Muž se železnou maskou

The Man in the Iron Mask

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

Zdejší hodnocení víceméně ignoruji, pro mě je tento snímek dá se říci až srdeční záležitostí a to i přesto, že se z námětu a z herců dalo vytřískat daleko více, já jsem vždy velmi spokojen po zhlédnutí filmu... A to jsem film viděl už nespočetně krát. Nejspíš mi hodně zastiňují rozum moji oblíbenci v hlavních rolích a fakt, že historické filmy opravdu opravdu můžu...(20.4.2013)

Mne sa to páči, podla mňa si to zas také nízke hodnotenie nezaslúži. Herecké obsadenie je skvelé (DiCaprio, Irons, Malkovich, Depardieu, Byrne), kostými vyzerajú perfektné, taktiež výprava, príbeh sa mi tiež dosť páči a je dobré natočený, rovnako tak aj akcie a hudba je tiež perfektná, len by to chcelo trošku lepší scenár, ale inak fajn a za to hodnotenie si ja jednu ešte pridám. Oblúbený soundtrack: Surrounded. 80% - 4*(31.3.2012)

• F.man

Naprostý scénaristický úlet, plný patetických dialogů, který je ještě podpořen lehce dementní režií. Smutné je také, že i tak skvělý herci, jakými jsou Irons, Malkovich a Depardieu jsou poměrně tragičtí... Přesto jsem byl se spoustou momentů spokojen, ovšem většinou za to mohla úžasná hudba Nicka Glennia-Smitha, která i téhle šaškárně sem tam propůjčí punc velkofilmu. Celkově asi za koncept a hlavně hudbu dvě hvězdy, ovšem ambice byly daleko větší. You have the heart of a king.(6.6.2010)

• Boogeyman

Původně jsem dal tři hvězdičky, ale po druhém shlédnutí jednu ubírám, tentokrát mě totiž nezaujala ani ta hudba! Jak se taková hromada skvělých herců mohla sejít v tak pitomém a naivním filmu je mi záhadou. A jak Randal Wallace mohl napsat scénář k geniálnímu Statečnému srdci je snad ještě větší podivnost!(11.2.2006)

Rozhodne to neni tak hrozny jak tady kazdej tvrdi. Sice to neni jedno z nejlepsich zpracovani tri musketyru, ale na druhou stranu ani nejhorsi, asi tak prumer. Hlavni rozdil je v tom, ze musketyri jsou pekne stary a kuli tomu tu je spousta vtipnejch momentu. Problem je, ze to asi vsude reziser jako vtip nemyslel. Herecke vykony mi prisly slusne, samozrejme, ze kazdy ze zucastnenich predved uz lepsi vykony, ale ja si nemuzu pomoct me to tak spatny neprislo a navic Irons a Malkovich jsou moji oblibenci. O necem jinym uz je DiCaprio, kterej je tady opravdu strasnej. A kdyz je tady navic dvakrat tak to je fakt k posrani. Hvezdicku navic davam za hudbu, ktera se mi opravdu moc libila. Sice by to mohlo bejt kratsi, ale ja se bavil dobre.(22.5.2005)

• - Alexandre Dumas se inspiroval skutečným vězněm Bastily, jehož příběh je ale dodnes neznámý. (Karlos80)

• - Ve scéně, kdy Atos (John Malkovich) přijede na zámek zabít krále (Leonardo DiCaprio) poté, co zjistí, že jeho syn padl v boji, dostane se do potyčky s vojáky a jeho kamarádem D'Artagnanem (Gabriel Byrne). Během Atosova pádu na zem je pak možné všimnout si, že meče jsou gumové. (Timak)

• - Železná maska Leonarda DiCapria ​​bola vyrobená z polystyrénu. (Raccoon.city)