poster

Byl jednou jeden... člověk (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... l'homme

 • angličtina

  Once Upon a Time... Man

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Francie, 1978, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Tvůrci:

Albert Barillé

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • FireTight
  *****

  Už jenom za úvodní znělku, ve které si za zvuků nádherné Bachovy skladby během několika sekund projedeme všechno podstatné z vývoje člověka, jeho historie a dokonce i nastíněné budoucnosti, by si zasloužila pět hvězdiček. Naštěstí seriál tímhle nekončí a v dvaceti šesti epizodách nabízí krásný pohled na historii našeho druhu. I přes to, že je seriál určen hlavně dětem, se na něj rád podívám vždy a zas a v každém díle vždycky objevím něco, co mi uniklo nebo nějakou tu animátorskou chybičku. Nějaká zásadní chyba? Snad jen poslední epizoda, ta je docela divná, ale na druhou stranu je vždycky zajímavé podívat se, jak lidé v různých dobách tipovali svojí vlastní budoucnost. Byl jednou jeden člověk je zkrátka skvělý seriál, který by měl vidět snad každý. A jak jsem naznačil o trochu výše, je jedno v jakém věku!(19.9.2010)

 • DavidDizzer
  ****

  Já si myslím, že skvělý animovaný seriál, a to hlavně pro děti, kdy jednotlivé díly plní účel jak zábavný, tak naučný. To, že se v tomto seriálu rozebírají různé fyzikální či chemické zákony obecně, se hodně seriál věnuje lidskému tělu. Myslím si, že by to ocenil kromě dítěte i člověk, který nemá chuť na vyloženě odborné dokumenty točené za účelem ,,pochopit své tělo" a pochopit různé vědy. Tento animovaný seriál je opravdu nejen pro děti a co si z dětství pamatuji, seriál je udělaný opravdu tak, jak má být... Vždy si z toho něco odnesete a i dospělý člověk pochopí, tak ve skutečnosti některé věci fungují, o nichž třeba ani nevěděl...(8.3.2016)

 • Djkoma
  *****

  Byl jednou jeden člověk... a ten stvořil seriál o sobě a o své minulosti. Ten člověk musel být génius, protože stvořil další dílo, které němá v seriálech obdoby a jako už třikrát mu teď tleskám za odvahu přivést do světa televize něco víc než obyčejný seriál pro děti. Opět to přesáhlo mé očekávání a zase jsem s radostí nad dobře obětovaným časem hleděl na kreslené postavičky, kterým nechyběl vtip, nápad ani příjemná poučnost.(2.9.2007)

 • blondboss
  ****

  90 %??? Ale tak to hádam nie ;) Síce som aj ja na tejto edukatívnej rozprávke vyrastal a je to naozaj pekná a náučná cesta za dejinami ľudstva v jednoduchej animovanej podobe vhodnej pre deti, ale zas nič také svetoborné to nie je. Pre detské oko diváka to naozaj odporúčam, ale predsa len som z toho akosi už vyrástol :) A okrem toho, nechytá sa to na Bol raz jeden život. 75 %(27.3.2011)

 • fanda_filmu
  *****

  Vynikající animovaný seriál o lidských dějinách!! Naprosto božský dabing, mám rád depresivní témata (což lidské dějiny rozhodně jsou!) a historii + tok času, takže smutný komentář dějin je pro mne naprosto nepopsatelným zážitkem!! Jen bych chtěl vytknou ty trapné příběhy Petra a spol... (nevadí mi nápad, že jsou lidské životy stejné ve všech věcích, to je poměrně silné téma, ale to dětinské zpracování) Ano je to seriál určený dětem, ale vadí mi že to znamená, že si pak snímek nevychutnám na plno... :((((13.10.2013)

 • - Tento seriál celkem přesně předpověděl, že v roce 2010 bude na světě žít 7 miliard obyvatel. (Jan.Kanak)