Byl jednou jeden... život (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... la vie

• angličtina

Once Upon a Time... Life

Bol raz jeden život

Animovaný / Rodinný

Francie, 1987, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Můj hlavní favorit v cyklu Byl jednou jeden... Možná ho mám nejradši, protože jsem ho sledoval nejdřív ze všech, ale krom tohoto důvodu se mi zdá, že zpracovat krvinky, neurony a spol. je těžší, než zpracovat normální lidi. A autoři se s tím poprali skvěle. Navíc pochopitelně perfektní didaktická pomůcka. Jedna učitelka nám to pouštěla v hodinách biologie, než jí vykopli:)(18.1.2007)

Seriál mého mládí, který si mě získal nejen originalitou, ale i kvalitou provedení. Pokud někdo chce vkusně vzdělávat své děti, měl by jim pouštět právě seriály, jako je tento. "Byl jednou jeden život" je exemplární příklad geniality francozských pohádkářů. Kde jsou ty časy, kdy byly animované seriály pro děti kvalitní a naučné. 100% = 5/5(9.8.2010)

"Táto veda pravdivá je, život skrýva rôzne taje..." Ak raz počujete úvodnú (Nekonečne dlhú) zvučku, zaryje sa vám to do mozgu ako nejaký repete-šláger. A nejde von. K seriálu samotnému dodám len toľko, že bez neho by boli 3 roky biológie na gymnáziu utrpením, mám pocit, že som sa vďaka nemu naučila viac ako od mojej učiteľky. A to hovorí za všetko. Jediné, čo mi možno trošku prekážalo, bolo úmorné opakovanie scén v rámci jedného dielu (Napr. zdĺhavé rozbaľovanie DNA).(10.7.2012)

Musím zde přitakat, film patří na místo kde je. Pro mě nejhodnotnější poučný seriál pro mladé děti. Je tak zábavný a zajímavý, že se mi chce brečet. Při srovnání se školou, jsem nadšený, že jsem viděl něco takového. Inženýři, co tohle stvořili, museli být chlapci do světa! I přesto, že mi to rodiče zakazovali a říkali, že je to nesmysl a hloupost, mě vždycky zajímal ten člověk s dlouhým vousem, co všechno v mozkovně řídil a posílal bojovníky bílé krvinky vyřídit různé strádání těla. Co bych dále přidal. Snad, že mě dotedka příjemně zaráží jak červené krvinky šli bez jakéhokoli pohnutí mimo dráhu po svém životním cíly. Teďka si uvědomuji, že to takhle muselo být. Je to jako v lidstvu. Abychom něco dokázali, tak musí být masy, které vždy všechno poslušně vykonávají a neptají se proč jít doprava, nebo doleva, ale vše s klidem přijímají jako zákon. A tak to má být. Film je pro mě z části plný poselství a poučení a to je pro mě velmi důležité. Jsem rozhodnut dát 5 hvězd. Mám totiž i u tohoto filmu pocit, že to není jenom pouhý film.(30.8.2008)

Tak na tenhle seriál jsem koukal už v mých školkových letech a možná že to byl můj nejoblíbenější kreslenáč, to už si nepamatuju... Maximum informací o tom, jak vlastně fungujeme podáno velmi zábavnou formou. Líbilo se mi sledovat příběhy ze života krvinek a různých buněk. Opravdu skvostné. No, ale přece jen - Objevitel je o malinko lepší.(31.3.2012)