Muž se železnou maskou

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

• Martin741

Ze sa toci kadejaky hnoj aj vo svete filmovom, je vseobecne znama vec. Ale preco v takomto hnoji hraju taki herci ako John Malkovich, Depardieu alebo Gabriel Byrne, tak to mi do hlavy nejde uz vobec. Ucast Di Kardia /pardon, DiCapria..../ si vysvetlujem snahou nalakat divakov, a by sa lepsie sypali chechtaky. 20 % len za zname mena.....(25.5.2013)

Nic než průměrný film s výborným obsazením , které ovšem na snímku není nijak zvlášť znát a nestoudně natahovaným finále , při kterém se mi dral úsměv na tvář a to hlavně při finálové bitce , střelbě na mušketýry a jejich zázračnému přežití. Větší zákrok střihače a tudíž kratší stopáž by také nebyla k zahození. Jinak je to klasický "megafilm" na Nově v sobotu večer , prostě vysloveně neurazí , ale ani nenadchne a člověk se i zasměje , ikdyž autoři to určitě pokaždé tak nezamýšleli. :-)(29.12.2007)

Tenhle film je možná zbytečně zdlouhavý a nudný, já měl ale tu výhodu že jsem na něj koukal jen tak jedním okem takže mi to tak hrozné zase nepřišlo. Být na tom ale v kině tak moje hodnocení jde určitě o něco dolů. Hereckých hvězd je to překvapivě mnoho, ale to film už nezachrání. Za mě něobjektivní 3*(10.7.2009)

Povrchní holywoodský kýč, který nemá z historií mnoho společného. Přestože se zde sešla elitní hollywoodská eskadra (Dicaprio, Malkovich, Depardieu, Irons, Byrne), výsledek je velmi rozpačitý a nemá moc společného dokonce ani s Dumasovou předlohou. Wallace selhává ve svém vyprávění, scénář je plochý a předvidatelný až běda. Částečně výsledek zachraňuje velkolepá výprava (zejména vynikající Smithovy testosteronové motivy) a sympatičtí herci. 50%.(12.7.2008)

Zdejší hodnocení víceméně ignoruji, pro mě je tento snímek dá se říci až srdeční záležitostí a to i přesto, že se z námětu a z herců dalo vytřískat daleko více, já jsem vždy velmi spokojen po zhlédnutí filmu... A to jsem film viděl už nespočetně krát. Nejspíš mi hodně zastiňují rozum moji oblíbenci v hlavních rolích a fakt, že historické filmy opravdu opravdu můžu...(20.4.2013)

• - Železná maska Leonarda DiCapria ​​bola vyrobená z polystyrénu. (Raccoon.city)

• - Podle průzkumů tvořili diváky v kinech z 46% diváci pod 25 let. To je samozřejmě způsobeno přítomností tehdejšího dívčího idolu, Leonarda DiCapria. (Elisebah)

• - Ve scéně, kdy Atos (John Malkovich) přijede na zámek zabít krále (Leonardo DiCaprio) poté, co zjistí, že jeho syn padl v boji, dostane se do potyčky s vojáky a jeho kamarádem D'Artagnanem (Gabriel Byrne). Během Atosova pádu na zem je pak možné všimnout si, že meče jsou gumové. (Timak)