poster

Příliš krásná

 • francouzský

  Trop belle pour toi

 • anglický

  Too Beautiful for You

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 1989, 91 min

 • Aluska88
  ****

  Toto byla pravděpodobně jedna z těch nejzvláštnějších milostných romancí, jaké jsem ve filmu dosud viděla. Očekávala jsem, že se děj bude odvíjet zavedeným schématem o postupném seznámení. Každodenní rostoucí sympatie, poznávání se, intenzivní pohledy, náhodné doteky a postupné něžné sbližování. Jenže Příliš krásná se řídí zcela jinými, neobyčejnými postupy. Především je děj předkládán poněkud nenavazujícím, jakoby kouskovaným stylem. Jednotlivé scény na sebe nenavazují chronologicky, ale jsou spojeny do jakési útržkovité mozaiky. Občas jsem nevěděla, jestli právě probíhá současný děj či flashbacky. To hlavní tkví v nevšedním pojetí celého snímku. V samotném scénáři, a především v chování postav. Nějak se to ani nedá popsat, podívejte se a uvidíte sami:) Každopádně mladistvý, fešný Gerard je zde jako dokonalý milovník výborný, stejně jako "příliš krásná" Carole Bouquet, a správně ženská a zajímavá Josiane Balasko.(3.10.2011)

 • grandir
  ****

  Film jsem původně chtěla odepsat po prvních minutách. Dala jsem mu druhou šanci a některé momenty mě tak zasáhly a oslovily, že jsem ho musela dokoukat. Kvůli přece jen zvláštní formě pojetí jsem chtěla dát maximálně 3, ale konec mě donutil zvýšit na 4. A hudba úchvatná ... "Nechceš pustit Schuberta? - Ty máš?"(6.12.2012)

 • Rosalinda
  ***

  "Láska je jako sportovní zápas." Tenhle film má určitě smysl i co do sebe, jen by to neměl všechno servírovat na tak otevřeném podnose. To jen láká mouchy a další neblahé havěti a ty já fakt nemusím. Chvílemi nadprůměr (především díky přirozeným hercům), chvílemi přiblblé. Rozhodně ale hezky natočené. Schuberta mám ráda, ale na konci filmu už se mi také chtělo řvát. Díky, Bernarde, že jste to udělal za mě. Jo, podle titulků vás prý oblékal Yves Saint Laurent. Až tak? A kdo oblékal nebohou sekretářku? Až moc okaté rozdíly ve všem. Mně by stačil jen lehký náznak. Ale tady jsem byla jen na návštěvě a bylo by nezdvořilé, když už jsem si to jednou z toho podnosu vzala, to celé odložit někam do kouta nebo smést pod stůl. Návštěva to celkově byla příjemná, jen mám teď trochu horší trávení, ale to se občas stává. "Člověk by chtěl žít víc životů, ale nejde to. Má jen jeden a navíc krátký."(3.10.2011)

 • pakobylka
  ***

  Víceméně exhibicionistická show o jednom mimomanželském vztahu. Většinu času se babrá sama v sobě, což jí poněkud zastírá výhled - takže není až tak úplně jasné, zdali už od začátku ví, čeho chce vlastně dosáhnout ... a co chce následně sdělit divákovi. Ale dost možná to právě takhle bylo zamýšleno. Kromě toho je jí vlastní svérázný, možná až maličko zvrácený smysl pro humor. Projevuje se především díky velice neotřelému stylu vyprávění, které laškovně pobíhá z místa na místo někde v blíže nespecifikovaném prostoru mezi sny a realitou a přitom se ještě stihne průběžně přemisťovat v čase - a to oběma směry. Tento bezpochyby pozoruhodný výkon zvyšuje hodnotu příběhu na vcelku slušné 3*. A poučení ? ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- 1) Milé dívky a dámy, není třeba, abyste se snažily být za každou cenu dokonalé - stejně si tím ve svém důsledku nijak zvlášť nepomůžete; 2) Milí chlapci a chlapi, pokud chcete být náležitě opečováváni, dejte si pozor na nadměrnou přelétavost - nebo zůstanete osamělí navlas stejně jako onen pověstný kůl v pověstném plotě.(14.11.2012)

 • emma53
  ****

  Jediné, co bych tomuto velmi zvláštnímu filmu vytkla, je fakt, že jsem tu komediální složku moc nepostřehla. Tady zapomeňte na čas a na prostor, protože pro lásku tyhle pojmy nemají žádný význam. Nevím, kde a kdy jsem v které chvíli byla, ale vnímala jsem jen ten prazvláštní propletenec lidských srdcí, jejich vášně a nenávisti a kde hrála velkou úlohu Schubetrova hudba, která v určitých pasážích u mě dokázala vyvolat slzy, ačkoliv jsem se tomu bránila. Blier tady velmi umným způsobem zapůsobil na moje emoce s každým obrazem, které se vzájemně někdy zcela nelogicky prolínaly........ ale chtějte po lásce, aby byla logická? V každém případě je to originální mozaika lásky tří osob. " Ženy mohou mít něco jako vnitřní krásu, která má stejnou hodnotu, když víte, jak jí najít."(10.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace