Pipi Dlouhá punčocha (TV seriál)

• německý

Pippi Langstrumpf

• švédský

Pippi Långstrump

Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko / Západní Německo, 1969–1970, 9 h 2 min (Minutáž: 24–27 min)

Jak člověk postupem času stárne a přestává být dítětem,tak ani nepostřehne jaké byly pohádky v jeho dětství neskutečně idealistické.Když teď zhruba po 12 letech jsem měl možnost si koupit dvd s Pipi,tak jsem právě zjistil,jak je tento seriál jednoduchej a trikama nic moc udělanej,zkrátka mě to nebavilo.Ale když si vzpomenu jak mě v dětství ohromovala síla Pipi,její přesnost házení šipek,nebo věčné soupeření s dvěma zlodějíčky pro její poklad plný zlaťáku,tak hodnocení 4* dává mé mladší já z dětství,a tak je to v pořádku,protože je to pohádka pro děti.(13.12.2008)

• Stejšn

Tuhle zvrácenou a úchylnou demenci jsem vždycky k smrti nenáviděl, ať už jako knížku, nebo tenhle TV paskvil. Nechápu proč se v tom česk(oslovensk)é státní instituce tak zhlédly a cpaly to do mě skrz povinnou školní četbu a teď několikrát za rok skrz Studio Kamarád, na které koukají moje děti. Todle a děti Bulerblínu. Kreténský příběhy, hnusnej fracek, dementní policajti, všechno špatně.(23.1.2017)

• honajz

Ani jako dítěti, ani teď mi nepřirostl ten seriál k srdci. Nevím proč. Snad proto, že mi už tehdy přišlo, že se Pippi chová spíš jako idiot (zalévání zahrádky, když prší apod.), než že by šlo o nějakou dětskou romantiku a přirozenou naivitu oproti předpojatému světu dospěláků. Také akce mi přišlo na dětský film poměrně málo, a když už, tak spíše trapné (třeba mytí podlahy).(23.9.2013)

Seriál mého dětství. Taky jsem chtěla mít vilu Vilekulu (samozřejmě sama pro sebe bez rodičů), na zahradě dutý strom, koně, skákat po střeše a kamarádit se s piráty ... Nic takového jsem se nedočkala, místo opičky jsem dostávala stále jen panenky, tak jsem se alespoň pokoušela spát s nohama na polštáři.(20.4.2008)

Dnes už děti zkažené americkými debilitami asi těžko ocení dřívější filmy a seriály, které byly pohlazením po duši, protože měli srdce. A. Lindgrenová patřila ke špičce tvůrců pro děti. Samozřejmně, že naše česko-slovenské pohádky a filmy z předrevolučního období nijak nezaostávaly. Měli tehdy společné jedno: udělat krásný film-seriál, dnes mají společně také jedno: nahrabat co nejvíc peněz za cenu jakékoli prasárny, agresivní zrůdnosti, načančaných umělých Kenů a Bárbín a dalších zhovadilostí.(25.12.2011)

• - Herečka Margot Trooper nebyla při natáčení vždy zcela střízlivá. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Røros v Norsku, ve Visby a Vibble na Gotlandu. (Cheeker)

• - Přestože byl film natočen barevně, byl původně vydán jako černobílý, dokud se ve Švédsku nerozšířily barevné televize. (Cheeker)