Reklama

Reklama

Mangin (Gérard Depardieu), mladý policejní inspektor z Paříže, je na stopě obávaných pašeráků drog. Podaří se mu zatknout Simona, jednoho z šéfů bandy, a jeho přítelkyni Norii (Sophie Marceau). Po propuštění z vězení se Norii podaří ukrást gangu zásilku drog a 2 miliony franků. Neuvědomuje si, jakému nebezpečí vystaví sebe i svého advokáta. Noria hraje dvojí hru a jde jí jen o osobní prospěch, proto si zahrává s komisařovými city. Magnin je jako policista přísný a nelítostný, ale zároveň i velmi zranitelný kvůli lásce k Norii. Dokáže zachránit Norii a jejího advokáta a podaří se mu přesvědčit ji o své lásce? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že by se mi to mohlo celkem líbil, ale moc mě to nenadchlo. Začátek vypadá docela nadějně, má to atmosféru, Gérard Depardieu v roli fízla se tam s ničim moc nepáře a zdálo se, že to bude zase jedno poctivý drsňácký krimi z Francie. Ale postupně se tam začíná hlavně kecat a nic moc se tam neděje. Ke konci už jsem se vyloženě nudil. Možná by nebylo na škodu z filmu tak 20 minut vystříhat. Slabý 3 hvězdy. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Maurice Pialat točil hodně realistické filmy, mezi něž se řadí i kriminální drama "Policie". Z každého záběru přímo čiší šedá realita všedního života, civilní výkony nenalíčených herců působí rovněž přesvědčivě. Gérard Depardieu a Sophie Marceau se svých rolí zhostili na jedničku. Chtělo to jen více zapracovat na scénáři (příběh na bezmála dvě hodiny rozhodně nevydá), či nějak rozčeřit latentní tempo filmu (nemám nic proti konverzačnímu ražení, ovšem zde nepřijde téměř žádný zásadní zvrat). "Policie" je bezesporu zajímavou krimi s působivou atmosférou, ovšem výše jmenované nedostatky jej srážejí k průměru. 60%. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Policie, název filmu, čistej jak kokain od Fandy z právě vyhořelýho bytu na sídlišti. Tak, jak je nekompromisní název, je i nekompromisní celý film. Upřímnost nadevše. Gérard drsnej, kolikrát né moc férovej chlap a příběh odehrávající se tak nějak souběžně s jeho životem. Řiká se, že francouzské kriminálky jsou top. A tahle je určitě jedna z těch lepších. Typicky nekompromisních, bez humoru, ale s vážností, kde i vášeň Vám příjde naprosto přiměřená lidská činnost. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Informace přicházejí samy, netřeba je hledat!" Ač nejsem věhlasným odborníkem na francouzské trestní právo, tak přesto mám důvodné podezření, že se inspektor Mangin při svých vyšetřovacích metodách pohybuje daleko za hranou zákona. Shovívavě tedy budu jeho jednání považovat za umělecké zobrazení jeho nekompromisnosti, která pozvolna taje při kontaktu s ulhaně sličnou delikventkou. Já bych tedy Norii sledoval, vyslýchal i ... no to je jedno, docela rád a rozhodně svědomitě. Ale zpět k filmu, protože k němu mám nejednu, ale hned dvě výhrady. Jednak jsou to občas stupiditou jiskřící dialogy a také jednání postav, které sice často je v souladu se scénářem, ale nikoli se zdravým rozumem. ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Policie je u nás málo známý (dalo by vlastně říct vůbec neznámý) film s Gerardem Depardieu v hlavní roli policajta Mangina, který je na jednu stranu drsný a nelítostný ("...rád mlátím lidi, ale teď na to nemám náladu..."), ale na druhou stranu zranitelný a schopný podlehnout krásné dívce, i když tato je prolhaná až na půdu a morálně naprosto prázdná. Příběh začíná zatknutím jednoho ze tří bratrů, kteří vedou obávaný arabský drogový gang. Spolu s ním Mangin zatkne i jeho holku Noriu (Sophie Marceau), které postupně podléhá, ačkoli ta hraje dvojí hru a jde jí jen o osobní prospěch. Po propuštění Noria ukradla gangu 2 miliony franku a zásilku drog a hrozí ji (a jejímu právníkovi) nebezpečí. Nebudu dál spoilerovat, rozhodně stojí za to se na tenhle film podívat. Pialat snímek pojal velice syrově, všechny postavy jsou naprosto přirozené, vykresluje problematické podsvětí Paříže, kde prim hrají arabští dealeři. Depardieu je v roli inspektora bezchybný - za svého Mangina dostal v roce 1985 na MFF v Benátkách Volpiho pohár. Ostatně samotná postava je dokonale napsaná - není to ten hollywoodský hrdina bez chyb a kterému všechno vychází, ale zranitelný člověk, který se musí opravdu prát a překonávat skutečné překážky. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama