Tož toto byl fakt nářez:) Originální, lehce potrhlá komedie, která staví na netradičním milostném trojúhelníku a hereckých výkonech jeho protagonistů. Gérard Depardieu si svým živelným charakterem i výkonem tak trochu ukradl část filmu pro sebe. Jak ten uměl svádět...:) And... he is kissing another man. Další kousek z mého filmového světa je nyní kompletní:) Jo, jo, Depardieu byl za mlada hodně velký fešák, ach jo, proč se musel potom tak zřídit?(4.6.2017)

Opět šokující téma pro tradiční společnost. Na jedné zábavě se potká jeden zlodějíček a chudý pár. Zloděj se zamiluje do muže z toho páru. Všichni tři začnou žít, krást a milovat se dohromady. Každý z nich miluje toho druhého či třetího. Někdo žárlí, někdo chce dobývat, někdo přebývá. Nedrží se společenské morálky a věří, že žít se má v přítomnosti, nezajímá je budoucnost. Prožívejme, ochutnávejme, berme si, co ostatní mají. Přerod muže v homosexuální ženu a její roli v normálním páru. Opravdová žena už nemá pro ně význam, je na obtíž. Gérard Depardieu je jako nový chemický prvek, který páru vletěl do života i do postele. Změnil jim osud a ti tři bez sebe nemohou žít. Každý z nich dodává hetero-homosexuálnímu trojúhelníku svůj cit, tělo i chyby. Gérard Depardieu je pan herec, který je svou živelností neopakovatelný!(3.11.2012)

Bertrand Blier se s kontroverzními tématy fakt nepárá. Co se stane, když si k vám v restauraci přisedne cizí muž? Může vám to změnit život a v podstatě i pohlaví? Tenhle film potvrzuje, že je to možné. Depardieu v roli podobné z Buzíků, Miou Miou v podstatě taky. Je to především sranda a já obdivuju, jak se Blier dokáže všem předpojatým vysmát do ksichtu. 80%(20.7.2014)

Představte si, že jste žena, co chce mít všechno, máte vlastního ňoumu, po kterém se můžete vozit, jak chcete, ale jednoho dne se objeví macho a vašeho ňoumu vám přebere, dennodenně ho před vámi pigluje, vy jim k tomu ještě vaříte a uklízíte. No není to geniální? Upřímně čekal jsem od tohoto filmu něco úplně jiného a nikdy bych nevěřil, že mě film o dvou homosexuálech dokáže zaujmout, ale tohle je tak absurdní, bláznivé, skvěle obsazené a zahrané, že jsem se u toho skvěle bavil od začátku až do konce. Moje hodnocení 80%.(27.6.2016)

Ve své době hodně kontroverzní film, po jehož uvedení si prý celá Francie myslela, že Depardieu je na kluky... Není divu, když svoji roli zahrál dokonale, podobně jako Miou-Miou či Michel Blanc. Večerní úbor je hořká komedie, při které se člověk válí smíchy, ale na druhou stranu, jakmile mu to začne docházet, tak smích hořkne a v samém závěru, který je pro Bliera typicky absurdně laděný, se celý film zvrátí do protichůdné polohy a převáží ten smutek. Ostatně dějových zvratů je toto dílko plné. Snímek se odvíjí od mileneckého trojúhelníku Bob - Antoine - Monique, který je ale propojen jinak, než tomu bývá obvykle. Antoine miluje Monique, Monique touží po Bobovi a Bob svádí Antoina... Večerní úbor je film o homosexuálech, který je však zcela výjimečný: "Homosexualita, která je v tom filmu, nemá nic společného se všemi těmi gay kluby, s Jeanem Maraisem nebo s mediálně sledovanými homosexuálními svatbami. O takové homosexualitě se v médiích nikdy nemluví. Myslím, že ten film předběhl svou dobu nejméně o patnáct let," řekl sám Depardieu (z knížky Naživu)... Vyplatí se vyčkat do závěrečných titulků, protože závěr filmu opravdu dodává jiný rozměr, ačkoli pointa se dá tušit už předem. Večerní úbor je tak vážným konkurentem jiného Blierova skvělého díla - Buzici(20.10.2006)