poster

Pipi Dlouhá punčocha (TV seriál)

 • Švédsko

  Pippi Långstrump

 • Západní Německo

  Pippi Langstrumpf

 • Československo

  Pippi Dlhá pančucha

 • USA

  Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko / Západní Německo, 1969–1970, 9 h 3 min (Minutáž: 24–27 min)

 • Karlos80
  ****

  Jako dítě jsem jsem tuto roztomilou rusovlásku s dvěma culíky neuvěřitelně žral, také jsem chtěl dělat různé skotačinky tak jako ona, nechodit do školy, mít pro sebe jen tak celou vilu Vilekulu, penízky po otci pirátovi mořském vlku, a především tu úžasnou medvědí sílu a bláznivé nápady. Švédská spisovatelka Astrid Lindgrenová opravdu uměla pohladit na duši ,především dětské diváky, s kouzelnou fantazií napsal neuvěřitelně silnou knížku, která vyšla již v roce 1949 a prodává se dodnes. Filmové příběhy se jí myslím alespoň v tom zásadním na míru vyrovnají jsou přirozené a to je hlavní. Nevím jestli to zrovna bylo v tomto prvním celovečerním filmu o Pippi. Ale nejvíce se mě právě líbil ten díl s piráty, ale ten byl tuším buď samostatný a nebo právě v tomto seriálu. Jak říkám příběhy s Pippi byly poté zfilmovány ještě mnohokrát, ať už v úspěšnějších a nebov méně úspěšnějších pokračováních. Vždy ale se starými známými, a sice s Pipilotou Citónií Cimprlíny Mucholapky Punčochatý ( jak znělo officiálně její celé právé jméno), s opičkou panem Nilsonem (typicky švédské jméno), puntíkovaným koněm, s přáteli Tomem a Anikou a hlavně se slečnou Rosenblomovou která vždy tak trpěla rozpustilými ale jinak moc zábavnými kousky zlobivé Pippi. Slečna Ambersonová by totiž Pippi nejraději viděla v dětském domově a to hned od začátku!Ale to by nebylo ono že..? Takže nakonec abych to konečně už nějak uzavřel no dávám určitě za 4* je to přeci jenom kus mého dětství. Ať si každý říká co chce, a to neznámkuji s odstupem času.Nehledně nato že každé dítě přeci jednou mělo chuť vždy alespoň na okamžik jen tak někam utéct být sám na svobodě, prostě být samostatný.(15.10.2006)

 • keddy79
  ****

  Seriál mého dětství. Taky jsem chtěla mít vilu Vilekulu (samozřejmě sama pro sebe bez rodičů), na zahradě dutý strom, koně, skákat po střeše a kamarádit se s piráty ... Nic takového jsem se nedočkala, místo opičky jsem dostávala stále jen panenky, tak jsem se alespoň pokoušela spát s nohama na polštáři.(20.4.2008)

 • honajz
  **

  Ani jako dítěti, ani teď mi nepřirostl ten seriál k srdci. Nevím proč. Snad proto, že mi už tehdy přišlo, že se Pippi chová spíš jako idiot (zalévání zahrádky, když prší apod.), než že by šlo o nějakou dětskou romantiku a přirozenou naivitu oproti předpojatému světu dospěláků. Také akce mi přišlo na dětský film poměrně málo, a když už, tak spíše trapné (třeba mytí podlahy).(23.9.2013)

 • MM_Ramone
  **

  Nikdy som nemal rád podivné dobrodružstvá, ešte podivnejšej malej, drzej sopľane, ktorú všetci volali "Pipi dlhá punčocha". Celé mi to pripadalo akési odpudivo bizarné. Seriál o deväť ročnom decku, čo žije samo len s opicou a koňom. Jej otec je starý námorník, ktorý sa stal náčelníkom černošského kmeňa a matka dokonca anjel. Fakt, divné... Musím však uznať, že švédske filmové spracovanie je povšimnutiahodné a Inger Nilsson v titulnej úlohe perfektná. **(19.1.2009)

 • Vital
  ****

  Jak člověk postupem času stárne a přestává být dítětem,tak ani nepostřehne jaké byly pohádky v jeho dětství neskutečně idealistické.Když teď zhruba po 12 letech jsem měl možnost si koupit dvd s Pipi,tak jsem právě zjistil,jak je tento seriál jednoduchej a trikama nic moc udělanej,zkrátka mě to nebavilo.Ale když si vzpomenu jak mě v dětství ohromovala síla Pipi,její přesnost házení šipek,nebo věčné soupeření s dvěma zlodějíčky pro její poklad plný zlaťáku,tak hodnocení 4* dává mé mladší já z dětství,a tak je to v pořádku,protože je to pohádka pro děti.(13.12.2008)

 • - Přestože byl film natočen barevně, byl původně vydán jako černobílý, dokud se ve Švédsku nerozšířily barevné televize. (Cheeker)

 • - Opičku, která hrála ve filmu, neměl ze štábu nikdo rád, protože rozkousala elektrické vedení a čůrala na Inger Nilsson, představitelku Pippi. (Cheeker)

 • - Herečka Margot Trooper nebyla při natáčení vždy zcela střízlivá. (Cheeker)