Byl jednou jeden... člověk (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... l'homme

Once Upon a Time... Man

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Francie, 1978, 11 h 16 min (Minutáž: 26x26 min)

Albert Barillé

Albert Barillé

''Byl jednou jeden...'' je rozhodně nejlepší dokumentární série, jaká kdy byla natočena. Vědomosti jsou nám podávány zajímavou a zábavnou cestou, neboť vše je vloženo do poutavého animovaného příběhu. Byl jednou jeden člověk je spolu s vynálezcem ta zajímavější čast, Život se mi líbil jen když jsem byl menší a pořad sledoval v Jů a Hele...(24.3.2006)

90 %??? Ale tak to hádam nie ;) Síce som aj ja na tejto edukatívnej rozprávke vyrastal a je to naozaj pekná a náučná cesta za dejinami ľudstva v jednoduchej animovanej podobe vhodnej pre deti, ale zas nič také svetoborné to nie je. Pre detské oko diváka to naozaj odporúčam, ale predsa len som z toho akosi už vyrástol :) A okrem toho, nechytá sa to na Bol raz jeden život. 75 %(27.3.2011)

Z celé série Byl jednou jeden je tenhle můj nejoblíbenější. Tohle je prostě nadseriál pro děti, protože nejen si dokáže získat dětskou pozornost, ale dokáže dotyčného skvěle zabavit i pobavit. Dokonce, i teď v dospělosti bych se na to klidně podíval. Velice naučné, skvěle se na to dívá, a skvělá hudba:) ♪♫ Jasných 5 ***** :)(16.4.2011)

Já si myslím, že skvělý animovaný seriál, a to hlavně pro děti, kdy jednotlivé díly plní účel jak zábavný, tak naučný. To, že se v tomto seriálu rozebírají různé fyzikální či chemické zákony obecně, se hodně seriál věnuje lidskému tělu. Myslím si, že by to ocenil kromě dítěte i člověk, který nemá chuť na vyloženě odborné dokumenty točené za účelem ,,pochopit své tělo" a pochopit různé vědy. Tento animovaný seriál je opravdu nejen pro děti a co si z dětství pamatuji, seriál je udělaný opravdu tak, jak má být... Vždy si z toho něco odnesete a i dospělý člověk pochopí, tak ve skutečnosti některé věci fungují, o nichž třeba ani nevěděl...(8.3.2016)

Mnozí zde vyzdvihují klady, dovolil bych si upozornit na zápory - je to místy zmatené, roky létají tak rychle, že to dítě školou povinné nemůže vůbec vstřebat. Komentář tak rychlý, že je občas nezachytitelný nebo nesrozumitelný, příběhy animáků někdy nepochopitelné - spíš je to legrační, než aby to mělo smysl. Vše je tak nějak polovičaté - to důležité proběhne v mžiku nebo vůbec, to nedůležité se rozpitvává. Podotýkám, že jsem viděl jen tři díly, tudíž je toto hodnocení ne zcela objektivní. Přesto neznám seriál, který by zachycoval dějiny světa, proto ty 3 hvězdy...jinak bych dal slabé 2.(12.10.2011)

• - Tento seriál celkem přesně předpověděl, že v roce 2010 bude na světě žít 7 miliard obyvatel. (Jan.Kanak)