Byl jednou jeden... život (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... la vie

Once Upon a Time... Life

Bol raz jeden život

Animovaný / Rodinný

Francie, 1987, 11 h 16 min (Minutáž: 26x26 min)

No, popravde receno, jako malymu se mi to libilo vic, ted uz tam vydim naky ty chyby na krase. Prvni asi dva nebo tri dily mi prislo, ze tvurci nejak jeste nemohli vychytat ten spravnej styl a ty epizody jsou takovy nijaky a nevtipny. Pak se to samozrejme perfektne rozjede a az skoro do konce je to parada. Posledni zase asi 4 epizody mi naopak prislo, ze uz jsou drobet zbytecny, jakoby tvurci uz nemeli o cem povidat. Coz ale neni pravda, protoze mi prislo, ze tu spousta veci neni vubec zminena a na nektery organy a podobne se uplne zapomnelo. Jinak co se tyce animace, ta je sice jednoducha, ale fakt perfektni a prijemna. Dalsi drobna vytka je ke zpracovani jednotlivejch epizod. Obcas to je bezchyby, skvele vyvazenej humor a vyuka. Jenze nekdy to je obcas prehnany, sice hromada vtipku, ale infomacni hodnota skoro nulova. A zase naopak jindy, skoro zadnej vtipek, desne pojmu a clovek se pak ztraci. Navic, kdyz tvurci obcas i pres jasne dany tema epizody melou pulku dilu o necem jinym. Taky mi trosku vadilo, ze obcas je vickrat pouzita ta stejna animace a to kolikrat ne jen v ramci jednoho dilu. A posledni vytka, misty stereotypni hudba. Ted to vypada, ze sem serial desne sprcal, ale tohle se tyka jen par epizod a neni to nic strasnyho, pres co by se clovek neprenes, ve vysledku to je porad nejlepsi vzdelavaci serial o lidskym tele a asi jedinej, na kterej se kouknu bez donuceni a rad.(31.8.2008)

zábavný a poučný pohled do lidského těla na všechny jeho obranné mechanismy a mnoho, mnoho gangsterů, které chtějí tento nejpromyšlenější trezor vyloupit a zničit.. Invaze následují invaze ale statečné bílé krviny a jeden děda stojí v první řadě perfektně fungující obranné linie a zachranují, co se jen dá.. Prostě klasika, stejně dobré pak jsou i další série z řady Byl jednou jeden... Francouzi zas jednou ukazují, že je není radno podcenovat.(8.2.2011)

Musím zde přitakat, film patří na místo kde je. Pro mě nejhodnotnější poučný seriál pro mladé děti. Je tak zábavný a zajímavý, že se mi chce brečet. Při srovnání se školou, jsem nadšený, že jsem viděl něco takového. Inženýři, co tohle stvořili, museli být chlapci do světa! I přesto, že mi to rodiče zakazovali a říkali, že je to nesmysl a hloupost, mě vždycky zajímal ten člověk s dlouhým vousem, co všechno v mozkovně řídil a posílal bojovníky bílé krvinky vyřídit různé strádání těla. Co bych dále přidal. Snad, že mě dotedka příjemně zaráží jak červené krvinky šli bez jakéhokoli pohnutí mimo dráhu po svém životním cíly. Teďka si uvědomuji, že to takhle muselo být. Je to jako v lidstvu. Abychom něco dokázali, tak musí být masy, které vždy všechno poslušně vykonávají a neptají se proč jít doprava, nebo doleva, ale vše s klidem přijímají jako zákon. A tak to má být. Film je pro mě z části plný poselství a poučení a to je pro mě velmi důležité. Jsem rozhodnut dát 5 hvězd. Mám totiž i u tohoto filmu pocit, že to není jenom pouhý film.(30.8.2008)

,, Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát ať se dívá.. '' - ---Naprosto dokonalý seriál, který vysvětluji jak to v lidském těle chodí. Hlavně všelijaké ty bakterie a infekce a protilátky jak s nimi bojhují. Na rozdíl od zmenšeného macha a Šebestové se psem Jonatánem, kteří bacili v kamarádově krku mlátili ručně po lebzách je tento seroš výrazně modernější a hlídky používají létající stroje :-) . A že je to dobře pochopitelné pro děti mi jednoho dne předvedl můj šestiletý syn po pádu z houpačky kdy se lehce odřel a dívaje se na dlaň utrousil : ,, naštěstí je to jen epidermis a né dermis... !!!! :-))))))) Na to nezapomenu do smrti smrťoucí! . ''' Sadu těchto DVD by měl mít ve sbírce každý rodič a učitel ! Za mne je to za 5 makrofágů !(14.5.2016)

Seriál mého mládí, který si mě získal nejen originalitou, ale i kvalitou provedení. Pokud někdo chce vkusně vzdělávat své děti, měl by jim pouštět právě seriály, jako je tento. "Byl jednou jeden život" je exemplární příklad geniality francozských pohádkářů. Kde jsou ty časy, kdy byly animované seriály pro děti kvalitní a naučné. 100% = 5/5(9.8.2010)