Zločin je extrémní sport

Zločin je extrémny šport

Akční / Krimi / Thriller

Kanada / Francie / Velká Británie, 2002, 80 min

• otík

Mix nic moc akce, adrenalinových loupeží, několika zrad a náhodných setkání - toť tento krátký filmeček o partě zlodějů, kteří jsou tak chytří, že převezou i penězchtivého policejního velitele. Jedno zmála, co by snad stálo za zopakování, je pohled na hezké tělo Natashi Henstridge. A to je zatraceně málo.(27.1.2009)

Tento film jsem si oblíbila hlavně proto, že zločinci jako v klasických filmech nejsou potrestání a spíše jsem fandila jim než druhé straně. Zločinci opravdu zločin berou jako sport a každý další zločin je pro ně tvrdý výcvik jak v bazéně tak například na kolečkových bruslích. Je to odpočinkový film, kde lehčí akce nezatíží mozek a je na co koukat. Doporučuji pustit si třeba večer po náročném dni, určitě tím nic nezkazíte.(15.12.2008)

• WoWoW

Pokud přehlédnu všechno co dělá dobrý film dobrým filmem, tak bych asi měl dát 5 hvězdiček, ale to já nepřehlédl, a tak mi na tomto filmu nepřišlo dobré skoro nic, pravdu jedna věc ano. Hrozně se mi líbil naklaďák postavený jen na jednu stranu kol a za to je ta 1 hvězdička a ta druhá je za to, že většina postav byli fakt tupci k pohledání.(9.3.2009)

• B!shop

No teda nevim, ale od akcniho filmu bych cekal nejakou akci, jenze u tohohle jsem se po celou dobu nudil. Herci i kdyz moc nehrajou aspon vypadaj celkem symapticky, takze se da na ne dobre divat a libila se mi kamera, ktera dela slusny vychytavky. A to je vse - za to ty 2*. Zbytek skutecne stoji za hovno. Vetsinu casu kecy o nicem u kterejch sem fakt usinal, pak nejaka akce, ktera byla docela blba a odflakla a vinou dementni hudby ani nejak extra zazivna. Cely to na me pusobilo jako komedie, protoze jsem se furt smal nad dementnosti scenare. Od rezisera Taxi bych cekal neco vic.(24.7.2005)

• Acrobat

Pires odišiel za oceán a vôbec to nedopadlo ako odpadové dno. Čo si však preniesol je zbesilé francúzske tempo, ktoré síce neškodí ale ani nevysvetľuje a nedáva čas pochopiť emócie. Všetko francúzske neotrelé zostalo, akcia na moste za použitia hudby je dostatočne surreálna a skvelá, ostatné je udica pre Dannyho jedenástku. TU si Dorff vystačí so štyroma a ide im to skvelé. Či sa oplatí šukať s políciou si každý odpovie sám. Musí to vidieť. Pomerne rýchla akcia na pozadí príbehu kríženého od Oceana po Bod zlomu. (videné 22.1.2019, Filmplus archív)(22.1.2019)