poster

Zabiják

 • Francie

  Le Tueur

 • Francie

  Tueur, Le

 • Itálie

  Commissario Le Guen e il caso Gassot, II

Krimi / Drama

Francie / Itálie / Západní Německo, 1972, 87 min

 • Martin741
  ***

  Stara francuzska kriminalka, kde Jean Gabin /Heroin, Sicilsky Klan, Tochez-úas au grisbi/ vystupuje v roli divizneho komisara Le Guena a vysetruje vrazdy. Odsypa to vcelku slusne, len tempo je take, kadejake, v strede vladnu az vatovo plane plky a po dopozerani u mna film vysumel do prazdna.- proste len dalsia tuctova detektivka navyse hviezdne obsadena, so starym Gabinom a zacinajucim Depardieum /Jean Od Floretty, Otec a Otec/. Skoda, no, zacalo sa to dobre a potencial filmu bol velky : 50 %(4.7.2017)

 • borsalino
  ****

  Stará dobrá francouzská škola s velmi dobrým obsazením Gabin, Blier, Depardieu. Z dnešního pohledu trochu postrádá dynamiku a gradaci napětí, ale jako to asi chodí ve skutečnosti? Supermanů bude asi dost málo, honičky a střílečky asi také nebudou na všedním pořádku. Snad právě ta uvěřitelnost příběhu, špetka omylů a kontroverzních praktik dávají této kriminálce správný šmak a sílu, díky které dalece přesahuje současnou bědnou produkci.(18.8.2010)

 • POMO
  ***

  Priemerná francúzska detektívka televízneho strihu. O postaršom detektívovi (Gabin) a jeho kolegoch sa nič osobné nedozvieme, ťahúňom filmu je macho záporák s jeho pretty woman kočičkou. Film slušne odsýpa, zastrelených pribúda, ale po skončení vo vás nič nezanechá. Neambiciózna výplň času na nedeľné popoludnie. Malá rola pre ešte nehviezdneho Depardieua a otravný hudobný motív, ktorý vám na desať minút nedá pokoj. So znalosťou francúzskych detektívok ako Samuraj k tomuto filmu nemôžem byť pozitívnejší.(14.11.2012)

 • sud
  ****

  Skvělá kriminálka ze staré školy. Nabízí všechny superlativy tohoto žánru, podpořené skvělými hereckými výkony Jeana Gabina a Fabia Testiho. Nápad s uprchlým trestancem na útěku, který si vyřizuje účty, dovedl o tři roky později do dokonalosti Jacques Deray možná nejlepším krimifilmem - "Povídkou o policajtovi". 75%.(25.10.2004)

 • LiVentura
  *****

  Realisticky ztvárněný film s atmosférou noir. Bezvýchodná situace hlavního aktéra, který prostě v sledu dramatických událostí neumí najít cestu zpět k normálnímu životu, Testi zde sehrál brilantně svou patologickou postavu a Gabin coby zkušený starý komisař Le Guen jen zazářil, opět a očakávaně. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dob dávno minulých, kdy ještě film znamenal opravdu film!!! Francie tehdy jen kvetla, měla herecké VELKOHVĚZDY a uměla jich patřičně využít a perfektní "muže pera", jenž dokázali napsat tak výborné scénáře, no a samozřejmě, že nesmím opomenout ani dokonalou hudbu Huberta Girauda, na které se podílel Velmistr ENNIO MORRICONE.!(13.12.2006)

 • - Natáčení probíhalo v ateliérech v Paříži. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace