Reklama

Reklama

Recenze (3)

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Mexickou žehličkou prežehlený Hitchcock, ale už neskoro. Žiadna filmová urážka, iba obyčajná TV sledovačka. Usmevné snáď len to, že podobne agresívne holuby som ešte nestretla. Ale ako filmová " dekovka " poslúži . ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Typický ekohoror z 80. let, kde příběh je upozaděn a sledujeme výjevy z různých koutů světa, v nichž začali ptáci napadat lidi. Záběry útoků jsou z větší části zpomalené, delší a krvavé. Nechybí několikrát detail vytrhávání (vyklovávání) očí za doprovodu mohutných rudých výstřiků, či trhání obličeje zobáky a pařáty. V úvodní scéně je napadena dvojice na rogalu, pak už sledujeme osudy různých postav, na něž kromě dravců útočí holubi, rackové, řeč je ale i o domácí drůbeži či kachnách. A zdá se, že ani evakuace města nebude jednoduchá, jelikož vlak, v němž jsou obyvatelé odváženi, cestou napadnou ptáci v momentě, kdy ten musí zastavit kvůli stádu ovcí. Novinářka se svým kameramanem objíždí místa útoků a snaží se přijít celé věci na kloub. V úvodu jsou zmiňovány peruánské legendy, současné útoky jsou ale vysvětlovány tím, že ptáci se bouří proti lidem, kteří jim berou jejich životní prostor. Útokům se nevyhnou ani děti. Kultovní Ptáky film asi nejvíce připomene ve scéně, kdy se ptáci dostanou do rozlehlého domu. Pronikají krby skrze komíny, sekají do dveří zobáky, jeden se dokonce pokouší pařáty zmáčknout kliku. Obdiv si  zaslouží práce s opeřenci, s nimiž filmování nebylo jistě jednoduché. Dnes by se vše odbylo v PC... Spíše pro žánrové fanoušky. ()

koval45 

všechny recenze uživatele

V tomhle filmu jsou ptáci prostě všude a útočí na cokoliv. Na farmáře, na turisty, na rogalo, na lidi ve vlaku a ušetřena nezůstane ani dětská oslava. Prolítnou skrz sklo v okně, rozdrápou dveře (v jednu chvíli to vypadalo, že si snad otevřou klikou) no a potom dojde na drápy, krev stříká... Škoda, že děj byl trochu rozplizlý, líbilo by se mi, kdyby se víc zaměřoval na dvojici kameraman a reportérka. Hlavně se to nesnažte srovnávat s majstrštykem od Hitchcocka, to prostě nejde, ale jinak je to fajn nenáročná zábava. ()

Reklama

Reklama