Celkem slušná válečná špiónská romance, jejímiž největšími klady jsou zvučná jména, nikoliv už výkony jejich nositelů. Některé momenty slušně napínavé, ale jelikož tušíte jak to skončí, nebere vás to ani zdaleka tolik jako by mohlo, nemluvě o tom, že právě vzhledem k obsahu je to přehnaně dlouhé. Je to takové slušně odvedené řemeslo na dnešní poměry spíše televizního formátu a já hodně váhám mezi padesáti a šedesáti procenty. Ale jo, za Joely Richardson dám 60% a zase zopakuju, že pro role z této doby se narodila:)(13.7.2008)

Tento film som videl už veľmi dávno.Viem, že sa mi už vtedy páčil.Tak som si ho pozrel znova a nič sa nezmenilo.Melanie Griffith ma čo to do seba.Škoda že sa tak samovolne zohavila a už nehráva, pretože som ju mal celkom v oblube.Film bol v roku 1993 nominovaný na 5 zlatých malín (Herečka, herec, film, scenár a réžia). Nakoniec si odniesol len 3 zlaté maliny - film, réžia a herečka.Podla mńa úplne nezaslúžene(22.11.2011)

Veľmi kvalitná vojnová špionážna dráma, ktorej dominuje príťažlivý scenár a sympatické herecké obsadenie. Melanie Griffith v úlohe špiónky teda nie je bohvie čo, ale spynie "s davom". Najväčším víťazom sa javí Joely Richardson, v menšej úlohe, tentoraz oproti Schindlerovmu listu, poteší prítomnosť (nacistického pohlavára) v podobe Liama Neesona.(5.11.2011)

Tenhle snímek měl asi všechno. Možná se některým nezdála atmosféra, která byla za války patrně ještě mnohem temnější, nicméně takovou nutně k úspěchu nepotřeboval. Co se týče výkonů, výrazně nad všemi vyčnívá Melanie Griffithová, pro kterou se stal patrně její životní rolí. Možná tomu napomáhá i doba, ve které se snímek odehrává, každopádně zde (a potřeba říct, že pouze zde!) působí nejpřitažlivějším dojmem, který se jí kdy podařilo vytvořit. Nakonec i český dabing povýšil její roli dokonce ještě o stupínek výš.(1.2.2019)

• luciluci

Chvílami tak naivné, že sa až divím, že sa na to Douglas upísal. Príbeh je v podstate jedno velké klišé, takže ničím neprekvapí a človek po celú dobu vie, čo bude nasledovať. Scenár akoby vyliaty z pera Rosamunde Pillcerovej, Daniely Steelovej, či inej podobnej autorky ružových románov. Herecký výkon Melanie Griffih je dosť slabý.(16.3.2011)

• - Liam Neeson hraje v tomto filmu se svou budoucí švagrovou Joely Richardson. (HellFire)

• - Michael Douglas si za natáčení řekl o honorář 15 milionů amerických dolarů a procenta ze zisku, ale nakonec se musel spokojit  se 14 miliony. (Zdroj: Michael Douglas) (Locksley)

• - Při natáčení v Berlíně byla odpálena budova za 500,000$ v nesprávný moment – žádná z kamer nebyla zapnuta. (HellFire)