Reklama

Reklama

Epizody(5)

Seriál se odehrává ve světě hudebního průmyslu a sleduje samozvaného guru a vůdce novodobého kultu, který naváže komplikovaný vztah s vycházející popovou hvězdou. (HBO Max)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (56)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

3/10 Dávam tomu benefit of a doubt, že nežijem v Hollywoode a vily Los Angeles a život hviezd poznám len z filmov a kníh, ale aj tak sa mi nechce veriť, že všetko je tam také pusté. Veď okolo tých hviezd sa musia točiť desiatky ak nie stovky ľudí. Maximálne nedôveryhodné po stránke scenáru, dialógov i hercov, odtrhnuté od hocičoho ľudského a to bez toho, aby to vyzeralo, že to tematizuje utrhnutie smotánky od bežného života. Mala to byť kritika hviezd? Mala to byť fantázia o tom, že Leslie Van Houten zmanipuluje Charlesa Mansona? Nefunguje to ako satira, nefunguje to ako náhľad do Hollywoodu, nefunguje to ako žánrová variácia na hollywoodske kulty, nefunguje to absolútne v ničom. Veľký fail, navyše na pomery HBO (a Levinsona, ktorý točil fenomenálnu Euphoriu) je to vizuálne podpriemerné. ()

ZeroCZ1233 

všechny recenze uživatele

První dvě epizody mi vlastně nepřišly vůbec špatný, protože i přes všechny jejich problémy jsem je bral jako obdobu toho typického mainstream popového songu, tedy přeleštěná paráda, která nemusí dávat smysl, či působit uvěřitelně, hlavně že baví. Ale po nich začal seriál prudce upadat a já si začal uvědomovat, že touto perspektivou to ani moc vnímat nemůžu, protože se v jejím duchu Idol nejenže nedrží, ale ještě bych tím všechny jeho neduhy přehlížel, což si nezaslouží. Sam Levinson tady opakuje své největší chyby z minulosti, zase si vybral projekt, ve kterém rozpracovává zajímavá a relevantní témata, jenže kvůli své potřebě vizuální exhibice a rádoby kontroverze je výsledek pouze kamerovým cvičením a vágní přehlídkou samoúčelných sexuálních scén. Těch je tam zbytečně moc, už třetí člověka nudí, u čtvrté začíná cringovat a další rovnou přeskakovat, jelikož celku nijak nenapomáhají a pouze ubírají prostor, který by šlo využít k důslednějšímu prozkoumání problematiky využívání a sexualizace mladých popových hvězd nebo nechutně komercializovaných mocenských struktur v hudebním průmyslu. Scénář však trpí dál, v Idolovi je až moc zřetelně vidět, že Levinson s Weekndem a Fahimem v prvních epizodách rozestavěli postavy na šachovnici, ale už nevěděli, jakými tahy tuto přestylizovanou hru dohrát, každou další epizodou docházelo k většímu rozpadu koherence, čemuž nepomohlo ani rozhodnutí na poslední chvíli seriál ukončit už pátou epizodou a ne šestou, jak bylo plánované. Dojem tomu všemu ještě kazí i slabý weekndův herecký výkon, který ve své roli tajemnem opředeného dominantního vůdce kultu nevzbuzuje kýžený respekt, ale nežádoucí pobavení u jeho mrtvolných pohledů a otřepaných hlášek, jejichž hloubka je spíše dno. HBO mělo šanci vytvořit satirickou studii nejvyšší hudební smetánky, místo toho dodalo produkt, který stejně jako jeho hlavní hrdinka má za úkol vypadat sexy a nespoutaně, čímž bohužel ztrácí na své atraktivitě a autenticitě. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

[Ep 01+02] Sexem nabité glamour radosti a strasti showbusiness střelců hudebního Hollywoodu. Výživná intimita a chytlavost hudebních videoklipových scén, dizajnová ultraluxusní vila a snaživá Deppova dcerka Lily-Rose. Dějově mě to na touhu po dalších epizodách nechytlo, jako booster pre-coitum atmošky na rande s vypečeným domácím kinem ale super. [Cannes FF] ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Jsem solidně nadšený. A přesně, překvapují mě hlavně herecké schopnosti všech zúčastněných, a hlavně u Weeknda, u kterého jsem se bál že se tu jako autor bude snad snažit prodat se jako nějaký macho borec... a přitom ukázkově jede high functioning sociopata a borderline politováníhodného slizáka, který ale zároveň je uvěřitelně charismatický, inteligentní a svým způsobem citlivý, což v závěru i převažuje natolik, že skoro začne vzbuzovat soucit. Celkově se mi velmi líbí že tu ukazují nejen bahno i hedonismus showbusinessu (ne že bych se na to netěšil, že), ale zároveň jak extrémně schopní a umělecky kreativní ti lidé dokáží být. A jak brutální power struggle to je mezi producenty, šílenými umělci, i hvězdičkami které plynule přechází z duševní zlomenosti do control freak manipulativnosti. Lily-Rose Depp je nejen brutálně pěkná a příjemně nestydlivá, ale hlavně se potatila i v tom hereckém talentu. Škoda že je těch dílů tak málo... ale zas to aspoň dost rychle uteče. A ještě větší škoda je že není mnohem víc podobných filmů a seriálů co dokáží o sexu vyprávět bez příkras. 8/10 ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Lily-Rose Depp mě baví už dlouho a zde tomu nebylo jinak, každý záběr na ni je čistá radost a požitek z jejích půvabů. Její herecký protějšek mi byl dost protivný (což mě u někoho, kdo si říká "The Weeknd", nepřekvapuje), ale dalo se to snést, s výjimkou šokujícího rozuzlení 5. epizody, které mě skutečně otrávilo a které považuji za facku do ksichtu za to, že člověk každý týden jak blbec hltal každou epizodu, všem debilním hejtům seriálu navzdory. Mrzí mě to o víc, že - když už mají všichni potřebu to pořád porovnávat s Euforií - mi byl tenhle projekt mnohem sympatičtější než přeceňovaná Eurofie, a to jednak díky tomu, že to má jen 5 epizod, a tím pádem si to nenárokuje tolik času, a jednak úchvatná Lily-Rose Depp nesnese srovnání s tou ošklivkou Zendayou, na kterou mám vyloženě alergii (i tematicky mi je Idol bližší, protože svět hudebního průmyslu mi přijde stokrát zajímavější než nějaký fetující teenageři). Ještě mě tam herecky strašně bavil Hank Azaria a má to fajn soundtrack a kameru a celkově se na to dobře dívá, takže i navzdory hroznému závěru se mi to dost líbilo. ()

Galerie (405)

Zajímavosti (2)

  • 25. dubna 2022 Variety oznámilo, že seriál bude přepracován a projde významným přetočením se změnami v obsazení a štábu kvůli změně kreativních směrů. Během této změny režisérka Amy Seimetz opustila projekt a Sam Levinson převzal roli režiséra seriálu. (HanzoBureshi)

Související novinky

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)

Reklama

Reklama