Muž se železnou maskou

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

• deckardx

Driv sem tenhle film sledoval jenom po ocku,takze se mi to docela libilo,ale jednoho dne jsem nemel co delat a v televizi davali zrovna tenhle "skvost"... Obsazeni neznalym napovi ze se bude jednat o vybornou zabavu a skvele herecke vykony.. Ale to je omyl.. Neco tak blbyho ve filmech teto velikosti jsem snad nevidel... Jedine co bylo skutecne nadherneho,byla ta zminena hudba... A jeste se musim vyjadrit k tomu zaveru... Jak nekdo neco tak imbecilniho mohl vymyslet?????? D'Artagnan se odhali pred muzem z masky,ze je jeho otec...To bych blil.. Nahle vybehnou proti dvaceti vojakum s puskama,u toho staci jejich velitel vykriknout jak jsou statecni ty ctyri musketyri co proti nim bezi... To bych blil podruhe.. No a kdyz uz konecne vystrileji vsechen prach do bezicich tel,tak se misto zahali dymem a nahle je videt ze vsichni stoji bez zraneni... To bych blil potreti... No a poctvrte se jeste sdovolenim pobleji nad tim ze krale vymeneni a nikdo se nic nedovi,protoze pritomni jsou zavazani mlcenlivosti... No a pate bliti jsem si nechal nakonec,abych poblil cely film... Chtel sem dat odpad,ale ta hudba je vazne skvela...(30.12.2007)

Velká nostalgie a strašně skvělá doba mušketýrů, ve které se děj odehrává. Byrne je pan herec a tímhle snímkem odstartovala má sledovat a láska k jeho rolím, které si umí vychutnat. DiCaprio v dvouroli byl fajn, ale nemůžu se zbavit toho pocitu, že mi není jako herec moc příjemný. Ale to je můj problém.(8.12.2013)

• Faidra

Byl to sám Dumas otec, kdo kdysi řekl, že je povoleno znásilnit historii, ale s podmínkou, že jí uděláte dítě - čili že výsledek bude stát za to. Tady je historie nejen znásilněna přímo sadisticky, ale pachatelé tohoto znásilnění ještě dávají jasně najevo, že je to pro ně jen prostředek na zaplacení hypotéky. Tudíž mušketýrská čtveřice, která se navíc brzy rozpadne a pánové jsou na tu fušku ve výsledku opravdu jen tři, hraje standardně, ale nic víc, což u takových jmen docela zamrzí. Jestli z tohohle aktu nějaký potomek vzešel, tak uslintaný kretének.(1.7.2007)

• Galadriel

Tohle je zářivý příklad filmu, kdy s velmi hvězdným hereckým obsazením úpravou velmi povedené knižní předlohy natočí tvůrci velmi nepovedený film (a to je ještě velmi slabý výraz pro to, co nám tady vzniklo). Scénář je strašný a nic s tím neudělají ani někteří snažící se herci. Jediná věc se povedla - tou je hudba Nicka Glennie-Smithe, kterou si tohle dílko snad ani nezaslouží. Mimochodem, ta hudba vysloužila ode mě filmu hvězdičku navíc.(16.4.2004)

Čekal jsem větší průšvih, ale tohle se dalo skousnout celkem v klidu. DiCapria nemusím, ani tady mě nijak nepřesvědčil, ale Malkovich, Byrne, Irons a Depardieu odvádějí alespoň průměrné výkony, což sice tyto jejich role nezařadí mezi nesmrtelné, ale zase na druhou stranu alespoň nestrhnou tento film do odpadu.(26.4.2003)

• - Film je natočen podle posledního dílu trilogie Alexandra Dumase, obsahující Tři mušketýry, Tři mušketýry po třiceti letech a právě Muže se železnou maskou. (Karlos80)

• - Železná maska Leonarda DiCapria ​​bola vyrobená z polystyrénu. (Raccoon.city)

• - Když dají na konci filmu mušketýři kordy k sobě, tak jsou úplně čisté, i když s nimi před chvílí zabíjeli vojáky. (Aknah)