Veľké pokušenie (TV film)

Československo, 1974, 54 min

• Autogram

Toto bolo fakt nepríjemné prekvapenie. Taký tvorivý tím a vznikne takýto mdlý nepodarok. Scenár je bez akéhokoľvek prekvapenia, bez aspoň trochu zaujímavého momentu, nikde nič. Veľká škoda, a najslabší film s Jozefom Kronerom, kde sa ale objaví len na pár krátkych chvíľ. –––– Mal by si si vypiť, Ignác. To ti dobre urobí. Uvidíš, že ich vrátia, veď nie sú všetci ľudia zlodeji.(1.3.2019)

• kebom

Zaujímavý, žiaľ málo do hĺbky idúci film, v ktorom som hádam prýv raz videl p. Dóczyho v hlavnej úlohe.(15.5.2011)

Dóczy vynikajúci, Vašek klasický záporák-kšeftár, ale dobré boli aj barové krásavice - de Riggová a Rašlová ("Pôjdeme ku mne, dobre? Kúpiš mi sverík? Opijeme sa?").(9.4.2016)

Aunteticky vyzerajúci a miestami aj humorne podkutý film o zaujímavej dileme, či vrátiť alebo si ponechať nájdené peniaze. Ako zo života. Na televíziu dobre spracovanie okorenené takými hercami ako Dóczy, Vašek či Kroner. Dóczy dokonca naozaj riadi autobus ČSAD. Aj keď je jasné, ako to celé skončí, nebolo mi všetko jedno, keď sa hlavná postava opíjala a ľahko utrácala cudzie peniaze v drahom podniku.(25.8.2019)

Spracovaním je príbeh do značnej miery poznačený dobou svojho vzniku, ale myšlienka o morálnej dileme vodiča autobusu ( Jozef Dóczy ), ktorý si chcel privlastniť nájdené peniaze, je aktuálna i dnes.(15.5.2011)