poster

Byl jednou jeden... člověk (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... l'homme

 • anglický

  Once Upon a Time... Man

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Francie, 1978, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • B!shop
  *****

  Pravdepodobne nejzabavnejsi serial ze serie Byl jednou jeden, ale stejne jako v pripade ostatnich, i tady se najdou nejaky ty chyby. Tohle je vlastne prvni Barilleovo serial a trosku asi jeste hledal styl. Misty je totiz animace takova divna a krome znamejch charakteru tu jsou vsemozny xichty, obcas, asi z duvodu usetreni casu se postavy nebo pozadi nehejbou, i kdyz by treba meli, obcas tu jsou do deje dany zabery nebo fotky realnejch veci a zabavnost/pouceni je taky dost nevyvazeny, zatimco v nekterym dilu do vas behem peti minut nahusti informaci, ze se to neda pamatovat, jindy celej dil postavy jen tak blbnou a clovek pomalu nevi, co ze to maj predstavovat a o co ze to jde. No a dalsi problem, kdyz pominu fakt, ze to je hlavne zamereny na francii, coz se ale dalo cekat, pride mi, ze nekterejm i treba mene dulezitejm vecem je venovano strasne prostoru a pak tu spousta jinejch, taky dulezitejch veci, chybi a nebo jsou v rychlosti shrnuty treba behem jedny minuty. Obcas se k necemu sice v dalsim dile tvurci vrati, ale preskakovani v case je misty drobet neprehledny. Ale i kdyz to vypada, ze jsem celej serial pekne zkritizoval a nelibil se mi, tak to neni pravda, libil se mi hodne, je perfektne zabavnej, misty mi pripominal Asterixe a neco jsem se precejen dozvedel a zapamatoval a to si 5* zaslouzi.(25.11.2008)

 • Dudek
  ****

  ''Byl jednou jeden...'' je rozhodně nejlepší dokumentární série, jaká kdy byla natočena. Vědomosti jsou nám podávány zajímavou a zábavnou cestou, neboť vše je vloženo do poutavého animovaného příběhu. Byl jednou jeden člověk je spolu s vynálezcem ta zajímavější čast, Život se mi líbil jen když jsem byl menší a pořad sledoval v Jů a Hele...(24.3.2006)

 • DavidDizzer
  ****

  Já si myslím, že skvělý animovaný seriál, a to hlavně pro děti, kdy jednotlivé díly plní účel jak zábavný, tak naučný. To, že se v tomto seriálu rozebírají různé fyzikální či chemické zákony obecně, se hodně seriál věnuje lidskému tělu. Myslím si, že by to ocenil kromě dítěte i člověk, který nemá chuť na vyloženě odborné dokumenty točené za účelem ,,pochopit své tělo" a pochopit různé vědy. Tento animovaný seriál je opravdu nejen pro děti a co si z dětství pamatuji, seriál je udělaný opravdu tak, jak má být... Vždy si z toho něco odnesete a i dospělý člověk pochopí, tak ve skutečnosti některé věci fungují, o nichž třeba ani nevěděl...(8.3.2016)

 • Hermi14
  ***

  Poněkud nešťastně zpracovaná část skvělé edice Byl jednou jeden..., která bohužel působí dost nevyváženě a někdy i neuspořádaně. Zajímavé pasáže, které obvykle nebývají dlouhé, se vám snaží prezentovat ohromné množství zajímavých dat a údajů, které člověk sotva stačí zpracovat, aby byly záhy vystřídány dosti zdlouhavými a i dost nudnými fyzickými souboji hlavních hrdinů. Nevyváženě působí místy i některé historické epochy, kde se seriál u některých méně důležitých pasáží zastavuje až zbytečně dlouho a naopak některé velice významné události vynechává, nebo zmiňuje jen tak na okraj. Celá sága je pak zakončena apokalyptickým dílem, který líčí osud Země v těch nejhorších barvách. Nakonec sice přijde poučení, které si je asi třeba neustále připomínat, ale že by mu musel předcházet celý díl o tom, jak se lidstvo utopí v odpadcích a Zemi zničí nukleární válka, nepovažuji za zcela nezbytné. Malým dětem to asi něco dá, ale jinak to zas tak velkou vzdělávací hodnotu nemá. Je to víc zábavné než poučné a to je škoda.(5.11.2012)

 • Attta
  *****

  Z celé série Byl jednou jeden je tenhle můj nejoblíbenější. Tohle je prostě nadseriál pro děti, protože nejen si dokáže získat dětskou pozornost, ale dokáže dotyčného skvěle zabavit i pobavit. Dokonce, i teď v dospělosti bych se na to klidně podíval. Velice naučné, skvěle se na to dívá, a skvělá hudba:) ♪♫ Jasných 5 ***** :)(16.4.2011)

 • - Tento seriál celkem přesně předpověděl, že v roce 2010 bude na světě žít 7 miliard obyvatel. (Jan.Kanak)