Krev a víno

Scénografie:

Richard Sylbert

Kostýmy:

Lindy Hemming

Ale no tak, proč zase tak nízké hodnocení? Pro mě je Krev a víno jasně čtyřhvězdičková záležitost. Film mi vůbec nepřišel nudný, banální nebo klišovitý. Ze začátku to tedy vypadalo, že mě bude rozčilovat dějová linie s Jennifer Lopez a Nicholsonovým nevlastním synem, ale nakonec se ukázalo, že i ona měla naštěstí svoje opodstatnění. Hercům těžko něco vytknout. Nicholson je přesně takový, jakého čekáte, a ani Caineův chrchlající, maniakální bouchač nemá nejmenší chybu. Postavte tyhle dva spolu před kameru, dejte jim do scénáře pár kousavých dialogů, a je to jasné. Ale nevím, nevím, kdyby jejich postavy hrál někdo jiný.(1.5.2010)

Průměrné hodnocení...díky němu jsem se bál, že to bude nuda. Mýlil jsem se a bavil od začátku do konce. Akorát všichni jsou tu takový nevýrazní, bez citu a něčeho, co tam prostě chybí. Právě díky tomu se z toho stává průměrný film se skvělým obsazením (Michael Caine s Jackem Nicholsonem byly dvojka k pohledání).(20.9.2012)

• Enšpígl

Aj tohle teda ujelo na všech cestách. Vína tam bylo mnohem míň než se během ve filmu dostalo do mě, ale to by byl ten nejmenší průser. Podstatný záser je, že mě to přišlo v duchu písničky "....a co děti mají s čím hrát", tady s ehodí mezi smečku nahrdelník a oni kolem toho tajtrdlíkujou jak janci, chvíli ho má ten, chvíli zase onen až to všechno začíná bejt úplně jedno. Když už tam J.Lo ukazuje svoje tělíčko, tak by každej slušně založenej divák čekal alespon dvě tři pořádný šukačky, je tam přece Jack Nicholson a ten většinou v těhle scénách umí zahrát první ligu, ale když zklamává i tahle část, tak já fakt nevím čeho se jako divák mám chytit, abych byl vyrajclej. Nevim, možná začátek filmu, Jacka mám vždycky rád, J.Lo je sexy, ale víc jak dvě hvězdy z toho prostě nevyvařím.(12.5.2013)

Je to celkem průměrný thriller, který doporučuji když se potřebujete na hodinku a půl odreagovat a vypnout mozek. Podle obsazení sem ale opravdu čekal mnohem víc než jen kvalitnější béčko, přece jenom Nicholson a Caine jsou světoví herci a jsou většinou zárukou dobrého filmu. Škoda no, chtělo to větší dynamiku a svižnější gradaci příběhu. Ps: Jennifer je kočka, kdyby byl film bez ní, dal bych jen dvě hvězdy(29.5.2008)

Naplánovat krádež diamantového přívěsku je hračka. Stačí k tomu pokojská pracující v domě boháčů, dobrá znalost personálu okolí domu, jelikož tam dodáváte víno a často tam jezdíte, pak už se to zdá být hračkou. Ono se ale vždycky s něčím nepočítá- náhoda je blbec a lidský faktor sviňa. Tak se to nakonec všecko hrozně zamotá. Tohle není film o geniální loupeži, ale o tom, jak to bývá doopravdy. Holt peníze ještě nikoho nikdy šťastným neudělaly. Scénář je trochu kostrbatý a herci ani nemají moc co hrát, nicméně Nicholson a Caine mají prostoru dost a jejich vztahu je taky věnováno nejvíc času. Jennifer Lopez je zcela toporná, Dorff překvapil svým civilním výkonem. Průměrný film o průměrných lidech. 60%(18.2.2015)

• Judy Davis

• - Natáčení probíhalo v Illinois v Buffalo Grove, v Key Largo a ve Virginia Key. (Terva)