poster

Žofie - malá sestra Sissi (TV film)

 • Česko

  Sofie - mladší sestra Sissi

 • Německo

  Sophie - Sissis kleine Schwester

 • Slovensko

  Žofia - mladšia sestra Sissi

Drama

Německo, 2001, 2x92 min

 • Jeanne
  **

  Chválihodné je snad jen to, že tentokrát (v dnešní době) konečně natočili více biografické drama než prázdnou pohádku, jakou byla ta o Sissi. Kdyby tenkrát bývali natočili skutečný příběh císařovny v kombinaci s těmi velkolepými scénami vzniklo by dílo mnohem větší.... Ale zpátky k tomuto snímku. Spousta scén byla na první strašně odfláknutá - buď herecky nebo celým záběrem, který působil strašně amatérsky, rozložením postav na pozadí v jednom obraze atd. Už to, jak Žofie upadne a udeří se o krbovou římsu! Tohle by snad neprošlo ani na divadle! A což teprve ten konec, kdy ji na jednom z prvních promítání bratrů Lumierových v Paříži zabije hořící trám! Příšerně podané! Celé se to dá charkterizovat jako návod, Jak zničit dobrý námět na historický film! Tím závěrem patrně sledovali vyvrcholení veškeré dramatičnosti, ale připadá mi to jako "vylepšování" smrti Moliera, kdy filmy prezentují, že zemřel na jevišti při premiéře Zdravý nemocný, nikoli až za ty dvě hodiny po představení... Hlavně když je to dost dramatické, což?:)(23.1.2004)

 • Stegr
  ***

  50% - Už je to dávno, co jsem tohle viděl, narazil jsem na to tady čirou náhodou. Něco si z filmu pamatuju a vím, že mě moc nezaujal, ale nebyl udělán špatně, takže zlatá střední cesta...(3.6.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace