poster

Zakázaný svět (neoficiální název)

 • USA

  Forbidden World

 • USA

  Mutant

Sci-Fi / Horor

USA, 1982, 77 min

Režie:

Allan Holzman

Scénář:

Tim Curnen

Kamera:

Tim Suhrstedt

Hudba:

Susan Justin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  **

  Ďalšia z mnohých vykrádačiek Aliena na ktorej stoja za pozornosť dva aspekty. Fakt nechutné krvavé gore scény a erotické scény. V posádke plnej vedcov sú aj dve nádherná ženy (brala ma hlavne tá blondínka), ktorých zlozvykom je chuť sa vyzliekať. Scény v ktorých sa kamera nejakým spôsobom rozostrí, aby sme nevideli genitálie a nebolo to regulérne porno sú komicky roztomilé a fungujú oveľa lepšie ako tie napínavé. Samotné postavy mi boli celkom ukradnuté. Technická stránka je celkom v pohode. Scény z vesmíru sú na dobu vzniku celkom pekné, ale interiér základne je miestami viditeľne lacný. Fakt nestačí obložiť steny papierovými obalmi od vajec. Celkovo to je celkom pozerateľný hororový trash s krátkou stopážou a svižným tempom. Hlavne scéna v ktorej sa tie dve vedkyne nahé rozprávajú v sprche stála za to. Ale nechcite po mne, aby som vám povedal o čom to kecali. To fakt neviem. 4/10.(5.5.2020)

 • AGAMENON
  ****

  Tenhle film znám jako Mutanta či Subjekt 20. Jak už je u Cormana zvykem uvidíme triky sestříhaný ze Sadora, vládce vesmíru, plus nějaký nový (či z něčeho co sem nevyděl). Děj není nějak originální (vůbec) a jde v něm o přerostlýho mutanta, který požírá osazenstvo výzkumný laboratoře. Naštěstí je zde chrabrý voják, aby všechno zachránil. Samozřejmě uvidíme oblíbený sprchování hlavních hrdinek, který rozhodně nejsou k zahození, jen pořadí smrti bych prohodil, co naplat. Pěkná syntezátorová hudba, slušný herecký výkony a střídmá stopáž jsou jen k dobru. Další klasika mých dětských let.(17.6.2003)

 • ledzepfan
  ****

  Neuvěřitelně svérázné Béčko, které přes všechnu tu stylisovanou naivitu a natvrdlost nepopře notnou dávku technické zručnosti a filmařských kvalit. Některé scény působí až magicky a není to jen tím, že v nich většinou figuruje alespoň jedna-minimálně polonahá-ženská :D ..Taková Heavy Metalová storry..(nemyslím hudbu)(13.7.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Roger Corman ve spolupráci s Jimem Wynorskim a několika dalšími dal šanci vzniknout béčkovému scifi-hororu, který i přes nevelkou oblíbenost u diváků získal tři nominace SATURN v roce 1983 a to především díky solidním speciálním efektům. Přestože samotný scénář není nikterak originální a dá se v něm nalézt hned několik slabin, tak já se u sledování tohoto filmu docela bavil. Určitě tomu dopomohly i dvě pohledné herečky, které se nebály ukázat své přednosti, ale především již zmíněné efekty (ehm pokud nepočítáme ten trapný začátek). Vzhled monstra sice patří do slabšího soudku a popravdě na mne moc velký dojem neudělalo, ale i to se dá překousnout. Jeho specifické zabíjení (a to nejen přes lidské otvory) dokázalo z jeho obětí dělat opravdový humus a rozpad buněk patří do kategorie delikates. V tomto filmu nešlo ani tak o množství krve, jako spíše o míru „hnusu“, která byla místy v dosti hojném počtu.(18.6.2012)

 • wipschka
  ***

  Cormanovka s plytkým dějem a logickými krátery nevídaných rozměrů. "Máte štěstí, že jdu zrovna kolem", vesmírný mariňák a všeuměl nejenom zbaví vesmír nepohodlného monstra, u toho navíc stihne osouložit veškeré ženské osazenstvo lodi, provést operaci a jeho účes stále drží! Gore fajn, masky povětšinou také povedené (ale když už ne - tak pořádně!), nahota a weird prostřihy - nepočítaně. Ale bohužel nemůžu říct, že film i přes výše uvedené nesporné kvality (:D) funguje. Ke 100% gurmánskému zážitku doporučuji také rychlodabing jistého ostravského mistra.(29.7.2019)