Londýn 19. století se přímo hemží nejrůznějšími existencemi. Jednou takovou je i Verloc, který se živí dohazováním informací ruské vládě. Zároveň však pracuje pro inspektora londýnské policie a ve chvíli, kdy se na ruské ambasádě prohodí pár postů a nový šéf chce po Verlocovi důkaz jeho užitečnosti, začne se pomalu ale jistě roztáčet kolotoč tragických událostí. Verloc má totiž jistý plán, zahrnující explozi v klíčové lokaci. Zaplete do svých plánů dobromyslného bratra své manželky, kterému by nemělo činit potíže donést časovanou bombu na smluvené místo. Tuto část plánu však Verloc velmi podcenil. (oficiální text distributora)

Gemini

Filmová verze Conradova Tajného Agenta je pro mě jeden z případů, u kterých hodně zvažuju, jestli si přečíst předlohu. Proč? Protože film byl hodně dobrý (sestava Hoskins, Patricia Arquette, Williams a Depardieu je výborná) a trochu se obávám, že román by byl tak trochu zklamáním...proto (prozatím) **** a pokud mě kniha nezklame, pouvažuju i o páté hvězdě. ()

B!shop

Film ma docela slusnou atmosferu i namet, proto je skoda, ze dej neni hutnejsi a deje se tu toho hodne malo. Uvodnich 20 minut je vicemene zbytecnejch, dej zacne az potom. Na filmu musim hlavne pochvalit herce, Hoskins je paradni, Arquette se snazi, Broadbent se zrzavejma vlasama je fajn, Williams ma sice malou roli, ale je hodne cool a Bale si retarda strihnul naprosto bombasticky. Akorat ten Depardieu mi tu prisel krapet zbytecnej. Ale od takovyhle herecky sestavy bych precejen cekal krapet vic. ()

igi B.

Výtečně - ač klasicky (dá se říci až staromilsky - což v tomhle případě vůbec není na škodu) natočená adaptace novely Josepha Conrada Tajný agent. Na takovýto film (v dobrém smyslu slova) až neobvykle hvězdné herecké obsazení s výbornými a velmi uměřenými výkony v tomto tragickém příběhu na pozadí věčného londýnského deště skvěle podkresluje hudba Phillipa Glasse (jež si zaslouží i samostatný poslech na soundtracku). ()

gudaulin

Po režijní stránce je Bomba pro Greenwich vyloženě průměrnou záležitostí, divákovi ale může nabídnout silný příběh s napínavou zápletkou, velmi slušné herecké obsazení, kdy někteří herci (především to platí pro Robina Williamse, který si střihl oproti svému obvyklému typu vyloženě zápornou vážnou roli) byli obsazeni do netypických rolí a zajímavou hudbu osvědčeného Phillipa Glasse. Celkový dojem: 60 %. Z filmu i přes režijní nedostatky dýchá atmosféra přelomu století plného sociálního napětí a anarchistických výstřelků. ()

NinadeL

Jen výjimečně režírující scénárista Christopher Hampton i tentokrát sáhl po klasice. Hampton v minulosti umě zpracoval už Choderlose de Laclose, vztah Verlaina a Rimbauda, nový pohled na Jekylla a Hyda a tentokrát se vrátil k látce Josepha Conrada, kterou už natočil Hitchcock ve 30. letech jako Sabotáž. Nicméně na rozdíl od Hitche příběh vrátil do 90. let 19. století a zaměřil se na příběhy malých lidí toužících po velkých věcech. Závěr je velmi napínavý a celé je to velmi dobře rozehrané až do poslední minuty. Ona (Patricia Arquette) jen chtěla zázemí pro svého bratra (Christian Bale), on (Bob Hoskins) chtěl zvrátit chod dějin a ve skutečnosti oba měli jen maličký krámek... To nemohlo dobře dopadnout. V menších rolích jsou k vidění i tací veteráni jako Depardieu nebo Williams. Hlavně se ale doporučuju celkově zaměřit na Hamptonovu adaptační práci, protože právě on dělal v pozdějších letech na hitech podle Iana McEwana nebo Colette a byl to znovu on, kdo nám přinesl příběh Junga a Freuda. Což je sakra Inspirativní volba témat. ()

ripo

Šialene pomaly plynúca prvá polhodina ma vytočila takmer do vývrtky, najmä po "degenerátových" výstupoch ... Čakal som, kedy sa dej posunie aspoň o milimeter vpred ... Ale Pattex to nepustil. Uprostred filmu sa niečo udeje a ja som očakával od toho "hviezdneho" obsadenia mystický výkon, hodný ich mien, ale dostalo sa mi len zriedenej polievky z vývarovne Armády Spásy ... Williams, Depardeu i Bale boli snáď len v titulkoch. Ich druhoradé postavy tam hídam boli len kvôli titulkom .... Nechutne nudný film. Konradiewskeho (aka Conradove) adaptácie ma nikdy nepostavili do pozoru. ()

Crocuta

Lehce nadprůměrný příběh, vynikající herecké obsazení - byl jsem na vážkáh mezi 3 a 4, ale díky hutné atmosféře a samotnému závěru filmu musím zaokrouhlit nahoru. ()

mm13

Buď mi niečo podstatné ušlo alebo... Alebo je to veľmi slabý film! Nechápem, čo v ňom robí tá kopa vynikajúcich hercov. Scenár to mohol byť zaujímavý (nehovoriac už o predlohe - tá asi rozhodovala), chcelo by to ale preboha poriadnu réžiu. Dráma s ironickým podtextom sa takto určite netočí! Z tejto adaptácie vážení a milí nesála nič - ani zápal, ani intelekt, ani len náznaky kumštu. Ako podnet siahnúť po Conradovej novele uchádzajúce, však tí, ktorí ju čítali skutočne nemusia - pravdepodobne budú ešte sklamanejší než ja, ktorý si ju ešte len ide pozháňať, lebo tuší, že to bude ono! ()

DEXTER099

Film o revolucionářích pro které nebyl kapitalismus vrchol jako pro většinu lidí dnes,ale bohužel pro svůj boj za jiný svět používali i teroristické metody,aby si druzí uvědomily o co jim jde.Tento příběh se odehrává právě po jednu takové události při které zahyne nic netušící pomocník jednoho z aktivistu zrovna při nesení bomby ke známému Greenwich.Roli trochu pomalejšího pomocníka/nevlastního syna sehrál výborně Christian Bale.Objeví se zde i dost jiných známých tváří.Film sice nemá moc záživné tempo,ale pro mě jako pro kritika dnešní doby se myšlenka zamlouvala a proto za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

Deverant

Nevyužitý potenciál. Na jednu stranu skvělá Glassova hudba a postava Profesora, která je asi nejzajímavější a, přesto že se na plátně vyskytne asi jen při dvou příležitostech, měl jsem pocit, že i nejpropracovanější, samozřejmě zásluhou Robina Williamse. Proti němu se všichni ostatní (snad až na Patricii Arquette) jen tak "pohybují." Na druhou stranu skřípající scénař, až příliš často rozhozená a nekompetentní režie a ani hlava na stromě to nezachrání. ()

ArdathBay

Tak si takhle jdu po Levných Knihách a padne mi do oka Depardieu. Zaujme mě to, podívám se na název filmu Bomba pro Greeeenwich. Hmm... neznám, chci jít dál, ale poté se podívám na cenovku a vidím 19,-. Tak to si vezmu, říkám si a dávám do košíku ke zbylým 6 Kurosawům, co mi ještě chybí a mířím k pokladně. Doma vkládám do přehrávače s mírnou nedůvěrou - režiséra také neznám. V titulkách je hodně známých jmen. Zaujme mě dobrý scénář a špičkový výkon Christiana Balea - On prostě zahraje vše a na jedničku třikrát podtrženou. Jeho filmová ségrina je taky skvělá, hlavně od doby co je v černém. Konec výtečně uzavře Williams a já poslouchám nádherný Glassův soundtrack, píši komentář a říkám si "hodně muziky za málo peněz :)) a myslím to celkově. ()

kwoky

Když řeknu, že jsem včera zašlápl žížalu, je v tom tolik napětí a zábavy jako v tomto filmu. Jediné, co se dá pochválit, je výprava. A hudba byla dobrá. Jinak nuda a zase nuda. ()

mac000

Výborné zachycení atmosféry Londýna z předminulého století a skvělá Patrici Arquette. Bohužel jen poměrně malá role pro Gérarda Depardieua. Bob Hoskins, představitel hlavní role Verloca, byl původně rozhodnutý film také režírovat (měl za sebou úspěšnou režii romantického dramatu z války Rawney, promítaného roku 1990 i v našich kinech) ()