Matteo, dvacetiletý Říman, je usilovným studentem, který je odhodlaný získat svůj diplom. Dokud nepotká Margheritu. Ta je slovenskou umělkyní, která je starší a zralejší než on. Netrvá dlouho, než se Matteo nastěhuje do jejího ateliéru. I když se to může na první pohled zdát jako dokonalý příběh lásky, Matteova nezralost a žárlivost začína pomalu ničit jejich vztah. Jeho někdejší láska se náhle změní na morbidní posedlost. Navíc, s jeho studiem to taky začíná vypadat bledě. Podaří se Matteovi zvrátit blížící se katastrofu? (Film Europe)

Vesecký

Nic komického jsem na tom filmu neviděl. Pravda, nenudil jsem se, Bobuľová byla před dvaceti lety kočka,, překvapilo mě trochu, že už tehdy se ve filmu objevili homosexuální hrdinové, což je dneska takřka genderovská povinnost. To, co prožíval Matteo, jsme mnozí prožívali tak, u něho se to zvrhlo až chorobně a divím se, že skutečně nebyl poslán na psychiatrii. Jeho excesy by asi otrávily každou jinou, ale Margherita to vydržela. Sice se o tom ve filmu mluví, ale měla být o tři roky starší než on, a to je dost na to, aby se svým puberťáčkem skoncovala co nejdřív. Nechápu, proč ty filozofické výlevy skupiny mladých lidí (a jednoho staříka), které vlastně celý příběh provází. To bylo úplně zbytečné. ()