Alenka v říši divů

Předloha:

Lewis Carroll (kniha)

Alexandr Muchin
  • vimanzen

...aneb jak jsem ztratil pojem o realitě.(13.3.2013)

• Frantisek.Fu

https://youtu.be/5oym9aw-Iso /20%(18.4.2018)

Nepříliš vynalézavá sovětská adaptace klasické pohádky vyznačující se večerníčkovým feelingem, odfláknutou scénou čaje o páté a bohužel rozporuplnou animací nedosahující kvalit obvyklé u tehdejší sovětské animované produkce, viz například díla Norshteina či Chitruka. Slabé 3*.(17.2.2012)

• blondboss

Sovietska verzia predlohy o Alici a jej ríši snov sa veľmi nepodarila. Už som videl o dosť lepšie prevedenia klasických rozprávok zo strany sovietskych tvorcov presne v dobách, kedy táto rozprávka vznikla. Už tak slabý námet bol dogabaný otrasnými animáciami a celkovo nudným prevedením. 40 %(6.11.2017)

Alenku jsem nikdy neměla ráda, ono co mít rád na pitomé malé holčičce, která stresuje králíka tím, že za ním běží, zejména když už je sám dost vyděšený z představy, že mu královna nechá setnout hlavu. Houseňák a kočka Šklíba se povedli, zajíc březňák samozřejmě taktéž, ale čaj o páté prosím bez Alenky.(23.2.2014)