Začalo to jedné žhavé noci

One Night at McCool's

Začalo sa to jednej horúcej noci

Tá mrcha nás zabije!

Komedie / Krimi

USA, 2001, 93 min

Skvělé pokoukáníčko, které dominuje nabušené herecké obsazení a hodně zábavná zápletka. Především přenádherná ultraluxusní Liv Tyler, kdy naprosto každému z mužského osazenstva věřím, že by pro ní i ... prostě cokoliv :-), ale i Dillon, Douglas, Reiser (asi nejlepší), Goodman, Jenkins, ti všichni zde podávají maximálně odvázané výkony, kdy bylo vidět, že se tímto natáčením sakra bavili a přenesli to i na obecenstvo. Samotná zápletka je jinak hodně fajnová, jde o takový sranda propletenec, kdy divák nemá moc tušení, jakým směrem se budou jednotlivé scény odvíjet, kdy a co na sebe jednotlivé postavy připraví a čím se budou snažit navzájem přechytračit a závěrečné akční zúčtování je pak už jen třešničkou na dortu, které je též ovšem dost nečekané a vlastně tím tak mohu i celý film označit za poměrně originální počin, plný nečekaných zvratů a nápaditých momentů. Začalo to jedné žhavé noci má zkrátka dost slušně vypilovaný scénář, spoustu opravdu vtipných a fungujících hlášek, hodně svižný spád, velmi zábavné postavy, prostě jde o černohumorný odvaz jak sviňa a je velká škoda, že jde o tak poměrně neprofláknutou záležitost, neboť vážně to stojí za to!(9.4.2012)

"I'm gonna kill all you... damn Village People!" Snímek, připomínající novější tvorbu bří Coenů, se celou dobu plouží někde mezi nudou a mírnou zábavností. Vše pozvedává až hodně povedené finále, jehož součástí je i výše citovaná hláška, při níž jsem se konečně od srdce zasmál. K jejímu pochopení je ovšem nutno umět identifikovat interprety hitu "YMCA" nejen z poslechu.(11.11.2009)

It all started one night at McCools… řeknou svorně tři muži a my od té doby sledujeme jejich vyprávění, které se začíná krásně prolínat do vtipné (Paul Reiser boduje!) a sexy (pokud milujete Liv Tyler, musíte si sehnat tenhle film, pak ji totiž budete milovat ještě víc) komedie. Nebudu vám lhát, tenhle film není dokonalý a opravdu jsem se zasmál tak dvakrát až třikrát, ale celou tu dobu jsem se usmíval a pochechtával a opravdu těšil na to, co se stane příště. Kdyby si ještě někdo pohrál se scénářem a nasměroval ho do ještě černější roviny humoru (možná už jsem toho viděl dost, ale opravdu černá komedie to je maximálně až ke konci) pak bych byl naprosto spokojený. Takhle jsem jen opravdu spokojený a dám 80 %.(13.7.2011)

Genialne prastena komedie, ktera obsahuje opravdu vsechno: od skvelych hercu (opravdu VSICHNI jsou bajecni, i ta Liv), pres kuzi a retezy, az po YMCA. Nejedna se tu o ten typ humoru, kde byste se za bricho popadali, ale zato jsou vsechny vtipky originalni, silene, trefne. Ackoliv se na imdb potaci kolem 60%, podle me stoji za zhlednuti.(21.9.2008)

Docela povedená černohumorná variace na filmy-noir, v nichž je katalyzátorem dění krásná femme fatale. Kromě dobře obsazených herců (hlavně Liv Tyler a Paul Reiser) potěší především slušně vygradované finále (poslední záběr je vskutku pamětihodný příklad drsného humoru). Pro mě osobně sice žádná velká legrace, ale svoje kvality to rozhodně má. 60 %(30.3.2012)

• - Liv Tyler nosila kvůli velikosti poprsí během natáčení vycpanou podprsenku. (Tygrys)

• - Skutečný bar „McCool's" se nachází v St. Louis, ale filmaři se rozhodli v něm nenatáčet, protože je moc temný a ponurý. (Tygrys)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles, Pasadeně, La Crescentě, Agoura Hills a Winnetce v Kalifornii (USA). (Tygrys)