Muž se železnou maskou

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

• BoPo

Je to v podstate pokus o pokus. DiCaprio dokázal že cit pre výber scenárov má, no tu mu akosi ruka ujela. Malkovich už ma svojím výberom neprekvapuje, lebo ten dokáže hrať asi vo všetkom. Jeho filter scenárov je naozaj zaujímavý. No a Irons a Depardieu sú predstaviteľmi hercov, čo kedysi niečo zahrali a snažia sa to žmýkať ďalších dvadsať rokov. Takže ak to zhrniem nebudete znechutený, no radosť z filmu vyzerá inak.(12.12.2010)

Tenhle film je možná zbytečně zdlouhavý a nudný, já měl ale tu výhodu že jsem na něj koukal jen tak jedním okem takže mi to tak hrozné zase nepřišlo. Být na tom ale v kině tak moje hodnocení jde určitě o něco dolů. Hereckých hvězd je to překvapivě mnoho, ale to film už nezachrání. Za mě něobjektivní 3*(10.7.2009)

• higuain

Poslední díl Dumasovy trilogie jsem už nečetl, jeho rozsáhlost a stručný nástin obsahu mě od toho odradil. Tento film jsem tak chtěl hodnotit pouze jako samostatné dílo, nehledě na předlohu. Bohužel to nešlo. Zprvu to nevypadá zle, hudba je skvělá a zhruba v polovině filmu jsem byl docela spokojen s tím, na co koukám. Jenže pak se začaly kupit neskutečné kiksy ve scénáři, které jsem už akceptovat nemohl, protože mi stačila znalost předešlých (knižních) dílů, abych věděl, že Wallace servíruje jeden nesmysl za druhým. Nesrovnalosti v osudu Raoula a jeho lásky bych ještě přežil, ale že d'Artagnan celý život miloval Annu Rakouskou a jenom pouze jí, no to je opravdu mazec, ještě že se toho chudinka Constance nedožila. Když pak na konci z Byrneho vypadlo, že je vlastně dvojnásobný otec, nevěděl jsem už, zda je vhodnější smích nebo pláč.(23.6.2013)

Konečně jsem to viděla a musím uznat, že nic moc. Čekala jsem od toho víc, protože všichni v mém okolí to vychvalovali. Ale DiCaprio jako herec nic moc (nejen tady, všude jinde), Depardieu mi do této role moc nesedl, ale odehrál ji skvěle. A ostatní z mušketýrské 4 byli taky výborní. Zbytek herců už nic moc. Ono tady u toho filmu to ani nešlo... Hudba celkem nic moc. Strašně málo napínavých okamžiků a celé je to takové nemasné neslané...(6.11.2009)

Myslel jsem si, že to bude ještě horší, ale žádný zázrak to také není. Film byl natočen v období tzv. DiCaprismu, kdy Leonardo Di Caprio po megaúspěšněm "Titaniku" šel z role do role. Ale nikoho nenapadlo, že se do role Ludvíka/Filipa absolutně nehodí? Film přesto nenudí, souboje jsou slušné (i když jich moc není) a herecké výkony Gérarda Depardieua, Johna Malkoviche a zvláště Jeremyho Ironse stojí více než jen za zmíňku. Závěr filmu je hrozný a až nechutně Hollywoodský. Ale i tak 50%.(20.5.2008)

• - Podle průzkumů tvořili diváky v kinech z 46% diváci pod 25 let. To je samozřejmě způsobeno přítomností tehdejšího dívčího idolu, Leonarda DiCapria. (Elisebah)

• - Filip je po tolika letech krutého žaláře zarostlý, nemytý, ale nehty a zuby má vzorově čisté a upravené. (Aknah)

• - Když dají na konci filmu mušketýři kordy k sobě, tak jsou úplně čisté, i když s nimi před chvílí zabíjeli vojáky. (Aknah)