• ScarPoul

Asi najslabší Barabášov réžijný počin. Príbeh je nejednoznačný, bez náznaku vtipu aj keď má na neho mnoho krát nábeh. Bez výraznejšej dramatizácie, alebo zapamätania hodnejšej postavy. Polónyi sa stáva od polovice filmu stáva neznestieľný - hlavne preto, lebo nemá aspoň pre mňa ani jednu sympatickú vlastnosť a v tom mu sekunduje aj neznesiteľný Taub. Jediná podarená scéna je útek medveďa v dedinke počas dažďa a drobnosti ako krásne baby a epizodky začínajúcich hercov. Príbeh, ktorý mohol dopadnúť lepšie ako dopadol.(26.5.2012)

Tragikomický příběh o tom, jak uspokojit zahraničního turistku v jeho touze si zastřílet a přitom uchránit životy zvířat. Celkem pohodový film, který se vždy rozzářil, když se dostal na plac pan Oldo Hlaváček(18.9.2016)

Tango pre medveďa sa ako keby stále už už rozbiehal, keď sa nakoniec v žiadnom momente rozbehnúť nedokáže. A pritom práve satira by mala byť ideálnym subžánrom pre poriadny preplesk diváka. Občas to sranda určite je, občas zase tvorcovia nedokážu využiť potenciál scény. Problémom sa tak pre mňa stáva rozťahanosť 90 minútového filmu. Subjektívny čas je tu totiž minimálne o polhodinu dlhší a keďže sme aspoň sčasti v komédii, je to chyba. Maco je zlatý, spoločnosť okolo neho minimálne pochybná, Barabášova kritika trefná.(21.5.2015)

Koncepčne nejednoznačná satira na turistický ruch a honba za devízami. Príbeh má svoju myšlienku, ale prílišnými kotrmelcami speje k svojmu koncu, chýba mu ľahkosť a sviežosť.(11.7.2018)

• Prubner

Námět je dobrý a v rukou jiného tvůrce by to mohla být legrace. Ne tak v Barabášových. Tango pre medveďa je film velmi těžkopádný, rozvleklý a po režijní stránce totálně nezvládnutý (např. sekvence útěku medvěda ve městě). Scény většinou trvají pětkrát déle, než by bylo vhodné. Uznávám, že je tu řada kritických šlehů, ale topí se v záplavě nudy a nemohoucnosti.(25.12.2009)

• - Film vznikol podľa scenára Ivana Bukovčana. (corona)

• - V dobe natáčania vyzýval rozhlas občanov, aby zastrelili medveďa za odmenu 500 korún, čo vtedy činilo jednu tretinu priemerného platu. (Raccoon.city)

• - Natáčalo sa v Trenčíne, Hornej Lehote a Nízkych Tatrách na Táloch. (corona)