Zakázaný svět (neoficiální název)

Forbidden World

Tim Curnen

Tim Suhrstedt

Susan Justin

• Quint

Cormanovský hybrid Vetřelce a Věci říznutý softpornem. Vědci vytvořili syntetickou formu života, aby měli hladovějící lidi v budoucnosti co jíst. Jejich experiment ale zmutuje do podoby křížence mezi vetřelcem a critterem s hodně velkými zuby a místo toho, aby se stal plánovanou potravou pro lidi, tak si udělá potravu z nich. Napohled tradiční spaceploatační nízkorozpočťák, který si vypůjčil pár nepoužitých záběrů z vesmírných bitev ze Sadora, vládce vesmíru nehledě na to, že nijak nesouvisejí s dějem. Ale proč nemít hezký kickass začátek? Nezapomnělo se i na kulisy a rekvizity z podivného sci-fi béčka Galaxie teroru (z nichž některé měl na svědomí tenkrát ještě neznámý James Cameron). Takže i tady jsou koridory vesmírné lodi vyrobené z kartonových podtácků a krabiček na hamburgery, což je na Blu-rayi více patrné. Nepřekvapí ani spousta bezdůvodné ženské nahoty. Postavy ve vesmírné lodi se pořád sprchují (možná proto, že je všude kolem tolik špíny, slizu a hnisu) a hodně souloží (asi proto, aby se zabavily a diváci taky). Takže klasika. Forbidden World je nicméně pozoruhodný svým hodně divným, naspeedovaným střihem, vyznačujícím se šílenými stroboskopickými prostřihy flashbackových a flashforwardových záběrů, které divák vnímá spíše podprahově. Nejpodivnější střihačský moment je během scény útoku monstra, která je z nějakého důvodu prostříhávána setinovými úseky z předchozí sexuální scény. WTF? Jako by film stříhal Tyler Durden poté, co viděl sprchovou scénu z Psycha. Možná je v tom všem nějaký skrytý význam, který mi uniká, každopádně se mi z těch agresivních rapid montáží udělalo víc špatně, než z všudypřítomných gore efektů. Ze soundtracku, který míchá diskotékovou syntetizátorovou hudbu s nepříjemnými elektronickými zvuky, vás také bude bolet hlava ještě pár hodin poté. Za zmínku na závěr stojí naprosto nevídaný způsob, jakým hrdinové vyřídí hlavní monstrum. Nebudu prozrazovat, ale něco takového vás snad ani ve snu nenapadne.(25.1.2017)

Forbidden World je béčkový sci-fi horůrek v jedinečném retro stylu, natolik typickém pro jiné Cormanovky. Vesmírnou loď zastupuje několik futuristických místností a chodeb, všude svítí nebo blikají barevná tlačítka a tuhle zdejší teplou atmosféru doplňuje zvláštní syntezátorová hudba. To všechno v krásně nedokonalém, naivním duchu. Jenže jsou tu dva jiné faktory, kvůli kterým stojí film za pozornost - jsou to masky a nahota. Kromě dvou pěkných bab, co se nestydí svlékat, se tu totiž vyskytuje i dostatek různých příšer, zámotků, slizu, krve a roztékajících se obětí, že fandovské srdce, bijící pro podobné trashe, musí místy plesat radostí. Bohužel jenom místy, protože občas je to taky užvaněná nuda.(9.5.2012)

Tenhle film znám jako Mutanta či Subjekt 20. Jak už je u Cormana zvykem uvidíme triky sestříhaný ze Sadora, vládce vesmíru, plus nějaký nový (či z něčeho co sem nevyděl). Děj není nějak originální (vůbec) a jde v něm o přerostlýho mutanta, který požírá osazenstvo výzkumný laboratoře. Naštěstí je zde chrabrý voják, aby všechno zachránil. Samozřejmě uvidíme oblíbený sprchování hlavních hrdinek, který rozhodně nejsou k zahození, jen pořadí smrti bych prohodil, co naplat. Pěkná syntezátorová hudba, slušný herecký výkony a střídmá stopáž jsou jen k dobru. Další klasika mých dětských let.(17.6.2003)

Ve vzpomínkách o něco lepší než nyní. Ale mě tyhle filmy vždycky bavily (R.Cormana asi také). Úvod StarWars a pak něco mezi Vetřelcem a Věcí. Pěkné efekty - rozpadající se těla, sliz a krev, poněkud horší je to s monstrem - vypadá úsměvně, jak má úsměv od ucha k uchu... A samozřejmě ty dvě kočky, které jakoby si odskočily z natáčení nějakého porna. Strašidelný film není, v závěru jsem se opět neubránil smíchu jako kdysi - opravdu originální způsob, jak se zbavit monstra (a hned se mi vybavila Medusa ze Souboje titánů)!(16.7.2016)

Další vyvtřelec, naneštěstí to není tak hrozné jako třeba Creepozoids(u nás pojmenovány tím nejhorším způsobem Pomsta vetřelce). Klasická Cormanovka 80 let. Po poměrně rychlém začátku se dostáváme do lodi kde něco vytvářej a ono to uteče, a pak se hraje na kočku a myš. Poměrně atmosférické béčko které vyniká výbornou hudbou. Herci hrají jak mají, ale občas jsem měl problém se samotným hlavním hrdinou, protože jak jsme vtrženi do děje tak jsem ho nějak "nestíhal". Samotný monstrum ujde i když žádný zázrak.(20.2.2010)

Dobrej sci-fi horurek. Pár scén fakt nahanělo hrůzu, řev těch ženských taky, krev taky nechyběla a retro hudba se krásně hodila. Film je ale na druhou stranu taky velká uspávačka a na konci jsem v ty tmě viděl hovno.(3.6.2015)

Roger Corman ve spolupráci s Jimem Wynorskim a několika dalšími dal šanci vzniknout béčkovému scifi-hororu, který i přes nevelkou oblíbenost u diváků získal tři nominace SATURN v roce 1983 a to především díky solidním speciálním efektům. Přestože samotný scénář není nikterak originální a dá se v něm nalézt hned několik slabin, tak já se u sledování tohoto filmu docela bavil. Určitě tomu dopomohly i dvě pohledné herečky, které se nebály ukázat své přednosti, ale především již zmíněné efekty (ehm pokud nepočítáme ten trapný začátek). Vzhled monstra sice patří do slabšího soudku a popravdě na mne moc velký dojem neudělalo, ale i to se dá překousnout. Jeho specifické zabíjení (a to nejen přes lidské otvory) dokázalo z jeho obětí dělat opravdový humus a rozpad buněk patří do kategorie delikates. V tomto filmu nešlo ani tak o množství krve, jako spíše o míru „hnusu“, která byla místy v dosti hojném počtu.(18.6.2012)

Neuvěřitelně svérázné Béčko, které přes všechnu tu stylisovanou naivitu a natvrdlost nepopře notnou dávku technické zručnosti a filmařských kvalit. Některé scény působí až magicky a není to jen tím, že v nich většinou figuruje alespoň jedna-minimálně polonahá-ženská :D ..Taková Heavy Metalová storry..(nemyslím hudbu)(13.7.2013)

Pustil som si tento film a zistil som ze som si stiahol verziu so simultannym dubingom:) Tak som si povedal taketo nieco som uz nevidl pekntych par rokov a dopozeral som to takto. Inak v pohode bcko so vsetkym co ma by..vobec neurazilo(15.8.2018)

Filmy z producentskej dielne Rogera Cormana sú vo väčšine prípadov neoriginálne, ale zato štýlové a neboja sa krvi, sllizu a nahoty. V tomto prípade má ale vykrádačka niečo, čo originál nemá. A to dve príťažlivé sexy buchty, ktorým to v tých kombinézach ( ale aj bez nich ) veľmi pristane.(25.2.2011)

Forbidden World Allana Holzmana je nizkorozpočtové Béčko jako vrata. Jednoduchá zápletka, správně slizké monstrum, trocha napětí a dvě pěkné nahotiny (to je pro mě u sci-fi horrorů novinka). Rozjezd je hodně dobrý a s nástupem June Chadwickové (Dr. Barbara Glaser) a Dawn Dunlapové (Tracy Baxter) jsem uvažoval i o nadprůměrném hodnocení. Hlavně scéna v sauně se rozjíždí výborně, ale všechno naneštěstí překazí nástup mutanta, který mě tím pěkně nasral. K zahození ani není společné sprchování obou vědeckých pracovnic. To jsem ale odbočil. Co se týče mutanta, tak je to poctivá ruční práce, ale nijak převratná. Na ovládáni stačil asi jeden chlapík uvnitř a další, který sem tam zatáhl za nějaký ten špagát. Herci taky nejsou špatní, hlavně teda ženská část osazenstva. Děj je až směšně jednoduchý s přímým tahem na bránu, takže celý film slušně odsejpá. Kdyby Holzman zkusil trochu víc zahustit atmosféru, mohlo to dopadnout hodně dobře.(31.1.2011)

Bozi beckova sci-fi ala Vetrelec, ktere vlastne neni co vytknout. Je tam vsechno co si od toho clovek slibuje. Navic bych vyzdvihl ucast kosmonautek pohybujicich se po vesmirne lodi zasadne v lodickach a sympatickou stopaz. :)(19.10.2015)

• Abiosis

*2x(.)(.)* Nezmyselná a do filmu ako celku absolútne nezapadajúca úvodná bitka vesmírnych lodí - toľko úvod filmu, pri ktorom som si povzdychol a zvažoval, či to radšej nevypnem a sci-fi béčko môjho detstva bude mať v mojej mysli aj naďalej podobu fajn filmu. Nevypol som a s o 20 rokov staršími očami som film už vnímal inak. Sci-fi atribúty si to aj naďalej zachováva, ale tie hororové už teda ani zďaleka. Želé roztekajúce sa po stole, vypreparované zvieratká porozhadzované po laboratóriu a pofŕkané jahodovým lekvárom, pištolky ako z hračkárstva Dráčik... A monštrum pôsobí aj na tú dobu veľmi umelo. Prírodné sú však odhaľované prsníky oboch ženských protagonistiek a sú miernou konkurenciou pre herečku z nedávno videného a rovnakými kvalitami oplývajúceho Lifeforce. Verdikt v 1 vete: Pripomienka: O ďalších 20 rokov si tento film nepozrieť. 15.05.12(15.5.2012)

• TERRORDROME

BRAK,BRAK, BRAK až do zubnej drene. Tento film je totálny, absolútny, vymetený brak dovedený do stavu dokonalosti. Od úvodnej nezmyselnej a naprosto otrasnej vesmírnej bitky ( vystrihnutej zo Sadora ), cez tuberáckeho profesora ( na nerozoznanie od Tima Burtona ), debilného PVC robota a dve ženštiny neustále pobehujúce po stanici v nočných košieľkach až po samotné monštrum ktoré je naozaj tragicky umelohmotné, neskutočne smiešne a zo všetkého najviac pripomína obrovský luskáčik s pavúčími nožičkami. Záverečný súboj s ním vyzerá asi tak, že si spolu s hrdinom strihnú krátky pästný duel, monštrum sa náhle povracia a bleskovo zdochne. Pár slizkých efektov a nejaké tie kozy nadržaných vedkýň tomu vydupali aspoň jednu hviezdičku za akú takú snahu.(20.12.2011)

• pilarius

Doktor se ze zakrvaveného laboratorního pláště za celý film ani nepřevlékne, zato doktorky chodí do sauny a do sprchy neustále, ač se po základně potuluje hladový vetřelec. Mohla to být dobrá komedie (možná i porno, kdo ví), ale tenhle výsledek? Kreativitu tomu nicméně upřít nelze.(8.5.2017)

• Stejšn

Film v podstatě nedává moc smysl a podle celkového vzhledu nevěřím, že není italský, ale protože tu najdeme mezihvězdné bitvy, lasery, robota, kosmickou základnu, kozy, kundy, prdele, mrdání, mutace, hektolitry krve, šíleného vědce, příšeru, sliz, brutální smrti, pravěké kompjůtry a hlavně nejoriginálnější zabití potvory v dějinách filmu, dvě hvězdičky si zaslouží.(10.9.2015)

Docela šílené béčko, které by snad potřebovalo ještě zkrátit. Dá se to skouknout hlavně díky nhatým ženštinám :) Jinak doporučuji jen hodně odvážným fandům.(23.9.2015)

• Mates Hradecky

Na VHS vyšlo pod názvem Zakázaný svět.(6.2.2015)