poster

Muž se železnou maskou

 • Velká Británie

  The Man in the Iron Mask

 • Slovensko

  Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  ***

  Myslel jsem si, že to bude ještě horší, ale žádný zázrak to také není. Film byl natočen v období tzv. DiCaprismu, kdy Leonardo Di Caprio po megaúspěšněm "Titaniku" šel z role do role. Ale nikoho nenapadlo, že se do role Ludvíka/Filipa absolutně nehodí? Film přesto nenudí, souboje jsou slušné (i když jich moc není) a herecké výkony Gérarda Depardieua, Johna Malkoviche a zvláště Jeremyho Ironse stojí více než jen za zmíňku. Závěr filmu je hrozný a až nechutně Hollywoodský. Ale i tak 50%.(20.5.2008)

 • BoPo
  **

  Je to v podstate pokus o pokus. DiCaprio dokázal že cit pre výber scenárov má, no tu mu akosi ruka ujela. Malkovich už ma svojím výberom neprekvapuje, lebo ten dokáže hrať asi vo všetkom. Jeho filter scenárov je naozaj zaujímavý. No a Irons a Depardieu sú predstaviteľmi hercov, čo kedysi niečo zahrali a snažia sa to žmýkať ďalších dvadsať rokov. Takže ak to zhrniem nebudete znechutený, no radosť z filmu vyzerá inak.(12.12.2010)

 • Gemini
  *

  Z DiCapria ublinkávám už když je jeden, a tady je dokonce dvakrát, klučík jeden roztomilá, herecky zdatná:) No, pominu-li, že z historického hlediska je Železná Maska blbost, nebudu plýtvat slovy na několik naprosto novátorských autorských licencí, jen se zmíním, že můj profesor historie se málem zadávil, když viděl jak v oboru vzdělaní pigheaded amíci přihodili takovou perlu jako že Ludvík XIV. se stal nejmilovanějším a nejlépe panujícím králem francouzské historie. Co říct k hereckému obsazení? Je naprosto famózní, tolik skvělých hvězd v jednom filmu... Rve mi to srdce, bohužel tak trapné výkony jsem od těchto gerojů snad ještě nezažil. Tak špatně uvěřitelné výkony opravdu nemají obdoby, a nezachrání to ani úžasná výprava. Jediným skutečným kladem tedy zůstává kvalitní hudba. Ale je tu jeden problémek...pokud jste viděli Skálu, víte přesně o co jde... Ale co, na kráse to té hudbě příliš neubere, spíš to ukáže jak žalostný film Muž Se Železnou Maskou je. 20% a ani o chlup víc.(16.2.2003)

 • Pohrobek
  **

  Smutný příklad průměrné komerce takřka zcela oproštěné od "filmu". Milovnice DiCapriovy tvářičky byly zřejmě uspokojeny, širší spektrum diváctva odešlo z kin s již poněkud rozpačitějšími pocity. Jestli chcete k filmu zaujmout o něco příznivější postoj, doporučuji stejnojmennou americkou verzi ze stejného roku Man in the Iron Mask, The, jež se do našich kin ani videopůjčoven zatím nedostala.(15.11.2005)

 • Martin741
  **

  Ze sa toci kadejaky hnoj aj vo svete filmovom, je vseobecne znama vec. Ale preco v takomto hnoji hraju taki herci ako John Malkovich, Depardieu alebo Gabriel Byrne, tak to mi do hlavy nejde uz vobec. Ucast Di Kardia /pardon, DiCapria..../ si vysvetlujem snahou nalakat divakov, a by sa lepsie sypali chechtaky. 20 % len za zname mena.....(25.5.2013)

 • - Alexandre Dumas se inspiroval skutečným vězněm Bastily, jehož příběh je ale dodnes neznámý. (Karlos80)

 • - Historici sa zhodujú na tom, že muž so železnou maskou sa v skutočnosti volal Eustache Dauger. Maska, ktorú nosil, nebola železná, ale zamatová. Bol komorníkom a pokladníkom kardinála Mazarina, ktorý bol prvým ministrom za čias vlády Ľudovíta XIV. Mazarin nazbieral obrovský majetok a komorník tušil, že časť z toho bola ukradnutá. Mazarin ho dal zatknúť a vyhrážal sa mu, že ak prezradí svoju identitu, dá ho zabiť.
  (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy Atos (John Malkovich) přijede na zámek zabít krále (Leonardo DiCaprio) poté, co zjistí, že jeho syn padl v boji, dostane se do potyčky s vojáky a jeho kamarádem D'Artagnanem (Gabriel Byrne). Během Atosova pádu na zem je pak možné všimnout si, že meče jsou gumové. (Timak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace