Protiklady se přitahují

Jack and Jill vs. the World

Jack a Jill proti zvyšku sveta

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2008, 84 min

Český název lehce klame. Je to pohádka o střetu vašeho světa s umírajícim romantickým blázínkem. Ty dvě hodiny si ukazujeme občas i vtipně možnosti bytí bez tradiční lidské upjatosti. Posezení ve větvích svítícího stromu v prostřed města je toho důkazem. Hudba podtrhuje roztomilost, jedinou chybou je, že takové holky na světě neexistují :-) A těch 5* bude možná i za to, že sem si v průběhu uvědomil pomalou zkázu mého bezstarostného světa v němž ještě stále žiji.(11.10.2009)

• Ichabod

Výstavní zoufalost a absolutní prázdnota (emoce? pche!) jakých jsou už snad stovky. Samozřejmě, že Freddie se zachová jako idiot a samozřejmě že jej obratem posere pták (když je to názorně ukázáno, tak to už je fakt plivnutí do tváře všemu co dělá dobrý film dobrým filmem). Zoufalí herci, nudná režie, scénář co se dá napsat na toaletě během týdne a stále nebude nejpamětihodnějším výplodem snažení v místnosti...(25.7.2009)

Po delší době jsem viděl film s jedním z mých oblíbených herců, Freddiem Prinzem Jr. Jako jeden z mála lidí mohu říci, že jsem viděl skoro všechny filmy, které u nás v Česku byly s tímto hercem k vidění. Pokoušel jsem se totiž o nemožné, a to sice zkompletovat sbírku filmů, ve kterých hrál, což se mi skoro povedlo. Ale nyní k filmu. Kdo zná Freddieho filmy, tak ví, co od něj čekat. Romantické komedie jsou jeho parketa, a to dokazuje i zde. Ovšem na rovinu, viděl jsem s ním lepší romantické komedie. Tohle je takový typický příklad, kdy oni se do sebe zamilují, pak se rozejdou, pak se zase dají dohromady a všechno je fajn. Přesto jsem se ale u tohoto filmu solidně zabavil a na sobotní večer to byla dobrá volba. Zkrátka další průměrná romantická komedie s Freddiem, ovšem tentokrát už s o něco starším Freddiem. Ale věděl jsem do čeho jdu, na jeho obličej jsem zvyklý, jeho filmová partnerka byla sympatická a pohledná, takže mi z toho vychází normální nevýrazný průměr. Není to prostě dobré, ale není to ani špatné. Pokud ale mohu radit, tak sáhněte spíše po romantických komediích, jako jsou Letní vzplanutí, Taková normální holka nebo Zůstaň se mnou. Taky tam hraje Freddie a jsou ještě o něco lepší, nežli tento film. Jinak co se týče tohoto filmu, tak za sebe dávám tři hvězdičky.(4.5.2009)

• pe3czech

"Páni, to je ale kýč!", letělo mi hlavou nedlouho po úvodních titulcích. Přesto však první půlhodina nasadila v rámci žánru laťku do výšek, které skáče jen Jelena Isinbajeva. Zdá se jako úžasná uspávačka na dobrou noc, lék na posmutnělou duši. Přesně tyhle dvě podmínky byly u mne splněny, navíc v obou hlavních hrdinech jsem se poznal(nebo bych se rád poznal), a já o prvním reklamním bloku začal uvažovat nad štědrým hodnocením. Dokonce i soundtrack se mi vzhledem k aktuálnímu rozpoložení docela zalíbil. Bohužel druhá část klesla do nejhlubší možné plytkosti. Mne daleko více zajímalo řešení jejího zdravotního problému, kterak se s ním vypořádají a doufal jsem, že happy end bude ve smyslu jejího uzdravení. Přiznávám, nebyla by to žádná sláva, přesto by tisícinásobně překonal klasický konec "kterak se dva pohádají a pak prozřou svou hloupost", který mě nemile uzemnil. Řečeno sportovní metaforou ze začátku - laťka nasazena pro Jelenu Isinbajevu, ale skočit se jí pokoušela kulhající juniorka se šedým zákalem.///Zajímavé pro mne bylo vidět Freddieho Prinze po delší odmlce. Holt už to není ten slaďáček z před deseti let. Rysy mu nějak zhrubly a i když v něm toho sympatického cukrouše rychle poznáte, obzvláště z jeho klasických gest, právě ta gesta v jeho "mužštější" variaci už tak nefungují.(4.8.2009)

Cystická fibróza není zas taková sranda, jak se nám snaží autoři namluvit. 50% pacientů zemře do 32 roků věku, jsou neplodní, trpí cukrovkou, mají extrémně slaný pot a obvykle i malý vzrůst. Typické jsou paličkovité prsty, časté dýchací obtíže, záněty dýchacího traktu. Nemoc je nevyléčitelná a transplantace plic předčasnou smrt jen oddálí. To jen na doplnění scénáře...(4.6.2010)

• - Hned v několika záběrech na Jackovo (Freddie Prinze Jr.) rameno je možné zaregistrovat vytetovaného draka, který během filmu několikrát změní umístění. (Conspi)