poster

Návrat Martina Guerra

 • francouzský

  Retour de Martin Guerre, Le

 • anglický

  The Return of Martin Guerre

Drama / Krimi / Romantický / Životopisný

Francie, 1982, 122 min

 • lebowski
  ****

  Velmi zajímavý film o dvojí identitě,zapletka je více propracovaná než u amerického remake Návrat Sommersbyho,který je také dobrý,Depardieu je ale jen jeden(10.4.2003)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,704,433Tržby Celosvetovo $-(11.2.2010)

 • Tanner
  ****

  Přečtení historické knížky od N. Z. Davis mě přivedlo k tomuto zdařilému filmovému zpracování. Že se na scénáři Davis podílela, je zřejmé, protože film, jakkoliv z celkem pochopitelných důvodů vynechává některé podrobnosti, poměrně přesně vystihuje a kopíruje její (později ze stran jiných historiků napadané) interpretace pojednání soudce Corase, hlavního pramene, z něhož se v tomto vcelku známém (a již dříve párkrát zpracovaném) příběhu vychází. Filmový háv tomuto příběhu rozhodně sluší, obzvlášť, když je vyšperkován povedenými hereckými výkony. Určitě jde o dobrý snímek o takřka dechberoucím příběhu, kladoucím navíc otázky po pravdě a její dosažitelnosti (v tomto smyslu psal svůj spis i soudce Coras).(4.5.2010)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(14.4.2004)

 • liborek_
  ****

  Návrat Martina Guerra je výborný historický film, který je navíc natočený podle skutečných událostí, odehrávajících se kdesi ve Francii v půlce 16. století. Martin Guerre (Gerard Depardieu) si jako ještě poměrně mladý vzal za ženu Bertrande de Rolsovou (Nathalie Baye), avšak k plnohodnotnému manželství jim musela dopomoct až černá magie. Přesto se Martin brzy po narození dítěte beze stopy ztratil a jakoby se po něm slehla zem. Vrátil se až po osmi letech a po vcelku vřelém přijetí pár klidných měsíců (let?) žil spokojeně se svojí ženou a brzy se jim narodila dcerka. Vše ale dopadlo jinak, než si to plánoval. Začalo se rozjíždět nelítostné kolo osudu... Nebudu prozrazovat, rozhodně stojí za to vidět! Depardieu hraje jako vždycky výborně a také za to zaslouženě dostal Cenu amerických filmových kritiků.(25.10.2006)

 • - V roce 2012 vznikla na motivy stejné skutečné události také třídílná rozhlasová hra Michala Lázňovského "Případ Martina Guerra" s Viktorem Preissem, Kryštofem Hádkem, Janou Strykovou a Davidem Novotným v hlavních rolích. (Přemek)

 • - Film vychází ze skutečného případu dvojnictví z roku 1560. Základní svědectví podal sám vrchní soudce Jean de Coras, který byl vedením nebývalého případu tak zaujat, že o něm krátce po vynesení rozsudku napsal knihu, jež se ve své době stala bestsellerem. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace