Protiklady se přitahují

Jack and Jill vs. the World

Jack a Jill proti zvyšku sveta

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2008, 84 min

• Marrianna

Udivuje mě, že se ještě někdo do slaďáků pouští - no udivuji se i já, jelikož si seženu další a opět mu dávám šanci. A ono ne, ono je to zase to samý. Je fajn, když se pošťuchují a svým opakem se doplňují, jenže aby něco jiskřilo musí tam být i protipóly (Freddiemu Prinzovi to nevěřím i kdyby si dal před oči prskavku) - a ne, že z toho udělají další plytký příběh od Rosamunde Pilcher. Prosím prosím, vytvořte po dloooouhý době, něco co mě potěší.(23.7.2009)

Zpočátku jsem tomu nevěnoval téměř žádnou pozornost, sem tam jsem zaslechl slova jako "plíce" "nějaká nemoc" a to mi stačilo, abych se zorientoval. Od cca druhé třetiny filmu to je snesitelná romantika, kterou zabijí nesympatický Freddie. Nic proti němu, ale v tomhle filmu byl na pěst. Na jeho místě bych si v klidu představil takového Marka Ruffala. To by hned byla jiná podívaná. Taryn Manning byla okouzlující, sympatická a normální, takže s ní jsem neměl žádný problém. Na konci jsem ocenil, že to nebyl takový slaďák, jak jsem čekal, takže slušné tři hvězdy tomu v klidu dám, ale abych se na to díval podruhé, to po mně nechtějte…(4.8.2009)

Po delší době jsem viděl film s jedním z mých oblíbených herců, Freddiem Prinzem Jr. Jako jeden z mála lidí mohu říci, že jsem viděl skoro všechny filmy, které u nás v Česku byly s tímto hercem k vidění. Pokoušel jsem se totiž o nemožné, a to sice zkompletovat sbírku filmů, ve kterých hrál, což se mi skoro povedlo. Ale nyní k filmu. Kdo zná Freddieho filmy, tak ví, co od něj čekat. Romantické komedie jsou jeho parketa, a to dokazuje i zde. Ovšem na rovinu, viděl jsem s ním lepší romantické komedie. Tohle je takový typický příklad, kdy oni se do sebe zamilují, pak se rozejdou, pak se zase dají dohromady a všechno je fajn. Přesto jsem se ale u tohoto filmu solidně zabavil a na sobotní večer to byla dobrá volba. Zkrátka další průměrná romantická komedie s Freddiem, ovšem tentokrát už s o něco starším Freddiem. Ale věděl jsem do čeho jdu, na jeho obličej jsem zvyklý, jeho filmová partnerka byla sympatická a pohledná, takže mi z toho vychází normální nevýrazný průměr. Není to prostě dobré, ale není to ani špatné. Pokud ale mohu radit, tak sáhněte spíše po romantických komediích, jako jsou Letní vzplanutí, Taková normální holka nebo Zůstaň se mnou. Taky tam hraje Freddie a jsou ještě o něco lepší, nežli tento film. Jinak co se týče tohoto filmu, tak za sebe dávám tři hvězdičky.(4.5.2009)

Tenhle film byl trošku slabší, mohla se uzdravit a taky mohl mít trošku delší konec, jinak docela ušel, líbil se mi jeho děj, to že se báječně doplňovali a tomu druhému scházeli, kdybych měla film zhodnotit jako celek, napsala bych uspokojivý. Tenhle film byl dobrý na oddechnutí, na zasmání a dokonce i zamyšlení, mi se líbí to nasazení, pro manifest, pro to být upřímný, protože upřímnost je vzácností. Takže tenhle film doporučuji těm, kteří si chtějí zkrátit čas nebo se jen uvolnit, protože na to, na to je tento film ten pravý.(25.9.2014)

• otík

Suché a nemastné romantické drama o zbohatlíkovi a chudé nemocné dívce, která mu zlomila srdce a on ji poslal do ..., aby si pak uvědomil, že ji má rád. Už sám námět je hloupý a celkové provedení je těžce nudné a totálně bez jiskry. Freddie Prinze Jr. už není žádný krasavec a hrát vůbec neumí, zbytek hereckého ansáblu není o nic lepší. Prostě další nepovedený romantický blivajz.(19.8.2008)

• - Hned v několika záběrech na Jackovo (Freddie Prinze Jr.) rameno je možné zaregistrovat vytetovaného draka, který během filmu několikrát změní umístění. (Conspi)