Falešný agent

• Velká Británie Rogue Agent (více)

Robert Freegard (James Norton) byl mistrem manipulace, který přesvědčil nespočet obětí, že pracuje pro MI5, aby je vydíral a unášel. Dlouhá léta byl na svobodě, dokud nepotkal ženu Alici Archerovou (Gemma Artertonová), která jeho kariéru ukončila. Zpočátku jím byla okouzlena, ale nakonec se stala strůjkyní jeho pádu. Příběh o lžích, věrnosti, strachu a naději. Snímek mapuje události vedoucí k Freegardovu dopadení a záchraně života jeho poslední oběti. (HBO Max)

warrenur

Pomerne nevyrazny thriller s beznou romantickou zapletkou ako z "Rosamundy", kde uspesna pravnicka postupne zisti, ze naletela a typicky, ako slon v porcelane sa rozhodne, ze "muza snov" musi znovu "vidiet".  :) Takyto pripad sa stal i nedavno, ked sa chlap vydaval za profesionalneho vojaka a oklamal niekolko zien, ktore mu naposielali strasne peniaze. Kazdopadne toto spracovanie mi prislo dost amaterske a Gemma ma moc nepresvedcila. Ulisny sympatak, Norton posobil hodnovernejsie v "irskej" minulosti. 40% Ocenia skor romanticky zalozene divacky - bez ironie, nez iny druh divaka. Inak neodporucam. ()

BOURQUE

„Film inspired by true based story.“ Príbeh notorického klamára a švindlera, ktorý sa vydáva za tajného agenta (MI5), a klame každého, predovšetkým ženy. Nevyrovnaná dynamika príbehu, filmu, réžii a hereckých performancov zanechali svoje stopy. Gemma Arterton je trochu výraznejšia len miestami. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Marze

Jde o dobre zahrany , pomalu plynouci thriller, ale tento kriminalni spionazni pribeh neni tolik zajimavy jako skutecny pribeh, podle ktereho je to inspirovano, kvuli svobode ve vypravene adaptaci. Hranice mezi drsnym agentem a roztouzenym milencem se v postave Roberta Freegarda setrela. Ale scenariste a reziseri Lawn a Patterson si asi radi hraji na kocku a mys. Vtiskli emocni a psychologickou hloubku s neobvyklymi reakcemi postav a prekvapenim. Obet ma feministicke vitezstvi. ()

Streeper

Takový neznámý film, o kterém jsem nikdy neslyšela a ani nevěděla co čekat. Nicméně jako fanynka OZ se mi námět moc líbil a to víc, když jsem zjistila, že je natočený podle skutečné události. Upřímně jsem hodně překvapená, že takový člověk momentáně běhá na svobodě a manipuluje s dalšími lidmi. Příběh ve filmu hezky gradoval, ale místy mi to přišlo docela hluché. ()

M.i.k.e

Dobrý příběh založený na skutečných událostech o podvodníkovi, který se vydával za agenta MI5 a dařilo se mu přesvědčovat lidi (převážně ženy) že jsou v nebezpečí a potřebují ochranu, popřípadě když ukáží loajalitu a jisté schopnosti, tak se také stanou agenty jako on. Následně z některých vytahal peníze, nebo je o ně okradl a zmizel za další obětí. Osudnou se mu stala až jedna z žen (v tomto případě Gemma Arterton), která si dala věci dohromady a začala po něm spolu s policií pátrat. Potenciál solidního thrilleru/dramatu je tu bohužel utopen nevýraznou režií a Rogue Agent má co dělat aby alespoň lehce bavil jako druhořadé béčko, které někdy v budoucnu bude na Voyo jako hit týdne, popřípadě poběží na Nově v sobotu po dvaadvacáté hodině. I Gemma, kterou mám normálně docela rád je tu nevýrazná a hraje na půl plynu...40% ()