poster

Byl jednou jeden... člověk (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... l'homme

 • anglický

  Once Upon a Time... Man

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Francie, 1978, 11 h 16 min (Minutáž: 26x26 min)

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • Miany
  *****

  Zajímá vás historie? Kdo co dokázal, čím pro nás byl a díky komu můžeme třeba dnes svítit? V animovaném podání se dozvíte téměř vše. Moudrý, chytrý bílo-šedovlasý děd vás provede pravěkem skoro až do nedávné minulosti. Animace (ta starší) nemá chybu, je dotažená a mnohem lepší než ta, co je v seriálu použita nyní.(31.8.2009)

 • Hermi14
  ***

  Poněkud nešťastně zpracovaná část skvělé edice Byl jednou jeden..., která bohužel působí dost nevyváženě a někdy i neuspořádaně. Zajímavé pasáže, které obvykle nebývají dlouhé, se vám snaží prezentovat ohromné množství zajímavých dat a údajů, které člověk sotva stačí zpracovat, aby byly záhy vystřídány dosti zdlouhavými a i dost nudnými fyzickými souboji hlavních hrdinů. Nevyváženě působí místy i některé historické epochy, kde se seriál u některých méně důležitých pasáží zastavuje až zbytečně dlouho a naopak některé velice významné události vynechává, nebo zmiňuje jen tak na okraj. Celá sága je pak zakončena apokalyptickým dílem, který líčí osud Země v těch nejhorších barvách. Nakonec sice přijde poučení, které si je asi třeba neustále připomínat, ale že by mu musel předcházet celý díl o tom, jak se lidstvo utopí v odpadcích a Zemi zničí nukleární válka, nepovažuji za zcela nezbytné. Malým dětem to asi něco dá, ale jinak to zas tak velkou vzdělávací hodnotu nemá. Je to víc zábavné než poučné a to je škoda.(5.11.2012)

 • Dudek
  ****

  ''Byl jednou jeden...'' je rozhodně nejlepší dokumentární série, jaká kdy byla natočena. Vědomosti jsou nám podávány zajímavou a zábavnou cestou, neboť vše je vloženo do poutavého animovaného příběhu. Byl jednou jeden člověk je spolu s vynálezcem ta zajímavější čast, Život se mi líbil jen když jsem byl menší a pořad sledoval v Jů a Hele...(24.3.2006)

 • sormelka
  *****

  Nikdy nezapomenu na sobotní rána, kdy jsem se vyplížila potichu z pokojíčku, v noční košili si sedla před televizi a vůbec mi nevadilo, že jsem vstávala tak brzo - vždyť mi dávali "Človíčka" ;-) Krásný seriál, který mne jako dítě jak zabavil tak něčemu přiučil. Určitě nejlepší z řady Byl jednou jeden...(21.7.2011)

 • Djkoma
  *****

  Byl jednou jeden člověk... a ten stvořil seriál o sobě a o své minulosti. Ten člověk musel být génius, protože stvořil další dílo, které němá v seriálech obdoby a jako už třikrát mu teď tleskám za odvahu přivést do světa televize něco víc než obyčejný seriál pro děti. Opět to přesáhlo mé očekávání a zase jsem s radostí nad dobře obětovaným časem hleděl na kreslené postavičky, kterým nechyběl vtip, nápad ani příjemná poučnost.(2.9.2007)

 • - Tento seriál celkem přesně předpověděl, že v roce 2010 bude na světě žít 7 miliard obyvatel. (Jan.Kanak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace