Policie

• slovenský

Polícia

Krimi / Drama

Francie, 1985, 113 min

Policie, název filmu, čistej jak kokain od Fandy z právě vyhořelýho bytu na sídlišti. Tak, jak je nekompromisní název, je i nekompromisní celý film. Upřímnost nadevše. Gérard drsnej, kolikrát né moc férovej chlap a příběh odehrávající se tak nějak souběžně s jeho životem. Řiká se, že francouzské kriminálky jsou top. A tahle je určitě jedna z těch lepších. Typicky nekompromisních, bez humoru, ale s vážností, kde i vášeň Vám příjde naprosto přiměřená lidská činnost.(31.12.2010)

• Snorlax

Tento film vzniknul v době největšího úpadku nejen francouzské kinematografie. A je to na něm znát, takřka nulový děj, postavy jsou načrtnuty jen mlhavě, tudíž neumožní divákovi, aby se s kteroukoliv z nich pokusil ztotožnit, herci se sice snaží hrát, ale je vidět, že jen zoufale tápou, protože nemají co hrát. A k tomu všemu se ještě přidává otřesná móda osmdesátých let, která z jinak šarmantních Francouzek udělala roztodivné fuchtle.(6.3.2016)

Pokus umělecky zachytit pád policisty. Každý den pracujete s lidmi, kteří se vám vysmívají do očí, lžou, i když máte jasné důkazy, a nejhorší je, že ti lidé mají peníze na putain, na luxusní večírky, a vy najednou zatoužíte po trošce té zábavy. A jako Lambert si říkáte, to zvládnu, budu mezi nimi, ale nebudu jeden z nich. A jako Mangin si říkáte, vždyť je to jen další ženská v řadě, tu zvládnu bez problémů. Jenže jakmile zapomenete na to, kdo jste a na čí straně jste... /Je vidět, že rozpočet filmu byl vemi malý, vše je posataveno na hercích, kteří musí dialogům vdechnout punc opravdovosti a bezprostřednosti.Někomu se to povedlo lépe (Depardieu či Anconina), někomu měně (Marceau je spíš než že by hrála)(10.12.2009)

Čekal jsem, že by se mi to mohlo celkem líbil, ale moc mě to nenadchlo. Začátek vypadá docela nadějně, má to atmosféru, Gérard Depardieu v roli fízla se tam s ničim moc nepáře a zdálo se, že to bude zase jedno poctivý drsňácký krimi z Francie. Ale postupně se tam začíná hlavně kecat a nic moc se tam neděje. Ke konci už jsem se vyloženě nudil. Možná by nebylo na škodu z filmu tak 20 minut vystříhat. Slabý 3 hvězdy.(27.4.2015)

• dopitak

Jestli v tom planém plkání něco bylo v originále, pak dabing aspirující na cenu "Nejhorší dabingový počin desetiletí" vše zhatil (tvůrci snad vůbec nekoukali hercům na pusu, dabéři blábolí dlouhé věty v okamžiku, kdy se v obraze skoro nemluví, a naopak, dialogy jsou příšerné). Větší blbost jsem dlouho neviděl, a koukat se skoro dvě hodiny na film jenom kvůli tomu, že mladičká Sophie na moment ukáže prsa, nemá význam. To si tu scénu radši najděte na netu a čas využijte jinak.(11.4.2013)