poster

Zakázaný svět (neoficiální název)

 • USA

  Forbidden World

 • USA

  Mutant

Sci-Fi / Horor

USA, 1982, 77 min

Režie:

Allan Holzman

Scénář:

Tim Curnen

Kamera:

Tim Suhrstedt

Hudba:

Susan Justin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Abiosis
  **

  *2x(.)(.)* Nezmyselná a do filmu ako celku absolútne nezapadajúca úvodná bitka vesmírnych lodí - toľko úvod filmu, pri ktorom som si povzdychol a zvažoval, či to radšej nevypnem a sci-fi béčko môjho detstva bude mať v mojej mysli aj naďalej podobu fajn filmu. Nevypol som a s o 20 rokov staršími očami som film už vnímal inak. Sci-fi atribúty si to aj naďalej zachováva, ale tie hororové už teda ani zďaleka. Želé roztekajúce sa po stole, vypreparované zvieratká porozhadzované po laboratóriu a pofŕkané jahodovým lekvárom, pištolky ako z hračkárstva Dráčik... A monštrum pôsobí aj na tú dobu veľmi umelo. Prírodné sú však odhaľované prsníky oboch ženských protagonistiek a sú miernou konkurenciou pre herečku z nedávno videného a rovnakými kvalitami oplývajúceho Lifeforce. Verdikt v 1 vete: Pripomienka: O ďalších 20 rokov si tento film nepozrieť. 15.05.12(15.5.2012)

 • AGAMENON
  ****

  Tenhle film znám jako Mutanta či Subjekt 20. Jak už je u Cormana zvykem uvidíme triky sestříhaný ze Sadora, vládce vesmíru, plus nějaký nový (či z něčeho co sem nevyděl). Děj není nějak originální (vůbec) a jde v něm o přerostlýho mutanta, který požírá osazenstvo výzkumný laboratoře. Naštěstí je zde chrabrý voják, aby všechno zachránil. Samozřejmě uvidíme oblíbený sprchování hlavních hrdinek, který rozhodně nejsou k zahození, jen pořadí smrti bych prohodil, co naplat. Pěkná syntezátorová hudba, slušný herecký výkony a střídmá stopáž jsou jen k dobru. Další klasika mých dětských let.(17.6.2003)

 • SOLOM.
  ***

  Roger Corman ve spolupráci s Jimem Wynorskim a několika dalšími dal šanci vzniknout béčkovému scifi-hororu, který i přes nevelkou oblíbenost u diváků získal tři nominace SATURN v roce 1983 a to především díky solidním speciálním efektům. Přestože samotný scénář není nikterak originální a dá se v něm nalézt hned několik slabin, tak já se u sledování tohoto filmu docela bavil. Určitě tomu dopomohly i dvě pohledné herečky, které se nebály ukázat své přednosti, ale především již zmíněné efekty (ehm pokud nepočítáme ten trapný začátek). Vzhled monstra sice patří do slabšího soudku a popravdě na mne moc velký dojem neudělalo, ale i to se dá překousnout. Jeho specifické zabíjení (a to nejen přes lidské otvory) dokázalo z jeho obětí dělat opravdový humus a rozpad buněk patří do kategorie delikates. V tomto filmu nešlo ani tak o množství krve, jako spíše o míru „hnusu“, která byla místy v dosti hojném počtu.(18.6.2012)

 • TERRORDROME
  *

  BRAK,BRAK, BRAK až do zubnej drene. Tento film je totálny, absolútny, vymetený brak dovedený do stavu dokonalosti. Od úvodnej nezmyselnej a naprosto otrasnej vesmírnej bitky ( vystrihnutej zo Sadora ), cez tuberáckeho profesora ( na nerozoznanie od Tima Burtona ), debilného PVC robota a dve ženštiny neustále pobehujúce po stanici v nočných košieľkach až po samotné monštrum ktoré je naozaj tragicky umelohmotné, neskutočne smiešne a zo všetkého najviac pripomína obrovský luskáčik s pavúčími nožičkami. Záverečný súboj s ním vyzerá asi tak, že si spolu s hrdinom strihnú krátky pästný duel, monštrum sa náhle povracia a bleskovo zdochne. Pár slizkých efektov a nejaké tie kozy nadržaných vedkýň tomu vydupali aspoň jednu hviezdičku za akú takú snahu.(20.12.2011)

 • Bloody13
  ***

  Forbidden World je béčkový sci-fi horůrek v jedinečném retro stylu, natolik typickém pro jiné Cormanovky. Vesmírnou loď zastupuje několik futuristických místností a chodeb, všude svítí nebo blikají barevná tlačítka a tuhle zdejší teplou atmosféru doplňuje zvláštní syntezátorová hudba. To všechno v krásně nedokonalém, naivním duchu. Jenže jsou tu dva jiné faktory, kvůli kterým stojí film za pozornost - jsou to masky a nahota. Kromě dvou pěkných bab, co se nestydí svlékat, se tu totiž vyskytuje i dostatek různých příšer, zámotků, slizu, krve a roztékajících se obětí, že fandovské srdce, bijící pro podobné trashe, musí místy plesat radostí. Bohužel jenom místy, protože občas je to taky užvaněná nuda.(9.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace