Vítězství lásky (TV seriál)

• italský

La storia spezzata

• slovenský

Víťazstvo lásky

Itálie, 1990, 6x90 min

Italske drama o nemilosrdnych zivotnich situacich...zadna pohadka, zadne fantasy, ale smutny a dojemny pribeh. Zivot byva casto krutejsi, nez lecjaky roman nebo filmovy scenar. Za ceskym prekladem nazvu by mohl byt otaznik, byl by na miste... Storia spezzata.(21.6.2012)

Je to dosť vydarená adaptácia románu Márie Venturi, ktorý vyšiel na Slovensku v r. 1993 pod rovnakým názvom. Kniha ma vtedy veľmi oslovila. Manželský trojuholník a nenaplnená túžba po dieťati je vždy "vďačnou" témou. Barbara De Rossi zahrala hlavnú hrdinku excelentne. Filmové spracovanie nebolo zlé, ale dosť mi vadil dodatok - 5. a 6. diel, ktorý v pôvodnom príbehu nie je. Už sa mi to zdalo veľmi nereálne a akosi nasilu predlžované...Škoda.(21.11.2008)

Smutné.(5.4.2006)

No jo mé dětství, Vítězství lásky jako seriál mě úplně pohltil, nadherná Barbara De Rossi, žádná mýdlovka, spíš bolestné drama. Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu a jak jsem obdivovala ty krásné šaty a kostýmky z perfektního materiálu už od pohledu, klasická lehká italská elegance. Kéž by to tenhle seriál na nějaké TV stanici zopakovali!(26.1.2010)