poster

Protiklady se přitahují

 • USA

  Jack and Jill vs. the World

 • Slovensko

  Jack a Jill proti zvyšku sveta

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2008, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  *

  Je pravda, že jsem "Protiklady se přitahují" viděl náhodou jen jako kulisu při čtení "Cesty krve", ale ani čtivé Kulhánkovo dílo nezabránilo tomu, aby mě dění na obrazovce někdy na dlouhé minuty v kuse nevytrhovalo od knížky, a já s pootevřenou pusou nesledoval tenhle film... Růžová romantická komedie, kde vtip nefunguje, Freddie Prinze jr. se radši schovává do dlouhého kabátu, a nesnesitelně barevná hlavní hrdinka trpí zcela prvoplánově cystickou fibrózou (pro pe3czechka - kdyby se Jill na konci skutečně uzdravila, bylo by to na žalobu za citovou újmu), ačkoliv je z vlastního děje naprosto zjevné, že o téhle nemoci si scénáristka a režisérka v jedné osobě přečetla maximálně článek v novinách... Štěstí nerovná se kariéra, rodiče to s námi většinou myslí dobře, i když to neumí dát najevo, šplhání po stromech je fajn věc, nudná práce leze na mozek, a všechna ta další životní moudra jsou předžvýkávána divákovi takovým způsobem, že z nich nakonec zůstává jen nepěkná břečka, která mě skoro až urážela. A to i proto, že hlavní hrdinové jsou k sobě dostrkáváni od samého začátku, a jen naprosto nesmyslně naroubovaná "zápletka" s cystickou fibrózou se má postarat o kolize v jejich vzájemném vztahu. Aby toho nebylo málo, musíme sledovat přípravu manifestu, který má pravděpodobně mít na lidi očistný účinek, pomoci jim prohlédnout "o čem život vlastně je". Jako by existoval nějaký univerzální návod... A jako by romantická linka podpořená "kvalitními herci" a strašlivě přeslazeným soundtrackem filmu nebyla už dostatečně ubíjející. "Protiklady se přitahují" jsou po dlouhé době filmem, který mě vyloženě naštval.(5.8.2009)

 • piglit
  ***

  Cystická fibróza není zas taková sranda, jak se nám snaží autoři namluvit. 50% pacientů zemře do 32 roků věku, jsou neplodní, trpí cukrovkou, mají extrémně slaný pot a obvykle i malý vzrůst. Typické jsou paličkovité prsty, časté dýchací obtíže, záněty dýchacího traktu. Nemoc je nevyléčitelná a transplantace plic předčasnou smrt jen oddálí. To jen na doplnění scénáře...(4.6.2010)

 • Marrianna
  **

  Udivuje mě, že se ještě někdo do slaďáků pouští - no udivuji se i já, jelikož si seženu další a opět mu dávám šanci. A ono ne, ono je to zase to samý. Je fajn, když se pošťuchují a svým opakem se doplňují, jenže aby něco jiskřilo musí tam být i protipóly (Freddiemu Prinzovi to nevěřím i kdyby si dal před oči prskavku) - a ne, že z toho udělají další plytký příběh od Rosamunde Pilcher. Prosím prosím, vytvořte po dloooouhý době, něco co mě potěší.(23.7.2009)

 • otík
  **

  Suché a nemastné romantické drama o zbohatlíkovi a chudé nemocné dívce, která mu zlomila srdce a on ji poslal do ..., aby si pak uvědomil, že ji má rád. Už sám námět je hloupý a celkové provedení je těžce nudné a totálně bez jiskry. Freddie Prinze Jr. už není žádný krasavec a hrát vůbec neumí, zbytek hereckého ansáblu není o nic lepší. Prostě další nepovedený romantický blivajz.(19.8.2008)

 • Ichabod
  *

  Výstavní zoufalost a absolutní prázdnota (emoce? pche!) jakých jsou už snad stovky. Samozřejmě, že Freddie se zachová jako idiot a samozřejmě že jej obratem posere pták (když je to názorně ukázáno, tak to už je fakt plivnutí do tváře všemu co dělá dobrý film dobrým filmem). Zoufalí herci, nudná režie, scénář co se dá napsat na toaletě během týdne a stále nebude nejpamětihodnějším výplodem snažení v místnosti...(25.7.2009)

 • - Hned v několika záběrech na Jackovo (Freddie Prinze Jr.) rameno je možné zaregistrovat vytetovaného draka, který během filmu několikrát změní umístění. (Conspi)