Doppelganger

Doppelganger: The Evil Within

Horor / Thriller

USA, 1993, 104 min

• ricci.s

Drew Barrymore žiaľ nepodala veľmi presvedčivý výkon. Mám z tohto filmu dosť zmiešané pocity. Veľmi mi to ani ako horor nepripadalo, skôr ako nudná psychologická kriminálka s pár vydarenými vraždami. Lenže prišiel záver, a ten nebol len zaujímavý, ale aj poriadne slizký a krvavý, s príšerkou ako v Hellraiserovi. Škoda, že sa celý film nedržal v tomto duchu a že som sa musel skoro hodinu a pol nudiť.(28.12.2010)

• hladass

Nahá Drew Barrymore sprchující se v krvi, poctivé osmdesátkové triky, trocha slizu, krve a... a kromě toho jen obrovská porce nudy... Doppelganger trpí klasickým neduhem devadesátkových "hororů", a to přílišnou zdlouhavostí, o horor prakticky až do konce ani nejde a ani herci nejsou příliš přesvědčiví... Takže jako jednohubka za deštivého pátečního podvečera to jde, ale znovu si tenhle kus určitě nepustím...(28.1.2017)

• eraserhead666

Film jsem poprvé viděl přesně před dvaceti lety. Smál se na mě ze spodní police ve videopůjčovně a já, ještě opojen nočními sny, v nichž mě navštěvovala Poison Ivy, jsem si ho donesl domů. Nakonec z filmu v hlavě zůstala právě jen tehdy osmnáctiletá Drew sprchující se v krvavé lázni a sebe samotnou ohmatávající při tanci na párty. Jinak všechno vyprchalo pryč. Vlastně mě ještě asi zaujala ta zápletka, v kombinaci s názvem, protože jsem se jí částečně nechal po letech inspirovat při psaní vlastní povídky. Nícméně, film mi pořád zůstal v hlavě, jednu dobu jsem se ho dokonce snažil vyhledat, podařilo se to až nedávno a já se k němu po dvaceti letech vrátil. Devadesátky dobrým horrorům moc nepřály. Doppelganger je toho zářným příkladem. Přetažená stopáž, nedostatečný tah na branku, až směšná a tuctová pointa k neuvěření, málo sympatické postavy (snad jen hrdinova kolegyně má šmrnc). Snad jen ta maskérská práce, v závalu dnešní digitální onanie, zaujme a dá se ocenit. Už je to den, co jsem to viděl, a v paměti opět zůstává jen sprchující se a tancující Drew (mimochodem, v tmavovlasém provedení je dokonalá, pořád nechápu, proč se některé hezké holky tak hyzdí a ztuctovňují přechodem na blond).(10.2.2015)

Nesmírně zdlouhavý film, který vám bude v různých scénách připomínat různé filmy. Jako kdybyste to celé někdy viděli. Jenže pak jsou zde prvky, které jsou prostě výborné. Kromě toho, že jsou zde prsa Drew Barrymore v celé jejich nahotě, tak je zde úchvatná triková práce, především pak na konci. Škoda, že film jako celek tak zajímavý není.(3.7.2015)

• TO

Drew je rozpolcená osobnost, má hodné Já a zlé vraždící Já, jenomže nejen po duševní stránce ale i po fyzické. Pro mě divné, včetně závěrečného rozuzlení a bohužel né příliš dobré. Jinak se tam Drew sprchuje nahá v krvi a i trikový umělci nám nakonec něco předvedli, takže vidět se dá.(13.6.2006)

• Heroine

K příběhu bych se snad radši ani nevyjadřovala. Je to vážně slabý film. Vtipná je malá rolička Dannyho Treja, ale jinak mne na filmu zaujaly jenom pěkné vlasy Drew Barrymoreové, a samozřejmě Dennis Christopher, ve své typické roli "nenápadný doktor, ze kterého se vyklube padouch, aby ho mohl někdo vyhodit z okna" :-D(27.5.2013)