Pipi Dlouhá punčocha (TV seriál)

• německý

Pippi Langstrumpf

• Švédsko

Pippi Långstrump

Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko / Západní Německo, 1969, 13x25 min

Dnes už děti zkažené americkými debilitami asi těžko ocení dřívější filmy a seriály, které byly pohlazením po duši, protože měli srdce. A. Lindgrenová patřila ke špičce tvůrců pro děti. Samozřejmně, že naše česko-slovenské pohádky a filmy z předrevolučního období nijak nezaostávaly. Měli tehdy společné jedno: udělat krásný film-seriál, dnes mají společně také jedno: nahrabat co nejvíc peněz za cenu jakékoli prasárny, agresivní zrůdnosti, načančaných umělých Kenů a Bárbín a dalších zhovadilostí.(25.12.2011)

• Stejšn

Tuhle zvrácenou a úchylnou demenci jsem vždycky k smrti nenáviděl, ať už jako knížku, nebo tenhle TV paskvil. Nechápu proč se v tom česk(oslovensk)é státní instituce tak zhlédly a cpaly to do mě skrz povinnou školní četbu a teď několikrát za rok skrz Studio Kamarád, na které koukají moje děti. Todle a děti Bulerblínu. Kreténský příběhy, hnusnej fracek, dementní policajti, všechno špatně.(23.1.2017)

Jak člověk postupem času stárne a přestává být dítětem,tak ani nepostřehne jaké byly pohádky v jeho dětství neskutečně idealistické.Když teď zhruba po 12 letech jsem měl možnost si koupit dvd s Pipi,tak jsem právě zjistil,jak je tento seriál jednoduchej a trikama nic moc udělanej,zkrátka mě to nebavilo.Ale když si vzpomenu jak mě v dětství ohromovala síla Pipi,její přesnost házení šipek,nebo věčné soupeření s dvěma zlodějíčky pro její poklad plný zlaťáku,tak hodnocení 4* dává mé mladší já z dětství,a tak je to v pořádku,protože je to pohádka pro děti.(13.12.2008)

Milé poukázání na to jak se svět dospělých liší od světa dětí, a vyprávění o tom jaká dobrodružství můžete jako dítě zažít, zvlášť když se vedle vás nastěhuje dcera pirátského kapitána, kterou nesvazuje žádná škola a podobné formalizující zbytečnosti. Ale mezi námi - už jako dítěti mi Pippi svými "moudry" pěkně lezla na nervy:)(20.1.2005)

• honajz

Ani jako dítěti, ani teď mi nepřirostl ten seriál k srdci. Nevím proč. Snad proto, že mi už tehdy přišlo, že se Pippi chová spíš jako idiot (zalévání zahrádky, když prší apod.), než že by šlo o nějakou dětskou romantiku a přirozenou naivitu oproti předpojatému světu dospěláků. Také akce mi přišlo na dětský film poměrně málo, a když už, tak spíše trapné (třeba mytí podlahy).(23.9.2013)

• - Herečka Margot Trooper nebyla při natáčení vždy zcela střízlivá. (Cheeker)

• - Postava slečny Prysselius (Margot Trooger) se v knize Astrid Lindgrenové neobjevila a byla vytvořena speciálně pro seriál. (Cheeker)

• - Opičku, která hrála ve filmu, neměl ze štábu nikdo rád, protože rozkousala elektrické vedení a čůrala na Inger Nilsson, představitelku Pippi. (Cheeker)