poster

Pipi Dlouhá punčocha (TV seriál)

 • německý

  Pippi Langstrumpf

 • švédský

  Pippi Långstrump

 • anglický

  Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko / Západní Německo, 1969–1970, 9 h 2 min (Minutáž: 24–27 min)

 • Vital
  ****

  Jak člověk postupem času stárne a přestává být dítětem,tak ani nepostřehne jaké byly pohádky v jeho dětství neskutečně idealistické.Když teď zhruba po 12 letech jsem měl možnost si koupit dvd s Pipi,tak jsem právě zjistil,jak je tento seriál jednoduchej a trikama nic moc udělanej,zkrátka mě to nebavilo.Ale když si vzpomenu jak mě v dětství ohromovala síla Pipi,její přesnost házení šipek,nebo věčné soupeření s dvěma zlodějíčky pro její poklad plný zlaťáku,tak hodnocení 4* dává mé mladší já z dětství,a tak je to v pořádku,protože je to pohádka pro děti.(13.12.2008)

 • Stejšn
  odpad!

  Tuhle zvrácenou a úchylnou demenci jsem vždycky k smrti nenáviděl, ať už jako knížku, nebo tenhle TV paskvil. Nechápu proč se v tom česk(oslovensk)é státní instituce tak zhlédly a cpaly to do mě skrz povinnou školní četbu a teď několikrát za rok skrz Studio Kamarád, na které koukají moje děti. Todle a děti Bulerblínu. Kreténský příběhy, hnusnej fracek, dementní policajti, všechno špatně.(23.1.2017)

 • honajz
  **

  Ani jako dítěti, ani teď mi nepřirostl ten seriál k srdci. Nevím proč. Snad proto, že mi už tehdy přišlo, že se Pippi chová spíš jako idiot (zalévání zahrádky, když prší apod.), než že by šlo o nějakou dětskou romantiku a přirozenou naivitu oproti předpojatému světu dospěláků. Také akce mi přišlo na dětský film poměrně málo, a když už, tak spíše trapné (třeba mytí podlahy).(23.9.2013)

 • keddy79
  ****

  Seriál mého dětství. Taky jsem chtěla mít vilu Vilekulu (samozřejmě sama pro sebe bez rodičů), na zahradě dutý strom, koně, skákat po střeše a kamarádit se s piráty ... Nic takového jsem se nedočkala, místo opičky jsem dostávala stále jen panenky, tak jsem se alespoň pokoušela spát s nohama na polštáři.(20.4.2008)

 • Vikki
  *****

  Dnes už děti zkažené americkými debilitami asi těžko ocení dřívější filmy a seriály, které byly pohlazením po duši, protože měli srdce. A. Lindgrenová patřila ke špičce tvůrců pro děti. Samozřejmně, že naše česko-slovenské pohádky a filmy z předrevolučního období nijak nezaostávaly. Měli tehdy společné jedno: udělat krásný film-seriál, dnes mají společně také jedno: nahrabat co nejvíc peněz za cenu jakékoli prasárny, agresivní zrůdnosti, načančaných umělých Kenů a Bárbín a dalších zhovadilostí.(25.12.2011)

 • - Herečka Margot Trooper nebyla při natáčení vždy zcela střízlivá. (Cheeker)

 • - Natáčelo se v Røros v Norsku, ve Visby a Vibble na Gotlandu. (Cheeker)

 • - Přestože byl film natočen barevně, byl původně vydán jako černobílý, dokud se ve Švédsku nerozšířily barevné televize. (Cheeker)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace