Zlatá labuť

(seriál)
  • Česko Obchodní dům (pracovní název)
Trailer
Česko, (2023–2024), 50 h 8 min (Minutáž: 50–60 min)

Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowska, Mark Kristián Hochman (více)

Série(3) / Epizody(56)

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská). Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš). (TV Nova)

Trailer

Tryskomyš

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý dobový kostýmní seriál z 2. světové války. Mimo jiné mě poslední dobou toto období hodně zajímá. A jako bonbonek navíc pěkné prostředí obchodního domu pojmenovaného Zlatá labuť inspirované skutečnou Bílou labutí. A po celkovém shlédnutí konstatuji že i plejáda skvěle hrajících herců, jak známých, tak i některých začínajících. Hodnocení 150 %. ()

FilmFan24

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z dobové kostýmní romantické novely televizní se v sérii druhé stává místy válečné drama přímo depresivní. Lepší prožitek ale velmi kazí současná řeč česká postav německých…a to přitom scénáristé si s vykreslením charakterů práci velkou dali. První série plná milostného tokání víceméně seznamuje diváka s prostředím moderního obchodního domu a lidí v něm, se mění v řadě druhé v tanec přímo nad propastí doby zlé válečné. ()

zette

I kdyz se de facto jedna pouze o interierovy serial, ocenuji, ze se tvurci pustili do historickeho tematu. To je na dnesnich komercnich stanicich snad unikat. Dejove to je vse prekombinovane na jeden obchodni dum v nejiste dobem, ale svym zpusobem me to bavilo. Hezke kostymy, zajimave herecke obsazeni. ()

GeusX

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krásně barevný dobový kostýmní seriál, zajímaví herci a docela mne to i bavilo...než se ukázalo, že napínavá původní detektivní zápletka bude natahovaná do nekonečna...a počet dílů začal bobtnat rychleji než těsto na buchty. Lepší než většina dlouhých seriálů, ale mělo to mít do deseti dílů a šmitec. Ta natahovaná móda úspěšných seriálů mne odrazuje. První sérii jsem přesto viděl ze 3/4 a sem, tam, nějaký díl z druhé série jsem také zahlédl nebo slyšel "odvedle". ()

Jara.Cimrman.jr

"Minule se nepopravovalo bez soudu. Týhle novinky bych se nerad zúčastnil." Jsem příliš malej schopaholic na to, abych do Zlatý labutě chodil rád. Nicméně jsem byl k nejedný návštěvě donucen okolnostmi, takže si dovolím odborně poznamenat, že tohle je jen obyčejná protektorátní nuda. Navíc kladní hrdinové jsou tak trapně dokonalí, že jsem okamžitě začal fandit temný straně. Mazanej Gruber, zákeřnej Bouchner nebo svědomitej kolaborant Lhotský, tak to jsou pro mě hrdinové doby, kteří ve mně dokázali probudit aspoň nějakou tu emoci. Bez nich by se jen prodávalo, nakupovalo a pomlouvalo, tak jako v každý sámošce. ()

Galerie (1 570)

• Ačkoliv si seriál zakládá na dobových kostýmech a době, ve které probíhá, některé historické souvislosti zcela opomíjí a ignoruje. Veliteli Prahy je v závěrečné sérii přidělena hodnost SS-Grupenführera, což je jedna z nejvyšších hodností SS, kterou obdržel v Protektárotu v té době pouze Karl Hermann Frank jako „odměnu“ za zvládnuté demonstrace po smrti Jana Opletala. O té je v seriálu také zmínka, načež v následujících dílech jedna z hrdinek seriálu hrdě navštěvuje vysokou školu, které byly ve skutečnosti po 17. listopadu 1939 již zavřené. (george16)
  • Kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší měla rozsáhlou sbírku originálních oblečení a doplňků. Zpočátku nakupovala hlavně v Čechách a bližším okolí, ale později se zaměřila na Spojené státy, kde se dá získat spousta věcí z období mezi světovými válkami. (Olík)
  • Milostná lesbická linka mezi Irenou (Kristýna Ryška) a Alenou (Simona Lewandowská) měla velký ohlas v LGBT komunitě. Vznikly její různé fankluby nebo skupiny na sociálních sítích a dostalo se jí přezdívky „IRLENA“, jako sloučenina křestních jmen postav. (Olík)