Byl jednou jeden... život (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... la vie

Once Upon a Time... Life

Bol raz jeden život

Animovaný / Rodinný

Francie, 1987, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Pro mě je to nejzajímavější seriál ze všech "Byl jednou jeden...". K biologii jsem měla už v dětství vřelejší vztah než k dějepisu. Navíc je to dokonale originální - panáčkové v minilodičkách se procpávají skrz membrány, skupinky červených postaviček nosí kyslík na zádech, viry se stejnými tvářemi jako mají padouchové př z Byl jednou jeden člověk, které dítě by to neokouzlilo? A kterého dospělého?(5.8.2009)

Výborný příklad toho, jak prezentovat poznatky a učivo zábavnou formou. Perfektně propracovaný systém, kde každá součást těla je znázorněna určitou postavičkou a přehledně znázorňuje svoji funkci. Ještě si pamatuji, jak jsme se téměř na každé hodině biologie (na gymnáziu) dožadovali jednotlivých epizod. Obvykle nám bylo vyhověno.(27.9.2007)

Chytlavé vyprávění o lidském těle, prostřednictvým moudré červené krvinky, se skvěle vymyšleným mikrosvětem lidského těla. Všechno je výborně znázorněno, tak aby jednotlivé procesy, pochopili i malé děti. Když dnes vyšla celá série na DVD, nezávahal jsem a udělal jsem dobře. Kouknul jsem se s malým synkem a musel jsem zamačkávat nostalgickou slzičku. Je to zkrátka výborný, naučný, dobrodružný animovaný seriál pro všechny generace. Dávám skoro plný počet.(13.8.2007)

Bavilo ma to z hľadiska príbehov, z hľadiska animácie a z hľadiska edukatívneho. Škoda, že som odvtedy všetky informácie o našom tele, podané v tomto seriáli zabudol. Teda niečo ešte viem....ale nie z tohto seriálu, ani zo školy. A zase musím skonštatovať, že sme to pozerali všetci a každému sa to páčilo.(9.1.2013)

Nepřekonatelný (animovaný) dokument o lidském těle... Sledovala jsem ho ve školce, doma o nedělích v rámci "Jů Hele neděle", pak nám ho pouštěli na základce, když si od nás potřebovali páni učitelé odpočinout, no a dnes ho s pány profesory označuju jako nesmrtelnou klasiku. Copak lze zapomenout na bílé krvinky a jejich HAM, HAM, HAM ? :-)(3.7.2006)