Krev a víno

Scénografie:

Richard Sylbert

Kostýmy:

Lindy Hemming

Celkom slušný thriller, pre niekoho možno nudnejší, no ja som sa dobre pobavil. Mňa dej nenudil, nevidel som žiadnu zbytočnú scénu, hlavne teda kôli prítomnosti Nicholsona, Caina, Lopezovej a Dorffa. Herci nezahrali zrovna výnimočne, ale aj tak sa je na čo pozerať. Ja film odporúčam, myslím, že je nadpriemerný. Záver je perfektný, hrajú aj emócie. Dávam veľmi silné 3*. 70%(30.8.2008)

Hodně průměrný thriller. Trochu se divím, že tolik hvězd se upsalo, protože scénář mi nejpřijde zrovna nadprůměrný. Bohužel ani legendy Nicholson a Caine nepozvedli kvalitu na vyšší úroveň, naopak mi to přijde jako jeden z nejhorších výkonů jaký kdy Nicholson podal. Bob Rafelson jen potvrdil, že Brubaker a Malé životní etudy byly jen vyjímky v jeho jinak průměrné filmografii. Slabé tři hvězdičky......(15.6.2008)

• Enšpígl

Aj tohle teda ujelo na všech cestách. Vína tam bylo mnohem míň než se během ve filmu dostalo do mě, ale to by byl ten nejmenší průser. Podstatný záser je, že mě to přišlo v duchu písničky "....a co děti mají s čím hrát", tady s ehodí mezi smečku nahrdelník a oni kolem toho tajtrdlíkujou jak janci, chvíli ho má ten, chvíli zase onen až to všechno začíná bejt úplně jedno. Když už tam J.Lo ukazuje svoje tělíčko, tak by každej slušně založenej divák čekal alespon dvě tři pořádný šukačky, je tam přece Jack Nicholson a ten většinou v těhle scénách umí zahrát první ligu, ale když zklamává i tahle část, tak já fakt nevím čeho se jako divák mám chytit, abych byl vyrajclej. Nevim, možná začátek filmu, Jacka mám vždycky rád, J.Lo je sexy, ale víc jak dvě hvězdy z toho prostě nevyvařím.(12.5.2013)

Je to celkem průměrný thriller, který doporučuji když se potřebujete na hodinku a půl odreagovat a vypnout mozek. Podle obsazení sem ale opravdu čekal mnohem víc než jen kvalitnější béčko, přece jenom Nicholson a Caine jsou světoví herci a jsou většinou zárukou dobrého filmu. Škoda no, chtělo to větší dynamiku a svižnější gradaci příběhu. Ps: Jennifer je kočka, kdyby byl film bez ní, dal bych jen dvě hvězdy(29.5.2008)

Naplánovat krádež diamantového přívěsku je hračka. Stačí k tomu pokojská pracující v domě boháčů, dobrá znalost personálu okolí domu, jelikož tam dodáváte víno a často tam jezdíte, pak už se to zdá být hračkou. Ono se ale vždycky s něčím nepočítá- náhoda je blbec a lidský faktor sviňa. Tak se to nakonec všecko hrozně zamotá. Tohle není film o geniální loupeži, ale o tom, jak to bývá doopravdy. Holt peníze ještě nikoho nikdy šťastným neudělaly. Scénář je trochu kostrbatý a herci ani nemají moc co hrát, nicméně Nicholson a Caine mají prostoru dost a jejich vztahu je taky věnováno nejvíc času. Jennifer Lopez je zcela toporná, Dorff překvapil svým civilním výkonem. Průměrný film o průměrných lidech. 60%(18.2.2015)

• - Natáčení probíhalo v Illinois v Buffalo Grove, v Key Largo a ve Virginia Key. (Terva)