Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je mladý a nezkušený, o to větší je jeho odhodlání. Začínající policista odmítá nechat vraha své kolegyně bez spravedlivého trestu... Zločin na hranicích je jeden z příběhů volné řady regionálních kriminálek rakouské televize. Rakouský veřejnoprávní vysílatel ORF oslovil Českou televizi s nabídkou natočit jeden díl cyklu v koprodukci jako samostatný, dějově uzavřený detektivní příběh. Česko-rakouský je nejen příběh, ale i herecké obsazení a prostředí pohraničních oblastí Linecko a Kaplicko. A tak vznikla spolupráce na detektivním příběhu, v němž se setká čerstvě penzionovaná rakouská policistka Grete s mladým českým policistou Standou. Při společném zásahu českých a rakouských policistů proti nelegální rave-party v pohraničním lese tragicky zahyne mladá rakouská policistka Johanna a záhadně zmizí český drogový dealer zvaný Sicilián. Standa vnímá smrt Johanny jako tragédii, protože byl do Johanny zamilovaný, a když se najde i Siciliánova mrtvola, dojde mu, že smrt jeho milované nebyla nehoda. Standův nadřízený zpochybňuje podezření mladého nezkušeného policisty, a tak se Standa tajně obrátí na bývalou rakouskou policistku Grete s prosbou o pomoc při pátrání. Grete správně vnímá nebezpečí, v němž se Standa ocitá, a důrazně ho odrazuje od dalšího postupu na vlastní pěst. Jenže Standa chce vraha vypátrat za každou cenu. (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Přemýšlel jsem, jestli to neměla být parodie, jen to režisér nepochopil... Ale vzhledem k tomu, že je jedním ze scenáristů, tak je to blbost. Detektivní dno, kde je prakticky všechno špatně. Nezajímali mě vyšetřovatelé, oběti ani samotný zločin. Možná jsem naivně čekal, jestli to nezačne dávat smysl. Naprostá ztráta času. ()

kocik1 odpad!

všechny recenze uživatele

Dementní scénář, u kterého jsem v podstatě od první minuty nepřetržitě nadávala, abych konec, kdy závěrečné originální rozuzlení viselo ve vzduchu minimálně 10 minut a odhadlo by ho tříleté batole, zoufale oplakala. Tolik emocí ve mně už dlouho žádný film nevyvolal.   Copak nemáme dost vlastních debilních scénáristů, abychom se museli dát do holportu s ještě blbějšími scénáristy rakouskými? ()

Reklama

Karp 

všechny recenze uživatele

Nápad na příhraniční seriál je docela dobrý, ale scénář bohužel nestačil ani na vesnickou rozkrádačku. Když už se něco takového podniká, mělo se nesjpíš těžit z rozdílů na obou stranách hranice a na nich stavět. Určitě šlo humor i napětí vytvořit právě tímto způsobem. Místo toho vtipné scénky obstarávalo nepojízdné auto a zaseknutá audiokazeta... A to je přeci jen málo. Jinak věty jako Marek je dobrý český policista, Jarda je výborný český kolega, mě asi budou strašit ještě pár dní, že Stando?:-). Maria Hofstatter mi přišla docela sympatická, i když jsem moc nepochopil, proč byla tak skvělou policistkou:-). Závěr mi pak připomněl takový Vichr z hor na Tarantinův způsob:-) 30% ()

Mallinali 

všechny recenze uživatele

To jeden čeká po Marii Terezii trochu propracovanější dílo a dostane Místo činu: Dabingove studio. Na filmu mě nakonec nejvíc zaujalo, jak zbytečné bylo podobný scénář roubovat na preshranicni kriminálku. Vždyť nějaká hranice vůbec nehrála roli, český polda sbali rakouskou policajtku prý během výcviku a divak neví, jak se to mohlo vůbec odehrát, vždyť jsou to jiné sbory, jiné státy, jiné rodné jazyky...ani za vysvětlení to nikomu nestojí. Čeští policajti mluví stejně jako rakouští a opět bez vysvětlení, přitom Grete někde zkouší anglictinu... to je fakt divný. A hned v úvodu český policajt Pechlat vynada rakouské policajtce jako psovi, i když nad ní nemá žádné pravomoci... atd. S českými a rakouským realiemi se az na výjimky (neznámé piko) vůbec nepracuje, tam rakouskej policejní šéf dohaduje kšefty s českým dealerem jako by se nechumelilo a nikdo se neptá jak se vůbec našli,  dokonce ani proč ho teda nevaroval už před zásahem, když ho mohl prozradit. Do toho tam furt vypráví nějakej starej kapitán s hlasem Županiče, který skončí na konci s ostatními na Lipne, a i když je mimo, nechají ho řídit pro srandu lod? Vy jste to někdo celý pochopil? To radši dám ČT dvakrát tolik, než v neděli večer koukat na tohle. ()

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Něco tak špatného jsem opravdu už dlouho neviděla. A to jsme si s tetou řekly, že si uděláme nedělní kino. Nějak jsem tušila, že to bude stát za psí štěk, ale co. A pak to začalo a nechápala jsem, na co se to dívám. To i my kdysi v dramaťáku bychom to zahráli lépe. Ale nechtěla jsem to vypnout, když jsem tetičce slíbila kino. Po nějakých 40 minutách si zašla o patro níž pro ani nevím co a po další čtvrthodině mi říká: "Baví tě to? Mě teda ne." Tak jsme to vyply. Když je něco, co má být dle ČSFD krimi/thriller, tak otravné a nudné, že člověka vůbec nezajímá, kdo je ten vrah, protože oběť je mu úplně volná, je něco hodně špatně. Úlety neřeším (když velitel českých policajtů sjede rakouskou policistku, která není jeho podřízená a její šéf jen tupě zírá apod.). Tu jednu hvězdu dávám jen za to, že jsem to nedokoukala do konce a není zrovna fér hodnotit film, který člověk neviděl celý. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Českých Budejoviciach, Vyššom Brode, rakúskom Helfenbergu a Schwechate. (dyfur)

Reklama

Reklama