Víťaz

Scénografie:

Ivan Kot

Kostýmy:

Milan Čorba

Občas mám problémy s filmami o outsideroch, respektíve nerozhodných ľuďoch, pretože postrádajú ciele a tak kedykoľvek stopnem film, tak mám pocit, že sa postava a s ňou ani dej nikam neposunul. Takéto filmy treba vedieť točiť a nie je to jednoduché, aby zaujali diváka. Víťaz tápe, nie je zábavným filmom, ale má svoje kvality a pôsobí na slovenskej scéne pomerne neotrepane. Lenže záverečný súboj s troma štyrmi nedobrovoľnými divákmi nemôže byť tak zaujímavý, ako keď skutočne o niečo ide a zápas by sa odohrával v športovke s publikom. Vlado si možno niečo dokázal, napríklad že je chlap, ale v podstate sa na konci oproti jeho začiatku nič podstatné nezmenilo. Ak mi samozrejme niečo neušlo.(1.7.2015)

• kebom

Hrozný film. Neskutočne zlá artikulácia hercov, ktorú chcel režisér vyvážiť predabovaním niektorých "nehercov" - napr. Dančiakom. Dej žiadny, dialógy zúfalé. Snaha o zatraktívnenie podivnými a zbytočnými "posteľovými" scénami a ženskými prsiami. Strata času. Absolventi by to natočili lepšie. Jedna hviezdička za nápad a niekoľko málo svetlých chvíľ.(20.2.2010)

Málo známy slovenský film o starších boxeroch, ktorí si to chcú opäť rozdať. Film vyniká atmosférov 70-tych rokov a takmer až dokumentárnym prístupom. Hraje v ňom mnoho nehercov a je to bohužiaľ poznať. Poniektoré nepresvedčivé výkony film zbytočne sťahujú do priemeru. Druhý vážny problém vidím v tom, že hlavnej postave Valharovi je venovaný priveľký priestor. Jeho spoločensky lepšie postavený protivník to v závere nemôže dohnať. Z tohto filmu slovenský Rocky nebude, ale myslím, že to ani nebolo cieľom režiséra. Je to až príliš realisticky podané. Film priemer, ale záverečná scéna v ringu má v sebe kus adrenalínu a skutočného boxu bez pozlátka. 60%.(9.6.2013)

• ScarPoul

Nie že by to nemalo dobrú myšlienku, alebo že by sa to nesnažilo o silnejší drajv. To filmu celkom ide. To čo mi neuveriteľne vadilo sú postavy. Celá životná etapa jedného človeka za svojim šťastím, ktoré bolo kdesi v minulosti, tu nie je podfarbené žiadnou silnou scénou. žiadnou vecou, ktorá by umocnila zúfalstvo muža, alebo jeho túžbu. Dušan Trančík si síce pohráva so subjektívnou a objektívnou kamerou a v scénach, ktoré pôsobia obyčajne, ukazuje absurdnosť celého snaženia, ale ako prezencia nejakého osudu , je to aspoň pre súčasného diváka veľmi nefunkčné. čo zamrzí. Drámy s boxérskeho prostredia mám totiž veľmi rád.(23.10.2012)

• Radko

Odnikiaľ nikam. Šedivé ako betónové sídlisko. Bývalý majster boxu dnes živorí v autodielni. No má dcéru aj mladú milenku. Dcéra je jemne problémová, exmanželka sa zase zaujíma o jeho vzťahy. Ešte tu je akýsi nevybavený účet z čias aktívneho zápolenia. Treba ho napraviť, lebo inak. Inak čo? Neviem. Zmení sa niečo? Tápem a tak mi je pri záverečnom súboji srdečne jedno, kto zvíťazí. Súhlasím síce dezorzom, že je to dokumentárne autentické, lenže tvorcovia veľmi nevedeli čo s tým.(7.3.2013)

• - Pracovný názov filmu bol Blízky človek. (Raccoon.city)

• - Jaroslav Tomsa  v roli Vladimíra Valhara použil v jednom záběru svoje autentické tričko s nápisem ATK (Armádní tělovýchovný klub Praha) V 50. letech za ně hrál hokej. (sator)

• - Snímka sa točila v Bratislave a v obci Zbehy. (dyfur)