Tři malé ženy

• Jižní Korea Jageun Assideul (více)
Akční / Drama / Thriller / Mysteriózní
Jižní Korea, 2022, 14 h 52 min (Minutáž: 67–83 min)

Epizody(12)

Tyhle tři sestry, které se na sebe můžou navzájem spolehnout, mají hluboko do kapsy. Společně se zapletou do spiknutí, ve kterém figurují bohatí i mocní lidi. (Netflix)

Timothy

Možná už bych se měl přestat divit, že v Koreji se to dělá dobře a neustále zmiňovat jak jsem rád pronikl do této, pro nás v Česku, odlišné kinematografie. Bude to součást mého světa, jako cokoliv jiného. Tak jest. Od tří malých žen jsem nečekal vůbec nic a dostal jsem všechno. Impozantní scénář, prvotřídní herecké výkony, kterým vévodí Go-eun, brilantní záporáky a kopec pořádného napětí. Na konci asi dvou epizod jsem začal sprostě nadávat, tleskat a smát se a to většinou, když jsem sám, sleduji vše v tichosti a rozkládám si to uvnitř, tady to potřebovalo ven. Vysoká hra obyčejných žen ve střetu s ambiciózními plány "smetánky" vás nenechá chladnými ani na minutu. Nádherná práce, tleskám. ()

BaruM

Příběh tří sester, s kterými si život zahrál nehezkou hru. Nebo jen osud? Měla jsem určitou představu, když jsem si četla lehké shrnutí, o čem by mělo dílo přibližně být. Každopádně hned od začátku je patrné, že o klasické sociální drama nepůjde. Každým dílem Vás čeká (možná) překvapení. Každým dílem jsem se těšila na další a nikdy jsem nebyla nespokojená. Nechci moc vytvářet spoilery, opravdu doporučuji zhlédnout seriál. ()

Vavča

První seriál, jehož sledování jsem dokončil v letošním roce, ačkoliv jde o jeden z mnoha loňských restů. Příběh tří sester mě zaujal hned v prvním díle, protože scénář měl zajímavou zápletku a hlavně vynikající výkony hereček o jejichž schopnostech jsem doposud neměl tušení. Kim Go Eun hraje nejstarší sestru Oh In Joo, její rodina je chudá a nefunkční díky dluhům otce alkoholika, gamblera. Jejich matka má zase jiné mouchy a sestry jsou tak na vše samy. Pracuje jako účetní, kolektiv ji nemá rád, její jediná kamarádka z firmy Hwav Young zemřela. Další sestru hraje Nam Ji Hyun, reportérka Oh In Kyung je sice nebojácná, ale svoji kuráž potřebuji podpořit trochu ostřeji, po mexicku, takže i zde na sebe problémy nenechají dlouho čekat. Nejmladší sestru ztvárnila Park Ji Hu, středoškolačka Oh In Hye je talentovaná malířka prestižní umělecké školy, nemůže však žít stejně jako její vrstevníci a cestovat do zahraničí. Svoje problémy si chce vyřešit po svém a bez sester, i kdyby kvůli tomu měla prodat duši. Nitky příběhu se sbíhají k rodině Won, která má velké ambice Park Jae Sang (Uhm Ki Joon) plánuje v politice velké věci a k tomu jsou potřeba peníze, hoodně peněz. Chudé sestry se tak dostanou do víru spiknutí a velkého boje o nemalé finance. Režisérka Kim Hee Won (Money Flower, Vincenzo) připravila velmi poutavý příběh, který i přes určitá drhnutí a nelogičnosti v posledních 3 dílech má spád a neustále vás vrhá do víru adrenalinu.  Scénáristka Jung Seo Kyung (pracovala na filmech Park Chan Wooka), velmi dobře napsala hlavní i vedlejší postavy, romance je zde úplně mikroskopické množství na korejské poměry a vůbec to nevadí. Wi Ha Joon je velmi sympatický "finanční poradce" Choi Do Il, který umí zařídit vše, pokouší se hlídat a radit impulzivní In Joo, musí stále balancovat na ostří nože. Uvidíte prostě celkově velmi detailní a propracované charaktery, kostrbatý konec místo hladké konfrontace je prostě někdy korejským prokletím, ale já jsem ochoten ho odpustit, protože uvidíte perfektní herecké výkony. Kim Go Eun se překonává, takto hrát jsem ji neviděl, zahrála velmi vřelý, emociální charakter, dovede však být i chladnější a vypočítavější, než se zdá, určitě si jí oblíbíte i když její postava je někdy nemotorná, svéhlavá. V seriálech doposud neměla šťastnou ruku a od absolventky univerzity obor divadlo jsem vždy čekal hodně, podívám se na zoubek její filmografii. Byl to právě její výkon, který mě navnadil sérii sledovat, protože obě další sestry jsou zahrány dobře (zejména Park Ji Hu jako chladná, inteligentní pesimistka In Hye), a mají dost prostoru, přesto je z nich Kim Go Eun nejlepší. Seriál má nejen dramatické pnutí, výrazné osobnosti, ale postupem času i thrillerové napětí, zejména pasáž ze Singapuru považuji za vrchol série. Celkově práce kamery je perfektní, OST kvalitní, podbarvuje celkovou atmosféru, akční scény ok, ale nejsou hlavní atrakcí seriálu. Váhám, zda to označit za seriál pro ženy (byť je výrazně na ženy orientován), bylo by to asi nefér, protože podle mě tento "rodinný thriller" zaujme spolehlivě i mužskou část publika. Sledovanost mezi 8-9% na soukromou stanici značí vysokou popularitu série a podle mě zaslouženou. () (méně) (více)