Odkaz: Skutečný příběh LA Lakers

• USA Legacy: The True Story of the LA Lakers

Epizody(10)

Odkaz: Skutečný příběh LA Lakers zachycuje pozoruhodný vzestup a nebývalý úspěch jednoho z nejdominantnějších a nejproslulejších profesionálních sportovních klubů. (Disney+)

Flory14

Last Dance který se zaměřil spíše na majitele klubu a mapuje delší úsek. Kdo nezná jméno Dr.Buss tak po tomto dokumentu bude vědět jak moc důležitý tenhle člověk byl v historii nejen Lakers ale i celé NBA. Tím jak je dokument zaměřen na skoro 40 let, je v některých částech trochu zrychlený a zápasy tolik nevtáhnou jako právě v projektu Bulls. Nahrazuje to ale detailnějším pohledem do zákulisí, velice otevřeným zpovědním a nestraností. Ať už tu pohled na Magica který byl oblíbenec u vedení, spor Shaquilla a Kobeho ( kde hlavně u Kobeho jsme velice ocenil že se ho také nebáli očernit) nebo působení Philla Jacskona. Přidaná hodnota oproti jiným sportovním dokumentům je pak hlavně linka sourozenců. Jak se dokázali rozhádat, štvát,soupeřit a celkově si hrát své "hry o trůny" to se jen tak nevidí.  Za mě je škoda že tenhle snímek tak prošuměl protože svou kvalitou se přibližuje k tomu nejlepšímu. PS: Jordan pořád ale vede i zde :) ()