Pippi v zemi Taka-Tuka

• Česko

Pippi v Pacifiku

• Švédsko

Pippi Långstrump på de sju haven

• Západní Německo

Pippi na ostrove pirátov

Pippi dlhá pančucha - Pippi na ostrove pirátov

Dobrodružný / Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1970, 86 min

V dětství jsem si zamilovat některé seriály a filmy, aniž bych tehdy tušil, že mají něco společného a to, že jsou ze severských zemí a většina z nich má literární předlohu od Astrid Lindgrenové. Později jsem se zatoulal i do nedětských skandinávských sfér, ale "staré kamarády jsem nehodil do smetí":) V těchto příbězích mne mimo nápadů, dobrodružství a nepředvídatelnosti, když jsem je viděl poprvé, zaujalo i to, že se tam dějí věci, které ve skutečném světě nefungují. Například v jedné části seriálu o Pippi polévka se hřebíky. Naštěstí mi to i jako dítěti připadalo tak nemožné, že jsem to nešel vyzkoušet..:)(17.3.2013)

Napínavé dobrodružství, které jsem coby děcko hltal záběr po záběru. Krásné prostředí, geniálně hloupí piráti (ten nejhloupější jménem Pidla Kudla mimochodem přízračně připomíná Jacka Sparrowa) a výborné písničky. Scéna, kdy Pippi stojí za kormidlem lodi a zpívá do bouře, je tak půvabná, že by se za ni nemusel stydět ani dobrodružný velkofilm! 90%(7.6.2010)

Další krásné dobrodružství Pippi a jejích dvou kamarádů (Tommy a Annika), tentokráte mezi piráty, kde Pippi jde zachránit svého uneseného otce. Roztomilý a zábavný příběh, kde se fantazii opravdu meze nekladou. Jako malý jsem měl právě tento příběh nejraději, nádherné, vtipné a vzrušující dobrodružství, fascinující příroda (někde v jižním Pacifiku-Barbados), vtipné pojmenované postavy (Jock Kudla, Krvavej Svent). Pro děti a jejich rodiče, takhle na sváteční dopoledne, film jak stvořený. Velká nostalgie...(6.1.2012)

Tuhle knížku o Pippi jsem nečetl, tudíž příběh neznal. Film má z dnešního pohledu katastrofální triky, hromadu nelogických obratů (by mě třeba zajímalo, jak se dostali z té posele na špičce skály) a i samotný příběh je více než naivní. Ale je to Pippi, takže se na to pořád pěkně kouká a některé scénky a vtípky jsou nadmíru povedené.(5.9.2016)

• Pitryx

Tak na tohle jsem na tohle narazil jen čirou náhodou a zaradoval se. Vzpomínám si jak jsem na to do kina nechtěl, protože přece nepolezu na film pro holky. Jenže sousedky mne ukecaly, a tak jsem do kina šel. Pak jsem jen kritizoval až příliš okatou zadní projekci atd. Holky netušily, o čem mluvím. Celou cestu domů z kina jsem se snažil vysvětlit oč jde. O tom, že jsem nesnášel hlavní hrdinku filmu jsem „statečně“ mlčel. Ony sousedky byly sice slabší, ale bylo jich moc, a navíc by pak se mnou nemluvily. Nesnášel jsem Pippi tak, jako asi každý kluk. Ale při tom si pamatuji, že v koutku duše jsem se u filmu jako takového bavil. Takže jsem byl nyní hodně zvědav, co mi utkvělo v paměti. Přiznám se, že jsem byl zklamán, že si nepamatuji skoro vůbec nic. Vůbec nic jsem si nevybavil, mimo scény hospodské rvačky. Pak snad jen mlhavě pár scén, ale jist si nejsem. Hodnocení z hlediska dospěláka a po letech je jednoznačné. Domnívám se že i dnes jde o zábavu vkusnou, vhodnou pro všechny dětské kategorie. V záplavě jiných pitomostí a nesmyslů, je tohle takové milé, ale asi už ne pro nás, dospělé. Navíc asi tuším, že dnešní děti touží po něčem jiném.(21.7.2018)

• - Natáčelo se ve Visby na ostrově Gotland, ve městech Stenhamra a Vaxholm nedaleko Stockholmu a na Crane Beach na Barbadosu. (Cheeker)

• - Ve filmu si zahrál malou roli piráta i Thor Heyerdahl, znamý díky expedici Kon-Tiki. V době natáčení byl na dovolené na Barbadosu a byl mezi turisty, kteří byli požádání o zahrání komparzu. (Cheeker)