Protiklady se přitahují

• USA Jack and Jill vs. the World (více)
Trailer

Úspěšný reklamní agent Jack žije na vysoké noze a problémy obyčejných lidí moc neřeší. Naproti tomu Jill je lehce potrhlá holka, která žije ze dne na den a její spontánní rozhodnutí jí malinko komplikují život. Ti dva se rozhodnou spojit síly a sepsat manifest, ve kterém by poradili, jak žít ideální život. Přitom si ale začnou uvědomovat, že ten jejich k ideálu potřebuje právě toho druhého. (Magic Box)

Trailer

genetique

Romantická komédia, ktorá ide presne podľa priemernej šablóny svojho žánru, prísne dodržiava pravidlá hry, avšak ničím nevyčnieva a neprináša do sveta nič nové. Myslel som však, že to bude o poznanie horšie, pretože som sa nenudil a to mi stačilo. Jemné priklonenie sa na stranu drámy neuškodilo. 55%. ()

viperblade

Zpočátku jsem tomu nevěnoval téměř žádnou pozornost, sem tam jsem zaslechl slova jako "plíce" "nějaká nemoc" a to mi stačilo, abych se zorientoval. Od cca druhé třetiny filmu to je snesitelná romantika, kterou zabijí nesympatický Freddie. Nic proti němu, ale v tomhle filmu byl na pěst. Na jeho místě bych si v klidu představil takového Marka Ruffala. To by hned byla jiná podívaná. Taryn Manning byla okouzlující, sympatická a normální, takže s ní jsem neměl žádný problém. Na konci jsem ocenil, že to nebyl takový slaďák, jak jsem čekal, takže slušné tři hvězdy tomu v klidu dám, ale abych se na to díval podruhé, to po mně nechtějte… ()

Malarkey

Běžte s tím už do prdele. :) Upřímně. Néé, vlastně, můžu si za to sám, že na to vůbec koukám, že mě to vůbec napadne sehnat a pustit. Jenže romanťáky mají taky světlé chvilky, a myslel jsem si, že tento, který trochu snaží romantickou atmosféru pozměnit tím, že dva hlavní hrdiny udělá naprosto opačného rázu, což je neobvyklé, mě potěší, což jsem myslel naprosto bezhlavě a taky jsem na to doplatil. Oni tvůrci totiž nakonec z hlavních postav udělají takové hrdličky až to hezké není. Protiklady se přitahují je sice hezké přirovnání, ale tak to opravdu málokdy funguje a tento film je pro mě ohromný nesympatický nesmysl, s nesympatickými herci, vyjma věčně se usmívající Taryn. Takže když romantický neobvyklý film, tak Lásku nebeskou a ne tento paskvil, který se pro mé oči snažil být zajímavým, ale přitom byl šedým průměrem. ()

Tyler

Je pravda, že jsem "Protiklady se přitahují" viděl náhodou jen jako kulisu při čtení "Cesty krve", ale ani čtivé Kulhánkovo dílo nezabránilo tomu, aby mě dění na obrazovce někdy na dlouhé minuty v kuse nevytrhovalo od knížky, a já s pootevřenou pusou nesledoval tenhle film... Růžová romantická komedie, kde vtip nefunguje, Freddie Prinze jr. se radši schovává do dlouhého kabátu, a nesnesitelně barevná hlavní hrdinka trpí zcela prvoplánově cystickou fibrózou (pro pe3czechka - kdyby se Jill na konci skutečně uzdravila, bylo by to na žalobu za citovou újmu), ačkoliv je z vlastního děje naprosto zjevné, že o téhle nemoci si scénáristka a režisérka v jedné osobě přečetla maximálně článek v novinách... Štěstí nerovná se kariéra, rodiče to s námi většinou myslí dobře, i když to neumí dát najevo, šplhání po stromech je fajn věc, nudná práce leze na mozek, a všechna ta další životní moudra jsou předžvýkávána divákovi takovým způsobem, že z nich nakonec zůstává jen nepěkná břečka, která mě skoro až urážela. A to i proto, že hlavní hrdinové jsou k sobě dostrkáváni od samého začátku, a jen naprosto nesmyslně naroubovaná "zápletka" s cystickou fibrózou se má postarat o kolize v jejich vzájemném vztahu. Aby toho nebylo málo, musíme sledovat přípravu manifestu, který má pravděpodobně mít na lidi očistný účinek, pomoci jim prohlédnout "o čem život vlastně je". Jako by existoval nějaký univerzální návod... A jako by romantická linka podpořená "kvalitními herci" a strašlivě přeslazeným soundtrackem filmu nebyla už dostatečně ubíjející. "Protiklady se přitahují" jsou po dlouhé době filmem, který mě vyloženě naštval. ()

Shit

No nevim, nepřišlo mi to ani nějaký dramatický, ani nějaký romantický a jestli tohle byla komedie, tak se asi někde stala chyba mezi filmem a mnou, jelikož ke mně se nic vtipnýho nedostalo, je možný, že se to ztratilo někde při přenosu, ale zkoumat to už nebudu, nicméně sem se kupodivu vůbec nenudil, i když mi to nenabídlo prakticky nic zábavnýho a Freddie Prinze je trošku herecký prkno ()

• Hned v několika záběrech na Jackovo (Freddie Prinze Jr.) rameno je možné zaregistrovat vytetovaného draka, který během filmu několikrát změní umístění. (Conspi)