Reklama

Reklama

Pippi v zemi Taka-Tuka

  • Česko Pippi v Pacifiku (více)

Podľa knihy známej švédskej autorky Astrid Lindgrenovej Pipi Dlhá pančucha vznikli aj televízne príbehy snáď najpopulárnejšej detskej hrdinky.  Filmy o Pippi ťažia hlavne z prirodzeného a mimoriadne spontánneho prejavu predstaviteľky hlavnej úlohy (Inger Nilssonová). Divákov okamžite zaujalo nemožné dievča s hrdzavými vlasmi, ktoré jedného dňa príde na bodkovanom koni do švédskeho mestečka a nasťahuje sa do vily Vilekuly. Tam žije nielen so svojím koňom, ale aj s opičkou pánom Nilsonom. Čoskoro sa skamaráti s Tomom a Annikou a spoločne prežívajú množstvo dobrodružstiev. Ich roztopašnými kúskami trpí najmä slečna Rosenblomová, ktorá by Pippi najradšej dala do detského domova. V dnešnej časti Pippi s priateľmi zažijú naozaj neskutočné dobrodružstvá, pretože sa ocitnú na ostrove pirátov. A tam sa fantázii medze nekladú... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

xargos 

všechny recenze uživatele

V dětství jsem si zamilovat některé seriály a filmy, aniž bych tehdy tušil, že mají něco společného a to, že jsou ze severských zemí a většina z nich má literární předlohu od Astrid Lindgrenové. Později jsem se zatoulal i do nedětských skandinávských sfér, ale "staré kamarády jsem nehodil do smetí":) V těchto příbězích mne mimo nápadů, dobrodružství a nepředvídatelnosti, když jsem je viděl poprvé, zaujalo i to, že se tam dějí věci, které ve skutečném světě nefungují. Například v jedné části seriálu o Pippi polévka se hřebíky. Naštěstí mi to i jako dítěti připadalo tak nemožné, že jsem to nešel vyzkoušet..:) ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Tuhle knížku o Pippi jsem nečetl, tudíž příběh neznal. Film má z dnešního pohledu katastrofální triky, hromadu nelogických obratů (by mě třeba zajímalo, jak se dostali z té posele na špičce skály) a i samotný příběh je více než naivní. Ale je to Pippi, takže se na to pořád pěkně kouká a některé scénky a vtípky jsou nadmíru povedené. ()

Reklama

see_sawandrew 

všechny recenze uživatele

Napínavé dobrodružství, které jsem coby děcko hltal záběr po záběru. Krásné prostředí, geniálně hloupí piráti (ten nejhloupější jménem Pidla Kudla mimochodem přízračně připomíná Jacka Sparrowa) a výborné písničky. Scéna, kdy Pippi stojí za kormidlem lodi a zpívá do bouře, je tak půvabná, že by se za ni nemusel stydět ani dobrodružný velkofilm! 90% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Další krásné dobrodružství Pippi a jejích dvou kamarádů (Tommy a Annika), tentokráte mezi piráty, kde Pippi jde zachránit svého uneseného otce. Roztomilý a zábavný příběh, kde se fantazii opravdu meze nekladou. Jako malý jsem měl právě tento příběh nejraději, nádherné, vtipné a vzrušující dobrodružství, fascinující příroda (někde v jižním Pacifiku-Barbados), vtipné pojmenované postavy (Jock Kudla, Krvavej Svent). Pro děti a jejich rodiče, takhle na sváteční dopoledne, film jak stvořený. Velká nostalgie... ()

Bernhardiner 

všechny recenze uživatele

Hlavním motorem filmu je bezesporu Inger Nilsson, které role padla jako ulitá a díky níž lze celé sérii odpustit některé nedostatky. Těch bychom mohli najít spoustu, např.: děti vylezou ze studny v úplně suchém oblečení, přestože v předchozím záběru byly po pás ve vodě. Dnes bychom se takových věcí určitě vyvarovali, ale takhle charizmatickou slečnu bychom hledali velmi dlouho. Film si neklade žádné vyšší cíle než pobavit malé i větší diváky. A to bezezbytku splňuje. 80% ()

Galerie (48)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se ve Visby na ostrově Gotland, ve městech Stenhamra a Vaxholm nedaleko Stockholmu a na Crane Beach na Barbadosu. (Cheeker)
  • Ve filmu si zahrál malou roli piráta i Thor Heyerdahl, znamý díky expedici Kon-Tiki. V době natáčení byl na dovolené na Barbadosu a byl mezi turisty, kteří byli požádání o zahrání komparzu. (Cheeker)

Reklama

Reklama