Byl jednou jeden... život (TV seriál)

• Francie

Il Était une fois... la vie

Once Upon a Time... Life

Bol raz jeden život

Animovaný / Rodinný

Francie, 1987, 11 h 16 min (Minutáž: 26x26 min)

Klasika. Krvinky s bublinkami na bedrech bývaly mými oblíbenými televizními hrdiny. A myslím, že zdaleka nejsem jediný člověk a dokonce ani jediná generace, kterou tento seriál zasáhl. To musel vymyslet génius.(26.10.2005)

O lidském těle se může člověk ( a hlavně dítě) naučit hodně už v raném věku a tento seriál, který opět (tentokrát ne v rámci dějepisu a historie, ale spíše zdravovědy, když už se pohybujeme na poli základní školy) překračuje hranice a neskutečně pohodlně učí aniž by to divák vnímal, protože se maximálně baví. Doufám, že tento seriál někdy vyjde na DVD, protože jeho zakoupení je to nejlepší, co může rodič udělat pro své dítě a bez jediné pochybnosti nechat dítě ať sleduje nejpoučnější seriál v historii televize.(2.9.2007)

90%(23.6.2007)

Naučný seriál pro děti, jak má být. Nějak se ty naše děcka musí naučit, co je zdravé pro srdce, pro ledviny apod., takže velká pochvala do Francie nejen této bio-medicínské sérii.(13.3.2010)

Dokonalá a funkční Schola ludus v praxi a ze série "Byl jednou jeden..." jednoznačně to nejlepší. Nepamatuji si jediný orgán, co by mě nudil.(18.9.2005)