Osudová přitažlivost

• slovenský

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Naordinovala bych ten film všem mužům, kteří mají nevěrné myšlenky. Tohle by je mohlo zaručeně odradit. Ne jen, že je Glenn Close příšerně ale vážně příšerně škaredá, je ke všemu i pomatená stíhačka. Jinak ten snímek je tak špatný., ale 3 hvězdy dávám, protože u mého přítele to na nějakou dobu záletné úmysly zcela odrovnalo.. možná tento film znovu po čase aplikuji. ;D. PS.:Michaela si jako herce vážím, ale toto jsem stěží zvládla dokoukat do konce...(4.4.2011)

Keď som sa dívala na šialene presvedčivý výkon Glen Close, zdá sa mi prinajmenšom trestuhodné, že za stvárnenie psychicky narušenej ženy nezískala Oscara. Toto je typický psycháč, ktorého jedinou zbraňou proti - divákmi nenávidenej - predvídateľnosti, sú hlavní hrdinovia - nikto iný sa do pozície uhladeného gentlemana nehodí viac než Michael Duglas a nikto iný by vzbrklú a nervóznu Alex nezahral lepšie ako Glen Close. Nie príliš objavný námet je teda zatienený perfektne gradovanou atmosférou a hereckými výkonmi, čo si 4* rozhodne zaslúži.(19.6.2011)

Mladý advokát stretne náhodnú známosť a prežijú spolu pár vášnivých nocí. Všetko to považuje za neškodný flirt. Dotyčná slečna je však až maniakálne žiarlivá a nenechá to len tak. Začne mu pekne s chuťou komplikovať život. Prvá polovica vyzerá ako nejaký romantický film, ale v druhej sa zvrtne do skutočne drsného psycho-thrilleru, kde si Glenn Close strihla doytčnú psychopatku tak dokonalo, že z nej behá mráz po chrbte. Tých pár násilných scén je tu ako bonus.(31.5.2012)

Kam čert nemůže nastrčí Glen Close. Tu bych nechtěl potkat na samotě u lesa ani ve dne natož v noci. Glen se do Majkla zakousla jak upír s blond trvalou, přisála jako přerostlé klíště. Banalitu příběhu spolehlivě přebíjí scénáristický mustr o predátorovi a oběti, který Hollywood vždy dokáže vytáhnout ze šuplíku na světlo a v nějaké obměně znova zručně zfilmovat._____Navíc nikdo neříká, že když je to banální, je to zároveň i nereálné. Pokud člověku náhodou ujedou nohy v nesprávné posteli, tak i v dosti mírnější podobně tohle může být hodně toxický proces… Ono je to vlastně horor ze života tahle ta tuctová historka, že… 70% Produkce: Paramount Pictures (8.4.2018)

Tve, Glen Close měla už tehdy placatý kozy, ale jinak všechna čest, na 40 tenkrát vypadala ještě dobře, ikdyž slovem hezká bych ji zrovna neoznačil. Jinak, nad úspěchem totohle paskvilu z dnešního pohledu jen kroutim hlavou. 2. nejvýdělečnější film roku '87?! 6 nominací na Oscara?! WTF?! Jinak rozhodně ponaučení: nikdy si nezačínejte s pošahanou vypsychlou emancipovanou hysterickou krávou. Ani kdyby vám stará už dlouho nedala.(6.4.2011)

• - S Glenn Close se do role Alex původně nepočítalo, nicméně poté, co se dokázala na konkurzu během necelé půlminuty proměnit z vyrovnané ženy v absolutního šílence, byla bez námitek přijata. (-bad-mad-wolf-)

• - Kolik je vlastně Gallagerově dcerce let? Matka v jednom záběru tvrdí, že pět, otec zase v jiném, že šest. (StevenW.)

• - V psychoanalytikmi preplnenom New Yorku sa tvrdilo, že 70% pacientov s manželskými problémami je filmom doslova posadnutých. (marlon)