Par de asesinos, Un

• Itálie

Lo irritarono... e Sartana fece piazza pulita

Western

Itálie / Španělsko, 1971, 95 min

Z průmeru to příliš nevybočuje - nenudí, ale není ucelené. Chvíli to je jako westernová komedie, pak se zase roztáčejí ostřejší obrátky. Některé pasáže tam jsou jakoby navíc a jsou to ty paradoxně nejlepší. Hlavní ženská postava je nezesporu fajn, ovšem není to nic, co by naše rozvedená mužská populace bez auta neznala již dříve. Ovšem kvůli scéně na statku u sadistické jižanské rodiny ten film stojí za to vidět:-)(4.4.2013)

Celkom dobrý, zábavný spaghetti western v hlavnej úlohe s Giannom Garkom alias (Sartana/Santana). Dej celkom jednoduchý, Sartana sa dá dokopy s Marcosom aby našli ukryté peniaze. Nemalé potiaže im robí kráska Maria, šerifovia, ktorí sú im neustále v pätách aj chromý otec so svojími synmi. Hudba celkom dobrá. Celkovo film ujde!(19.6.2012)

• kkarx

Dva kamarádi a psanci Santana (Garko) a Marcos (Spoletini) byli po krádeži zrazeni svými spolupachateli a nacházejí se v obklíčení. Marcos se dostává do vězení, zatímco Santanovi se podaří utéct a jde po prachách. Marcos uplatí šerifa a vydává se pomoci Santanovi... Film se nedokáže rozhodnout, jakým směrem se bude ubírat a kterou linii vyprávění rozvíjet. V jednu chvíli to dokonce zcela nečekaně a zčista jasna vypadá jako nějaká variace na Hellbenders... Ani mi není zřejmý, jestli Marchent chtěl natočit komedii, nebo drsnější western. Obojí se tu najde, ale vůbec to nejde dohromady. Nakonec to není napínavý, ani vtipný. Trochu úchylný mi přišlo, že se oba kamarádi dělí o všechno, ženu nevyjímaje! No fuj. Garko má charisma, ale Spoletini už tolik ne. Vynikající je jenom úvodní skladba, Marchent byl sice solidní řemeslník, ale bez slušnýho scénáře to nestačí na víc než na 2.(15.5.2015)

Jeden z mnoha pokusů o westernovou komedii, v případě dvojice Garko a Silva se to docela povedlo.(25.1.2014)