Táta nebo milenec

Zvuk:

Pierre Gamet

Scénografie:

Christian Marti

Nenáročná francouzská oddychovka, jejíž americký remake Můj táta hrdina, natočený o tři roky později, byl sice zcela zbytečný, ale když už tu je, dává na výběr protože každá z verzí je v něčem lepší a v něčem horší. Záleží na vkusu. Originál má v sobě typickou francouzskou ležérnost, pohlednou Marii Gillain a několik zábavných scén navíc, remake zase hollywoodsky promyšlenější detaily, výraznější vedlejší postavy a Daltona Jamese, který je coby Ben mnohem příjemnější než nesympatický Patrick Mille jako Benjamin. Obě verze však mají sympaťáka Depardieua v téměř totožných situacích, takže nakonec je v zásadě jedno, po které verzi nakonec sáhnete.(17.10.2011)

Tak se jednou stalo, že americké studio koupilo scénář na film, který se už ve Francii točil. A vzniklo něco unikátního. Táta nebo milenec a Můj táta hrdina jsou filmy takžka identické. V obou hraje otce Depardie a, jak už jsem napsala, mají stejný scénář. Jen místo pobytu se jmenuje jinak a americká verze má klasicky uhlazenější konec.(30.5.2003)

• jasanka

Pokud jste viděli film Můj táta hrdina a nelíbil se vám, nemá cenu vůbec koukat na Táta nebo milenec, protože jde prakticky o stejnou věc, akorát že o původní francouzskou verzi. A pokud se vám Můj táta hrdina líbil, tak to taky nemá moc význam. Já patřím k těm posledně jmenovaným, verzi s Katerine Heigl mám ráda a vždycky mě krásně naladí na pohodu a léto. Táta nebo milenec bych definovala jako takový nácvik a tréning na americký film. Většina scén je podobných (nebo téměř stejných), ale francouzské podání se mi vůbec nelíbilo. Nesympatická hlavní hrdinka, agresivní a ošklivý přítel a nijaký naštvaný táta. Plus příšerně divný konec. Nevím, možná kdybych francouzskou podobu viděla dřív, dala bych o hvězdičku víc. O dvě ale určitě ne.(29.5.2011)

Zajímavý námět, pohodová komedie, ale ten snímek stojí a padá s Gěrardem Depardieu. Slušný výkon ale podala i mladičká Marie Gillian, která zahrála puběrťáčku skutečně výborně a chvílema byla na zabití. Film je i parádní ukázkou toho, jak lidi rychle uvěří hloupým řečem a jsou schopni na základě několika neověřených klevet odsoudit člověka. Přitom si neuvědomují, jak odsuzují sami sebe do role těch největších hlupáků. Nejcharakterističtější pro blbce pak je, že když se ukáže, že je hlupák, tak se ani nezastydí.(25.6.2012)

Prázdniny u moře se čtrnáctiletou dcerou, která se chová pitomě a na konci se k ní přidá i její tatínek....celkem bezobsažný scénář o jedné velké lži....ale zase ten konec je takový pěkně smířlivý ohledně vztahu otce a zlobivé dcery a celý filmem se nese taková milá atmosféra bezstarostného mládí, ke kterému přispívají parádní lehké letní ohozy dcerky....takže kdo má rád prázdninové filmy a nečeká řachandu, ať si hvězdu přidá. "Ráda lžu, dělá to život zajímavějším."(3.7.2017)