poster

Krev a víno

 • USA

  Blood and Wine

 • Slovensko

  Krv a víno

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 1996, 101 min

Režie:

Bob Rafelson

Scénář:

Alison Cross

Producenti:

Jeremy Thomas

Střih:

Steven Cohen

Scénografie:

Richard Sylbert

Kostýmy:

Lindy Hemming
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ***

  Hodně průměrný thriller. Trochu se divím, že tolik hvězd se upsalo, protože scénář mi nejpřijde zrovna nadprůměrný. Bohužel ani legendy Nicholson a Caine nepozvedli kvalitu na vyšší úroveň, naopak mi to přijde jako jeden z nejhorších výkonů jaký kdy Nicholson podal. Bob Rafelson jen potvrdil, že Brubaker a Malé životní etudy byly jen vyjímky v jeho jinak průměrné filmografii. Slabé tři hvězdičky......(15.6.2008)

 • D.Moore
  ****

  Ale no tak, proč zase tak nízké hodnocení? Pro mě je Krev a víno jasně čtyřhvězdičková záležitost. Film mi vůbec nepřišel nudný, banální nebo klišovitý. Ze začátku to tedy vypadalo, že mě bude rozčilovat dějová linie s Jennifer Lopez a Nicholsonovým nevlastním synem, ale nakonec se ukázalo, že i ona měla naštěstí svoje opodstatnění. Hercům těžko něco vytknout. Nicholson je přesně takový, jakého čekáte, a ani Caineův chrchlající, maniakální bouchač nemá nejmenší chybu. Postavte tyhle dva spolu před kameru, dejte jim do scénáře pár kousavých dialogů, a je to jasné. Ale nevím, nevím, kdyby jejich postavy hrál někdo jiný.(1.5.2010)

 • dr.fish
  ***

  Naplánovat krádež diamantového přívěsku je hračka. Stačí k tomu pokojská pracující v domě boháčů, dobrá znalost personálu okolí domu, jelikož tam dodáváte víno a často tam jezdíte, pak už se to zdá být hračkou. Ono se ale vždycky s něčím nepočítá- náhoda je blbec a lidský faktor sviňa. Tak se to nakonec všecko hrozně zamotá. Tohle není film o geniální loupeži, ale o tom, jak to bývá doopravdy. Holt peníze ještě nikoho nikdy šťastným neudělaly. Scénář je trochu kostrbatý a herci ani nemají moc co hrát, nicméně Nicholson a Caine mají prostoru dost a jejich vztahu je taky věnováno nejvíc času. Jennifer Lopez je zcela toporná, Dorff překvapil svým civilním výkonem. Průměrný film o průměrných lidech. 60%(18.2.2015)

 • Enšpígl
  **

  Aj tohle teda ujelo na všech cestách. Vína tam bylo mnohem míň než se během ve filmu dostalo do mě, ale to by byl ten nejmenší průser. Podstatný záser je, že mě to přišlo v duchu písničky "....a co děti mají s čím hrát", tady s ehodí mezi smečku nahrdelník a oni kolem toho tajtrdlíkujou jak janci, chvíli ho má ten, chvíli zase onen až to všechno začíná bejt úplně jedno. Když už tam J.Lo ukazuje svoje tělíčko, tak by každej slušně založenej divák čekal alespon dvě tři pořádný šukačky, je tam přece Jack Nicholson a ten většinou v těhle scénách umí zahrát první ligu, ale když zklamává i tahle část, tak já fakt nevím čeho se jako divák mám chytit, abych byl vyrajclej. Nevim, možná začátek filmu, Jacka mám vždycky rád, J.Lo je sexy, ale víc jak dvě hvězdy z toho prostě nevyvařím.(12.5.2013)

 • tom88
  ***

  Celkom slušný thriller, pre niekoho možno nudnejší, no ja som sa dobre pobavil. Mňa dej nenudil, nevidel som žiadnu zbytočnú scénu, hlavne teda kôli prítomnosti Nicholsona, Caina, Lopezovej a Dorffa. Herci nezahrali zrovna výnimočne, ale aj tak sa je na čo pozerať. Ja film odporúčam, myslím, že je nadpriemerný. Záver je perfektný, hrajú aj emócie. Dávam veľmi silné 3*. 70%(30.8.2008)

 • - Natáčení probíhalo v Illinois v Buffalo Grove, v Key Largo a ve Virginia Key. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace