Série(2) / Epizody(16)

Italská šlechtična Kateřina Medicejská (Samantha Morton) je provdána za francouzského krále Jindřicha II. Na francouzském dvoře je považována za obyčejnou imigrantku, od které se čekalo, že přinese bohatství a zplodí mnoho dědiců. Svou inteligencí a odhodláním dokázala udržet manželství s králem, který ji nemiloval, porodit mu 10 dětí a po jeho tragické smrti řídit osudy francouzské monarchie v bouřlivém období náboženských válek druhé poloviny 16. století. (raininface)

xzajox

Myslím, že seriál stojí za pozornosť a zaslúži si aj vyššie hodnotenie, no pocity mám z neho rozporuplné. Raz vyznel dosť lacno, inokedy zasa majstrovsky. Dej bol chvíľu nudný a nezaujímavý, inokedy zasa pekne gradoval a bavil. Najlepšie to začalo byť, keď prestali riešiť mladú Catherine a priestor dostalo jej staršie ja. Sam Morton tu poriadne zahviezdila. Zjedol som všetko, jej ksichty, klamstvá, intrigy, šťastie, smolu, podliezanie, smútok, radosť ale hlavne ten jej cool chlad. Čo sa obsadenia týka, je síce plné známych mien, no buď nedostávali veľa priestoru, alebo im to veľmi neladilo. Seriál predala hlavne kráľovná, a teším sa na S2. Veľmi dobré, 81% - 4* ()