Zone Troopers

Scénografie:

Philip Dean Foreman

Kostýmy:

Jill M. Ohanneson

Je to veľmi hlúpy film,ale zároveň veľká zábava a ináč neškodný film.Ak to takto budeme brať a nerobiť príliš veľkú analýzu,tak je to v pohode.Je to nielen sci fi a vojnový film ale zároveň aj dobrodružný so zvláštnym humorom.Americký vojaci v druhej svetovej vojne bojujú proti Nemcom,zo začiatku typická klasika vojnového filmu,ale potom sa objaví havarovaná kozmická loď.A vtedy je to už poriadne pritiahnuté za vlasy a začína naozaj zábava.Dokonca aj samotný Hitler sa tam zjaví,príde si pozrieť kozmickú loď aj zajatého mimozemšťana.No čo sa stane,to asi nečakal nikto.Sám veľký vodca dostane od zajatého amerického vojaka ránu päsťou rovno do brady,čo bolo naozaj veľmi smiešne.Identita mimozemšťanov nebola odhalená,ale všeobecne ich vojaci pokladali za Marťanov.Takže zhruba jeden a pol hodiny srandy,aj keď veľmi hlúpej.(30.12.2011)

Ja som to vedel, ja som to vedel. Úspech americkej armády v druhej svetovej vojne nebol vôbec náhodný. Totiž už dlho pred Roswellom sa im dostalo tej cti a skontaktovali ich mimozemšťania a obdarili super zbraňou. Totálne naivné béčko od Charlesa Banda a jeho Empire Pictures je však zároveň aj okúzľujúce svojou atmosférou, tak príznačnou pre toto štúdio. Keďže to malo ústredňu v Taliansku, dej sa odohráva práve tu. Zvyšky rozprášenej vojenskej jednotky sa bezradne ponevierajú tesne za nepriateľskou líniou, kde natrafia na mimozemského stroskotanca, o ktorého javia záujem zlí fašisti. Skamarátia sa s ním a spoločnými silami vytrú fašistickým sviniam kocúra. Pre mňa osobne to bola zábavná jazda postavená na neotrepanom námete s využitím trefných dialógov a niekoľkými parádnymi scénami. Dať K.O. Hitlerovi sa napríklad nepodarilo ani Indianovi Jonesovi. Navyše, scény s najvzácnejšou komoditou vojakov - cigaretami, sú taktiež vítaným oživením tohto mixu pulp sci-fi a vojnového filmu. Na starne druhej, triky boli už aj na vtedajšiu dobu predpotopné a vojnové scény majú s realitou spoločné ako výročná správa našej vlády venovaná úspechom v boji s korupciou. Finalný verdikt: Čakal som na to, kedy si ten film pozriem 25 rokov a neľutujem, dostal som to, čo som čakal, lacný ale zábavný mix druhej svetovej vojny a mimozemskej invázie.(18.9.2017)