poster

Letní strom

 • USA

  Summertree

 • Československo

  Letný strom

Drama

USA, 1971, 88 min

Režie:

Anthony Newley

Scénář:

Edward Hume, Ron Cowen (divadelní hra)

Hudba:

David Shire

Producenti:

Kirk Douglas

Střih:

Maury Winetrobe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bila.tecka
  ***

  Film zaujme účastí mladinkého debutujícího Michaela Douglase a scénami milého milostného sbližování. Jerryho osobní tápání má ale v jedné věci jasno - za každou cenu se vyhnout vojenské službě ve Vietnamu - odtud ten tak zvaný protiválečný apel. Nic proti pacifismu, ale docela by mě zajímala reakce jeho otce Kirka ze Stezek slávy... (prostoduchý příměr, ale ať).(10.3.2011)

 • dobytek
  ***

  Oba zde uvedený obsahy jsou poněkud mimo, takže jsem od filmu čekal něco trochu jinýho. On se ten film totiž dotýká války ve Vietnamu dost okrajově. Občas se tam o Vietnamu někdo zmíní, ale spíš je to takovej příběh o tom, jak Michael Douglas prožívá takový starosti všedního života - nějakej vztah, nepřijetí na školu, první zaměstnání, návštěvy u rodičů, atd... Ta hrozba odvedení přijde až ke konci filmu. Do tý doby je to bohužel celkem nuda. Pak se dá mluvit konečně o nějakym dramatu. A ta úplně poslední scéna se vryje do paměti. Jinak tomu fotrovi bych na místě Michaela Douglase asi rozkopal hlavu o obrubník.(25.6.2014)

 • slunicko2
  **

  Unylý protiválečný film z období vietnamské války. 1) Michael Douglas na mě působí asexuálně, a jak vidím v tomto snímku, byl takový i zamlada. Stejný pocit mám i z filmu. Vše je takové... bakelitové - Jerryho pocity a motivace, jeho láska k Vanettě, chování malého Marvise, postoje rodičů i dějově naprosto nesourodá závěrečná pointa, tam jsem si vyloženě připadal jako v pimprdlovém divadle. 2) Celkový dojem umocnil autor obsahu Yoss, kterému zřejmě nestačilo ani 88 minut k pochopení, o čem film je, a tak udělal z černého bílé, z odpírače vojenské služby jejího přívržence, čímž můj pocit neskutečna ještě umocnil.(28.11.2010)

 • Zazie
  *****

  Velmi silný příběh, který ani po letech nemohu dostat z hlavy. Jen bych trochu poopravila zdejší obsah. Není pravda, že se Jerry rozhodl odejít bojovat do Vietnamu. Naopak, aby nemusel narukovat, snaží se dostat se do Kanady a získat kanadské občanství. Tím se ale staví do opozice proti svým rodičům, pro které jako pro bývalé přistěhovalce znamená americké občanství víc než život vlastního syna.(14.8.2010)

 • jhrasko
  ****

  Láska bolí, vojna bolí, nechápať rodičov a byť nimi nepochopený bolí. Čo najviac? Je to (z)merateľné? Krásny film v tradícii toho najlepšieho zo 70.rokov, Vietnam, hippies & Michael Douglas vo svojej najcivilnejšej úlohe. Žiadna arogantne spadnutá čeľusť ako ho poznám, ale úplne iné vyjadrovacie prostriedky. Škoda zbytočnej odbočky s malým černoškom, škoda doslovnosti v záverečnej scéne. Menej vie byť viacej.(26.10.2010)

 • Michael Douglas

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace