a peníze, Louisovo silácké nicnedělání a celodenní milování. Sex je pro ní nutností, protože jenom v něm cítí blízkost, jinak se topí v nejistotě a úzkostech. Není schopna za sebe převzít odpovědnost a logicky končí u muže, který je stejný jako ona. Skvěle civilně zahrané, banálnost dialogů přesně odpovídá myšlení hrdinů-životních outsiderů. Pozor! Nutné sledovat v originále, český dabing je neskutečně špatný.(29.1.2010)