poster

Policie

 • Francie

  Police

 • slovenský

  Polícia

Krimi / Drama

Francie, 1985, 113 min

 • Malarkey
  ****

  Policie, název filmu, čistej jak kokain od Fandy z právě vyhořelýho bytu na sídlišti. Tak, jak je nekompromisní název, je i nekompromisní celý film. Upřímnost nadevše. Gérard drsnej, kolikrát né moc férovej chlap a příběh odehrávající se tak nějak souběžně s jeho životem. Řiká se, že francouzské kriminálky jsou top. A tahle je určitě jedna z těch lepších. Typicky nekompromisních, bez humoru, ale s vážností, kde i vášeň Vám příjde naprosto přiměřená lidská činnost.(31.12.2010)

 • Snorlax
  *

  Tento film vzniknul v době největšího úpadku nejen francouzské kinematografie. A je to na něm znát, takřka nulový děj, postavy jsou načrtnuty jen mlhavě, tudíž neumožní divákovi, aby se s kteroukoliv z nich pokusil ztotožnit, herci se sice snaží hrát, ale je vidět, že jen zoufale tápou, protože nemají co hrát. A k tomu všemu se ještě přidává otřesná móda osmdesátých let, která z jinak šarmantních Francouzek udělala roztodivné fuchtle.(6.3.2016)

 • mortak
  ****

  Pokus umělecky zachytit pád policisty. Každý den pracujete s lidmi, kteří se vám vysmívají do očí, lžou, i když máte jasné důkazy, a nejhorší je, že ti lidé mají peníze na putain, na luxusní večírky, a vy najednou zatoužíte po trošce té zábavy. A jako Lambert si říkáte, to zvládnu, budu mezi nimi, ale nebudu jeden z nich. A jako Mangin si říkáte, vždyť je to jen další ženská v řadě, tu zvládnu bez problémů. Jenže jakmile zapomenete na to, kdo jste a na čí straně jste... /Je vidět, že rozpočet filmu byl vemi malý, vše je posataveno na hercích, kteří musí dialogům vdechnout punc opravdovosti a bezprostřednosti.Někomu se to povedlo lépe (Depardieu či Anconina), někomu měně (Marceau je spíš než že by hrála)(10.12.2009)

 • dobytek
  ***

  Čekal jsem, že by se mi to mohlo celkem líbil, ale moc mě to nenadchlo. Začátek vypadá docela nadějně, má to atmosféru, Gérard Depardieu v roli fízla se tam s ničim moc nepáře a zdálo se, že to bude zase jedno poctivý drsňácký krimi z Francie. Ale postupně se tam začíná hlavně kecat a nic moc se tam neděje. Ke konci už jsem se vyloženě nudil. Možná by nebylo na škodu z filmu tak 20 minut vystříhat. Slabý 3 hvězdy.(27.4.2015)

 • dopitak
  *

  Jestli v tom planém plkání něco bylo v originále, pak dabing aspirující na cenu "Nejhorší dabingový počin desetiletí" vše zhatil (tvůrci snad vůbec nekoukali hercům na pusu, dabéři blábolí dlouhé věty v okamžiku, kdy se v obraze skoro nemluví, a naopak, dialogy jsou příšerné). Větší blbost jsem dlouho neviděl, a koukat se skoro dvě hodiny na film jenom kvůli tomu, že mladičká Sophie na moment ukáže prsa, nemá význam. To si tu scénu radši najděte na netu a čas využijte jinak.(11.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace