Reklama

Reklama

Rok 1662 je v Paříži poznamenán velkou bídou a nespokojeností lidu. Zatímco obyvatelé nemají co jíst, mladý král Ludvík XIV. pořádá ve Versailles okázalé slavnosti. Slavní mušketýři zestárli, ale to nic nemění na jejich bojovném duchu. Aramis našel novou cestu ve víře, Athos se těší ze svého syna Raoula, Porthos dál prohání pěkné dívky, přestože si stále stěžuje na neduhy a nepříjemnosti stáří, a d´Artagnan nadále věrně slouží králi. Aramis obdrží zprávu, aby se dostavil do zámku, kde ho král pověřuje tajným úkolem: protože jezuité štvou lid proti němu, má Aramis najít jejich vrchního představeného a zabít ho. Ludvík ovšem ani zdaleka netuší, že tímto představeným je právě Aramis. Athosův syn Raoul je zamilovaný do krásné Christine, která ale padla do oka také králi, jenž z ní chce učinit svou milenku. D´Artagnan varuje krále před nebezpečím, protože mezi lidem panuje velká nespokojenost, ale král nedbá, přestože brzy dojde k útoku na jeho osobu. D´Artagnan mu zachrání život. Athos se s překvapením dozvídá, že jeho syn stáhl žádost o přijetí k mušketýrům a nechal se naverbovat do války. Je zděšený, stejně jako Christine, oba vědí, že král ho do války poslal proto, aby ho oddělil od Christine; d´Artagnan ale slibuje, že s králem promluví a pokusí se zajistit Raoulovi bezpečí. Král se za to zaručí, ovšem slib nedodrží: Raoul je naopak poslán do útoku v první řadě a umírá. Porthos, pološílený žalem nad smrtí milovaného dítěte, přísahá pomstu a d´Artagnana obviňuje ze zrady. Král mezitím zve Christine do Versailles a učiní z ní svou milenku. Aramis se schází se svými přáteli mušketýry a pod tlakem posledních událostí navrhuje, aby krále vyměnili. Nikdo zatím netuší, oč se bude jednat, ale d´Artagnan přesto odmítá: svému králi bude sloužit dál. Mušketýři se rozcházejí. Aramis zavede své dva přátele do Bastily, kde je už šest let držen neznámý vězeň, který má na obličeji železnou masku. Když ji mušketýři sejmou, objeví tvář navlas podobnou Ludvíkově. Dozvědí se, že královna porodila dvojčata, ale ze strachu před případnými bratrskými rozmíškami a spory o trůn jednoho chlapce oddělili, vychovali na venkově a poté vsadili do vězení. Nyní hodlá Aramis, trýzněný výčitkami svědomí, protože o těchto skutečnostech věděl, a dokonce pomáhal chlapce ukrýt, násilnického Ludvíka vyměnit za jeho dvojče Philippa. Toho se lstí podaří dostat z vězeňské cely, kam mušketýři dopraví jakousi mrtvolu s maskou na tváři, kterou pod záminkou šíření moru zapálí. Nyní je třeba nešťastníka, který žil šest let pod maskou, naučit královským způsobům, čehož se mušketýři horlivě ujmou. K samotné výměně králů má dojít za tři neděle, během maškarního plesu, kde budou mít všichni účastníci masky. Christine teprve nyní dostává dopis od Raoula z fronty, a protože byl doručen do Versailles, pochopí, že její milý věděl o tom, co se stane po jeho smrti. Sžírají ji výčitky svědomí a králi řekne, že vždy milovala jen Raoula… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (434)

monolog 

všechny recenze uživatele

zajímalo by mě, kdy už konečně americký filmaře přestane bavit točit pořád dokolečka remaky filmů, který prostě natočit líp nejdou (viz třeba King Kong, japskej Kruh a ostatní šikmý filmy, Sedm Statečných, Sabrina, Omen atd). to je jako kdyby třeba Soukup nebo Troška od nás se rozhodli natočit znovu Spalovače mrtvol nebo S čerty nejsou žerty nebo Záskok od Cimrmanů. kdyby se o to u nás někdo pokusil, tak by ho všichni považovali za cvoka a idiota a výslednej film za sračku. a už by si pravděpodobně nikdy neškrtl ani o krabičku sušických sirek. ale já vím, proč to dělají. co už jednou fungovalo jako tahák na peněženky, bude fungovat zase a pravděpodobně ještě líp, protože všichni budou zvědaví, jak to vypadá tentokrát. je strašná škoda, že se peníze plýtvají na takovýhle hovadiny a ne na něco užitečnýho. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Tak jsem chtěl včera udělat radost přítelce, že se spolu po návratu z dovolený koukneme na nějakej středoproudovej historickej romanťák, no a nakonec jsem u něho ani nemastil jewely na mobilu, jak jsem původně plánoval, neb se mi nečekaně líbil. Už jen to skvostné herecké obsazení: bezchybní Irons, Malkovich i Byrne, ve své dvojroli přesvědčivý mladíček DiCaprio, i tehdy ještě vcelku snesitelný Depardieu, než se vyžral jako vorvaň, vzal štěky v asi tisíci dalších filmech a pak se odstěhoval kamsi do Ruska... Ano, je to film převážně mužský, ženám patří jen menší role. Ale byla to holt tehdy taková doba, dneska by monsieur Dumas do svého románu jistě nějaké ty výrazné ženy zakomponoval, stejně jako třeba i jinosexuály, nebo coby čtvrtinový černoch i barevné. No nic. Jen ten konec byl na můj vkus tedy kapánek překombinovaný a zdlouhavý, ale to je jen bezvýznamná výtka. ()

Reklama

ProfesorLotr 

všechny recenze uživatele

Je zvláštní, že tak dobrý a dobře obsazený film má poměrně nízké hodnocení. Zajímavá hudba, pěkné prostředí a nadprůměrné akční scény. Ano, scénář je trošku chabější, ale dojem mi to nezkazilo. Co je na tom tak zlého? Je též zajímavé, že to má nízké hodnocení, na rozdíl od několik velmi podobných filmů, které jsou v žebříčku nejlepších filmů, je to nejspíš kvůli tomu, jakou máte náladu. Mě osobně se to velmi líbilo. 87% ()

BloodyVamp 

všechny recenze uživatele

Povrchní holywoodský kýč, který nemá z historií mnoho společného. Přestože se zde sešla elitní hollywoodská eskadra (Dicaprio, Malkovich, Depardieu, Irons, Byrne), výsledek je velmi rozpačitý a nemá moc společného dokonce ani s Dumasovou předlohou. Wallace selhává ve svém vyprávění, scénář je plochý a předvidatelný až běda. Částečně výsledek zachraňuje velkolepá výprava (zejména vynikající Smithovy testosteronové motivy) a sympatičtí herci. 50%. ()

AntonG. 

všechny recenze uživatele

Trapná slátanina s (částečně) nadprůměrným obsazením, špatnou režií a scénářem a hrůzastrašnou výpravou (na tu asi nezbyly kvůli hvězdám peníze). A také film, který málem zabil v té době se slibně rozvíjející, nadějnou kariérou Leonarda Dicapria. Ještěže tento výtvor neodradil Scorseseho od jeho pozdějšího angažování. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (12)

  • Podle průzkumů tvořili diváky v kinech ze 46% lidé pod 25 let. To bylo jistě do značné míry způsobeno přítomností tehdejšího dívčího idolu, Leonarda DiCapria (Ludvík XIV./Filip). (Elisebah)
  • Filip (Leonardo DiCaprio) je po letech krutého žaláře zarostlý a nemytý, ale nehty a zuby má vzorově čisté a upravené. (Aknah)
  • Když se Athos (John Malkovich) dostane do potyčky s vojáky a s kamarádem D'Artagnanem (Gabriel Byrne), můžeme si během Athosova pádu na zem všimnout, že meče jsou gumové. (Timak)

Související novinky

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (více)

Reklama

Reklama