Krev a víno

Scénografie:

Richard Sylbert

Kostýmy:

Lindy Hemming

Velké režisérské jméno, velké herecké osobnosti.. a přesto to nevyšlo. Krev a víno je skrz naskrz průměrná báchorka, která by moc ráda udávala tón noirovému žánru. Bob Rafelson nicméně tahá z průměrného scénáře alespoň něco. Přesto zůstala atmosféra i gradace děje někde na půli cesty. Nicholson je průměrný, i přesto to ale stačí na to, aby v hereckém ansáblu ostatní převyšoval. Zdatně mu nicméně sekunduje chrchlavý maník Caine, Jennifer Lopez zase uplatnila svůj nesporný půvab a mladičký Stephen Dorff výběrem rolí dokazuje, že svůj talent za poslední dvě dekády docela promrhal. Uvidíme, co se vyklube z oslavovaného Somewhere od Sofie Coppoly.(8.10.2010)

Ale no tak, proč zase tak nízké hodnocení? Pro mě je Krev a víno jasně čtyřhvězdičková záležitost. Film mi vůbec nepřišel nudný, banální nebo klišovitý. Ze začátku to tedy vypadalo, že mě bude rozčilovat dějová linie s Jennifer Lopez a Nicholsonovým nevlastním synem, ale nakonec se ukázalo, že i ona měla naštěstí svoje opodstatnění. Hercům těžko něco vytknout. Nicholson je přesně takový, jakého čekáte, a ani Caineův chrchlající, maniakální bouchač nemá nejmenší chybu. Postavte tyhle dva spolu před kameru, dejte jim do scénáře pár kousavých dialogů, a je to jasné. Ale nevím, nevím, kdyby jejich postavy hrál někdo jiný.(1.5.2010)

• Enšpígl

Aj tohle teda ujelo na všech cestách. Vína tam bylo mnohem míň než se během ve filmu dostalo do mě, ale to by byl ten nejmenší průser. Podstatný záser je, že mě to přišlo v duchu písničky "....a co děti mají s čím hrát", tady s ehodí mezi smečku nahrdelník a oni kolem toho tajtrdlíkujou jak janci, chvíli ho má ten, chvíli zase onen až to všechno začíná bejt úplně jedno. Když už tam J.Lo ukazuje svoje tělíčko, tak by každej slušně založenej divák čekal alespon dvě tři pořádný šukačky, je tam přece Jack Nicholson a ten většinou v těhle scénách umí zahrát první ligu, ale když zklamává i tahle část, tak já fakt nevím čeho se jako divák mám chytit, abych byl vyrajclej. Nevim, možná začátek filmu, Jacka mám vždycky rád, J.Lo je sexy, ale víc jak dvě hvězdy z toho prostě nevyvařím.(12.5.2013)

Hodně průměrný thriller. Trochu se divím, že tolik hvězd se upsalo, protože scénář mi nejpřijde zrovna nadprůměrný. Bohužel ani legendy Nicholson a Caine nepozvedli kvalitu na vyšší úroveň, naopak mi to přijde jako jeden z nejhorších výkonů jaký kdy Nicholson podal. Bob Rafelson jen potvrdil, že Brubaker a Malé životní etudy byly jen vyjímky v jeho jinak průměrné filmografii. Slabé tři hvězdičky......(15.6.2008)

Je to celkem průměrný thriller, který doporučuji když se potřebujete na hodinku a půl odreagovat a vypnout mozek. Podle obsazení sem ale opravdu čekal mnohem víc než jen kvalitnější béčko, přece jenom Nicholson a Caine jsou světoví herci a jsou většinou zárukou dobrého filmu. Škoda no, chtělo to větší dynamiku a svižnější gradaci příběhu. Ps: Jennifer je kočka, kdyby byl film bez ní, dal bych jen dvě hvězdy(29.5.2008)

• - Natáčení probíhalo v Illinois v Buffalo Grove, v Key Largo a ve Virginia Key. (Terva)