Boda secreta

všechny plakáty
Argentina / Kanada / Nizozemsko, 1988, 95 min

GMVajgl

Extrémně neznámý a zapadlý film, na který upozornil Jordan Peterson a lze ho najít na youtube. Ukazuje, že totalitní režim je nakonec v nás v lidech, a i když zemi nevládne přímo žádný diktátor, tak si lidé nějakého najdou - ať už v bohu, v konzumu nebo jinde. Pořád se snažíme upadnout do nějaké kolektivní hypnózy. A v takové společnosti přežijí jen opatrní / mlčenliví nebo blázni. Čestní upřímní lidé, kteří chtějí jít vlastní cestou a myslet sami za sebe, jsou smeteni. Tenhle film je hrdou kritikou argentinské - a nejen argentinské - politiky plné vojenských pučů a zdánlivé "demokracie". ()

rivah

Česky TAJNÁ SVATBA. Neznámý muž Fermín se objeví nahý v Buenos Aires r.1989 poté, co opustil svou skrýš v podzemce po 13 letech, v době, kdy padla diktatura. Nikdo ho nepamatuje, až z archivu se zjistí, že byl členem ilegální opozice. Bude volným muže za podmínky, že pomlčí o zločinech bývalého režimu. Žena, s níž se kdysi zasnoubil, ho už nepoznává, myslí, že už nežije. (IMDb). Komentáře: https://www.imdb.com/title/tt0094774/reviews?ref_=tt_ov_rt ()