Byl jednou jeden... život (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... la vie

Once Upon a Time... Life

Bol raz jeden život

Animovaný / Rodinný

Francie, 1987, 11 h 16 min (Minutáž: 26x26 min)

S tímhle seriálem jsem se setkal v období, kdy jsem se učil na maturitu biologii :D musím říct, že bylo velice krásny číst si několik dní o krvi a potom vidět tyto epizody :) rád bych řekl, že díky tomuto seriálu jsem odmaturoval z biologie nakonec za 1, ale u zkoušky dospělosti sem si vytáhnul prokaryota :D no nicméně je toto veice krásná a působivá záležitost :)(27.12.2009)

Neviem ako som mohol zabudnut na serial ktory bol popri Pa a Pi a podobnych snad najvacsou klasikou 90 percent deti. Priznavam ze som to nevidel uz velmi velmi dlho a snad je to tak aj lepsie pretoze v dnesnej dobe by to opatovym pozretim urcite stratilo to kuzlo ktore to vo mne zanechalo a ostalo doteraz. Niektore sceny z toho serialu si pamatam doteraz tak ako sa neda zabudnut na neuveritelne podmanivu a nadhernu hudbu. A samozrejme partiu cervenych krviniek(5.5.2010)

Nepřekonatelný (animovaný) dokument o lidském těle... Sledovala jsem ho ve školce, doma o nedělích v rámci "Jů Hele neděle", pak nám ho pouštěli na základce, když si od nás potřebovali páni učitelé odpočinout, no a dnes ho s pány profesory označuju jako nesmrtelnou klasiku. Copak lze zapomenout na bílé krvinky a jejich HAM, HAM, HAM ? :-)(3.7.2006)

Děti obvykle bývají těmi nejnáročnějšími diváky a je těžké je uspokojit. Tento animovaný seriál se ale zcela jistě může pyšnit splněním tohoto náročného cíle. Získal si mnoho fanoušků, a to i přesto, že malé diváky vzdělává. Nechybí tu akce a napětí, kdy spolu soupeří ti "dobří"(krvinky) a "zlí" (viry, bakterie).(17.6.2003)

,, Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát ať se dívá.. '' - ---Naprosto dokonalý seriál, který vysvětluji jak to v lidském těle chodí. Hlavně všelijaké ty bakterie a infekce a protilátky jak s nimi bojhují. Na rozdíl od zmenšeného macha a Šebestové se psem Jonatánem, kteří bacili v kamarádově krku mlátili ručně po lebzách je tento seroš výrazně modernější a hlídky používají létající stroje :-) . A že je to dobře pochopitelné pro děti mi jednoho dne předvedl můj šestiletý syn po pádu z houpačky kdy se lehce odřel a dívaje se na dlaň utrousil : ,, naštěstí je to jen epidermis a né dermis... !!!! :-))))))) Na to nezapomenu do smrti smrťoucí! . ''' Sadu těchto DVD by měl mít ve sbírce každý rodič a učitel ! Za mne je to za 5 makrofágů !(14.5.2016)