poster

Recept na lásku

 • Rakousko

  Bella Martha

 • Německo

  Bella Martha

 • Slovensko

  Správna Marta

Komedie / Romantický / Drama

Rakousko / Německo / Itálie / Švýcarsko, 2001, 105 min

 • evapetra
  ****

  O tom, že láska prochází žaludkem a s dětmi je kříž. A taky o tom, že jablko nepadá daleko od stromu. Malá Lina je stejně umíněná a tvrdohlavá jako její teta. Spíše než komedie mi film přišel jako takové mírně optimistické drama. Co bych v něm vynechala, byly návštěvy u psychiatra, ty se mi tam zdály tak nějak úplně mimo mísu. Celkový dojem z filmu mám ale určitě lepší, než z jeho amerického remake Koření života.(11.3.2014)

 • seba
  ****

  Když se řekne německý romantický film, většině se vybaví Rosemunde Pilcherová a nějaká brutální odpolední limonáda na Nově či Primě. To však není ovšem případ Receptu na lásku (i když český distribuční název limonádu dost evokuje). Nechybí humor (ale za břicho se rozhodně popadat nebudete) ani drama a romantika, ale to vše ve vyváženém mixu a v dokonale civilním balení. Podtrženo a sečteno - velmi příjemná podívaná.(29.5.2006)

 • Skuby47
  ***

  Romance o ženě, pro kterou se její povolání kuchařky stalo jedinou náplní života není sice nikterak originální, ale má příjemnou atmosféru a přirozené herecké výkony. Je s podivem, že s odstupem šesti let byly natočeny dvě naprosto stejné adaptace, ta druhá pod názvem Koření života a to podle téhož scénáře, jen s nepatrnými odchylkami, jako by se soutěžilo mezi dvěma týmy, kdo to zvládne natočit líp. Shlédla jsem obě verze bezprostředně za sebou a tak se pokusím o srovnání. Německá verze je civilnější, americko australská má zase kvalitnější herecké obsazení a je barvitější.(3.7.2017)

 • ESNYR
  ***

  Když cca po 45 minutách víte jak to bude dál asi probíhat, tak si ten film vlastně ani moc neužijete. Herecké obsazení taky není zrovna sympatické. Občas se vynoří klišé, občas se usmějete, občas zamyslíte. To je tak vše. Když přihmouřím oko a nasaju vůni hezkých jídel, vychází mi to na slušivé 3 hvězdy. Třpytí se jako vyleštěné hrnce a pánve, jenže i v takových můžete vařit polívku z pytlíku.(17.6.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Vcelku ohrané téma o ženě samotářce, zahrabané do vlastní práce, která je okolnostmi nucena něco na životě radikálně změnit. Dědictví dítěte je už taky klišé, ale čert to vzal, proč by se scénárista měl namáhat (jen pro zajímavost, všimněte si, že workoholická, neprovdaná Martha je podivín, její sestra, mající nemanželské dítě s chlapíkem, s nímž není ve styku a dítě ho ani nezná, je braná jako normální). Chápu, co tím chtěli tvůrci říct, klopotné, divné a neslano nemastně tísnivé to je proto, že to říkají německy.(28.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace