Detektiv Miller (Hynek Čermák) žije i po čtyřicítce se svou matkou (Eliška Balzerová). Dámské návštěvy si domů raději nevodí, protože maminka je nejen starostlivá, ale také velmi všetečná a on ze všeho nejvíc touží po klidu. Zřejmě i to je důvod, proč matce zatají, že má problémy s ledvinami a že během nadcházejícího víkendu musí pečlivě měřit a zapisovat všechny příjmy a výdaje tekutin. A to opravdu všechny! Připraví si tím nejednu horkou chvilku, což ho donutí konečně se rozhodnout, zda dát přednost mamince, nebo utajované přítelkyni Matyldě (Jana Pidrmanová), na kterou si navíc myslí kolega z práce, inspektor Páleník (Vojtěch Kotek). (Česká televize)

blackrain

Eliška Balzerová neměla chybu. Ta její pečující maminka jí pěkně sedla. Z tématu se dalo vytřískat mnohem víc. Další bakalářský příběh. Nejde opravdu o nic převratného. ()

jungewolf

Povedená komedie, nejlepší byly vtípky na ezoterické šarlatánství. A pár dalších vtípků taky nebylo špatných : např. "a důstojníci od kriminálky jezdí v Lamborghini" . Příjemná oddechovka : 4 - 4,5 * . ()

whale

Hynek Čermák si zopakoval roli z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Jana Pidrmanová film povznesla na jinou úroveň. Za tv film za mně 4*. ()

troufalka

Příliš krotké. Po výborných filmech Grandhotel, Václav, Roming, BrainStorm, Šarlatán jakoby se Marek Epstein unavil. Nebo jen zacílil na velmi nenáročné publikum? ()

Omnibus

"Urolog ho strašil, na netu hoax plašil." Kriminální linka suchá (heh) a nezáživná, mamahotel nechutný a co do vhodnosti k bydlení ještě horší než i ta poslední zablešená ubytovna. Močení do kanystru otravné a imho zbytečné (myšleno z odborného lékařského hlediska). Ovšem to vykreslení hlavních postav a fungující chemie mezi nimi natolik zajímavé, až jsem zalitoval, že se nejedná o pilot k seriálu. ()

dopitak

Čermák je v pohodě a na Pidrmanovou se pořád nádherně dívá. Pasuje to, dokonce i Balzerová v roli upjaté matky sedla dobře. Víc toho televizní projekt nabídnout nemůže. ()

Lacike

Prakticky to je variácia na Only the Lonely, ale celkovo to je v každom ohľade slabšie. Asi najviac tomu škodí, že to má len hodinu a finále pôsobí strašne unáhlene a všetko sa v ňom zázračne vyrieši. Keby sa všetky línie poriadne rozpracovali a malo to celovečernú stopáž, tak to mohlo fungovať oveľa lepšie. Takže výsledný dojem zachraňujú hlavne herci. Čermák ako schopný starý policajný vlk, ktorému stále rozkazuje mama, je neskutočne vtipný. Balzerová je ako matka-komandérka dokonalá. A Pidrmanová je dostatočne sexy. Možno že až príliš na toho starého vlka. Celkovo príjemná jednohubka, ktorá mala potenciál na skvelý film. 6/10. ()

angel74

Příběh je sice krapet přitažený za vlasy, ale za výbornou Elišku Balzerovou a přesvědčivého Hynka Čermáka aspoň ty tři hvězdičky musím dát. A hudba taky není tak špatná, jak tu někdo zmiňoval. (55%) ()

tranquill

"Takže by vám nevadilo, kdybych ji náhodou trochu přefik? .. Pokud to bude po vzájemné dohodě a v mezích zákona, proč ne?" ()

Amonasr

Lehká odpočinková komedie, docela vtipná a vůbec ne špatná. A proč by komedie neměla mít happyend? Rozhodně lepší, než podbízivě laciný trapný humor většiny českých komedií ve filmové distribuci za několik posledních desetiletí. ()

subic

Švihnout to v neděli ve 20 na ČT1 bylo tedy dost odvážné. Očekávání jsem žádná neměl, ale vyloženě zklamán taky nejsem. Je to takové přímočaře naivní, možná velmi zlehka úsměvné, komedií bych to asi úplně nenazýval a příběhem ze života s těží. 5/10 ()

Kekik

O trochu lepší než Bezva zuby na zásnuby. Tentokrát jsem se zasmála několikrát, a to díky paní Elišce Balzerové. Ale i tak to spadá to kategorie- taková blbinka na jedno shlédnutí při deštivém počasí. ()

Kreptry

Sice to není tak úsměvné jako první díl (Bezva zuby na zásnuby), ale jinak je to celkem milé. Eliška Balzerová zahrála "obětavou matinku" úžasně. ()

vasosak

Líbilo se mi to o hodně víc než Bezva zuby na zásnuby. Ale i tak mám dost výhrad. Řada dobrých nápadů či potenciálně vtipných momentů nebyla dotažená a příběh byl v řadě aspektů opět těžko uvěřitelný. Klidně bych absurdní momenty přijal, ale řada jich působila jako nezáměrné úlety či nelogičnosti scénáře. Každopádně, u sledování jsem určitě netrpěl. Narozdíl od minulého počinu Bezva zuby na zásnuby. To bylo na můj vkus tak nesmyslné, že mě to absolutně iritovalo. Zajímavé ovšem bylo, ze tentokrát byla celá bez sebe moje přítelkyně. Ta byla totálně frustrovaná postavou mamánka Hynka Čermáka a nechápala, proč hlavní hrdinka nespí s Kotkem. Asi sebeprojekce. Jsem zvědav na třetí "díl" S písní v tísni. Chci věřit, že to bude zas alespoň o chlup lepší. Vejdělkovu tvorbu mám jinak rád. Tady ovšem, jako by v jeho tvůrčím procesu/týmu někdo nebo něco chyběl/o. Zaokrouhleně to ale nakonec u mě vydá na tři hvězdy. :) ()

adaben

Obsahově trochu nedotažené, ale dívat se na to dalo. A J. Pidrmanová tomu dávala nějaké to kouzlo navíc. ()