Muž se železnou maskou

The Man in the Iron Mask

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

Velká nostalgie a strašně skvělá doba mušketýrů, ve které se děj odehrává. Byrne je pan herec a tímhle snímkem odstartovala má sledovat a láska k jeho rolím, které si umí vychutnat. DiCaprio v dvouroli byl fajn, ale nemůžu se zbavit toho pocitu, že mi není jako herec moc příjemný. Ale to je můj problém.(8.12.2013)

• kiddo

Upocené zpracování zajímavého příběhu z pro mě upoceného Dumasova románu. Na DiCapria alergii nemám, ani při jeho spatření nepadám do mdlob, snesla jsem ho bez potíží. Asi také proto, že narozdíl od takového Johna Malkoviche jsem od něj nečekala nějaké strhující herectví. Že se můj oblíbený herec jenom potácí ze záběru do záběru bez špetky charisma a zájmu o svou postavu, to už mi vadí poněkud víc, stejné je to v případě Depardieua, Ironse i Palliraud. Herecká elita si jednoduše potřebovala přivydělat na živobytí a nejhorší na tom je, že už jí ani nejde o to, aby to nějak vypadalo. Příběh ignoruje jakékoli poučky o dávkování, napětí, gradaci a vyvrcholení a vše se nese v jednolitém tupém duchu, nenapadá mě absolutně nic, co bych mohla určit jako faktor vyčnívající nad zbytek. Nejsou to herci, není to režie, výprava a kostýmy jsou u tohoto druhu snímků povinné, pokud nemá sklouznout rovnou do odpadu. Že film nesahá původnímu francouzskému originálu ani po špičku kordu, tedy asi nemá cenu zdůrazňovat.(8.5.2005)

Mne sa to páči, podla mňa si to zas také nízke hodnotenie nezaslúži. Herecké obsadenie je skvelé (DiCaprio, Irons, Malkovich, Depardieu, Byrne), kostými vyzerajú perfektné, taktiež výprava, príbeh sa mi tiež dosť páči a je dobré natočený, rovnako tak aj akcie a hudba je tiež perfektná, len by to chcelo trošku lepší scenár, ale inak fajn a za to hodnotenie si ja jednu ešte pridám. Oblúbený soundtrack: Surrounded. 80% - 4*(31.3.2012)

Je zvláštní, že tak dobrý a dobře obsazený film má poměrně nízké hodnocení. Zajímavá hudba, pěkné prostředí a nadprůměrné akční scény. Ano, scénář je trošku chabější, ale dojem mi to nezkazilo. Co je na tom tak zlého? Je též zajímavé, že to má nízké hodnocení, na rozdíl od několik velmi podobných filmů, které jsou v žebříčku nejlepších filmů, je to nejspíš kvůli tomu, jakou máte náladu. Mě osobně se to velmi líbilo. 87%(5.9.2013)

• Endyis

hatli patli matli, smícháme dvě různá odlišná klasické díla, namatláme působivý scénář, přidáme hvězdné obsazení, uděláme hollywoodský trhák!!! Přibližně jako recept: dvě plátky vepřové kotlety nakrájíme na kousíčky, posypeme skořicí, přidáme trochu parmazánu, rybízového vína, octa, to celé promícháme a posypeme kari narveme do hamburgerových bulek, podáváme s namixovaným vínem a pivem... Přeji příjemné posrání... Btw.:Přítomnost dobrých herců je v tomto případě spíš na škodu!(8.10.2007)

• - Železná maska Leonarda DiCapria ​​bola vyrobená z polystyrénu. (Raccoon.city)

• - Když dají na konci filmu mušketýři kordy k sobě, tak jsou úplně čisté, i když s nimi před chvílí zabíjeli vojáky. (Aknah)

• - Historici sa zhodujú na tom, že muž so železnou maskou sa v skutočnosti volal Eustache Dauger. Maska, ktorú nosil, nebola železná, ale zamatová. Bol komorníkom a pokladníkom kardinála Mazarina, ktorý bol prvým ministrom za čias vlády Ľudovíta XIV. Mazarin nazbieral obrovský majetok a komorník tušil, že časť z toho bola ukradnutá. Mazarin ho dal zatknúť a vyhrážal sa mu, že ak prezradí svoju identitu, dá ho zabiť.
    (Raccoon.city)