Pippi v zemi Taka-Tuka

• český

Pippi v Pacifiku

• Švédsko

Pippi Långstrump på de sju haven

• Západní Německo

Dobrodružný / Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1970, 86 min

Olle Hellbom

Georg Riedel

Napínavé dobrodružství, které jsem coby děcko hltal záběr po záběru. Krásné prostředí, geniálně hloupí piráti (ten nejhloupější jménem Pidla Kudla mimochodem přízračně připomíná Jacka Sparrowa) a výborné písničky. Scéna, kdy Pippi stojí za kormidlem lodi a zpívá do bouře, je tak půvabná, že by se za ni nemusel stydět ani dobrodružný velkofilm! 90%(7.6.2010)

V dětství jsem si zamilovat některé seriály a filmy, aniž bych tehdy tušil, že mají něco společného a to, že jsou ze severských zemí a většina z nich má literární předlohu od Astrid Lindgrenové. Později jsem se zatoulal i do nedětských skandinávských sfér, ale "staré kamarády jsem nehodil do smetí":) V těchto příbězích mne mimo nápadů, dobrodružství a nepředvídatelnosti, když jsem je viděl poprvé, zaujalo i to, že se tam dějí věci, které ve skutečném světě nefungují. Například v jedné části seriálu o Pippi polévka se hřebíky. Naštěstí mi to i jako dítěti připadalo tak nemožné, že jsem to nešel vyzkoušet..:)(17.3.2013)

Tuhle knížku o Pippi jsem nečetl, tudíž příběh neznal. Film má z dnešního pohledu katastrofální triky, hromadu nelogických obratů (by mě třeba zajímalo, jak se dostali z té posele na špičce skály) a i samotný příběh je více než naivní. Ale je to Pippi, takže se na to pořád pěkně kouká a některé scénky a vtípky jsou nadmíru povedené.(5.9.2016)

Hlavním motorem filmu je bezesporu Inger Nilsson, které role padla jako ulitá a díky níž lze celé sérii odpustit některé nedostatky. Těch bychom mohli najít spoustu, např.: děti vylezou ze studny v úplně suchém oblečení, přestože v předchozím záběru byly po pás ve vodě. Dnes bychom se takových věcí určitě vyvarovali, ale takhle charizmatickou slečnu bychom hledali velmi dlouho. Film si neklade žádné vyšší cíle než pobavit malé i větší diváky. A to bezezbytku splňuje. 80%(2.12.2013)

Další krásné dobrodružství Pippi a jejích dvou kamarádů (Tommy a Annika), tentokráte mezi piráty, kde Pippi jde zachránit svého uneseného otce. Roztomilý a zábavný příběh, kde se fantazii opravdu meze nekladou. Jako malý jsem měl právě tento příběh nejraději, nádherné, vtipné a vzrušující dobrodružství, fascinující příroda (někde v jižním Pacifiku-Barbados), vtipné pojmenované postavy (Jock Kudla, Krvavej Svent). Pro děti a jejich rodiče, takhle na sváteční dopoledne, film jak stvořený. Velká nostalgie...(6.1.2012)

• - Ve filmu si zahrál malou roli piráta i Thor Heyerdahl, znamý díky expedici Kon-Tiki. V době natáčení byl na dovolené na Barbadosu a byl mezi turisty, kteří byli požádání o zahrání komparzu. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve Visby na ostrově Gotland, ve městech Stenhamra a Vaxholm nedaleko Stockholmu a na Crane Beach na Barbadosu. (Cheeker)