Víťaz

Ivan Kot

Kostýmy:

Milan Čorba
  • kebom

Hrozný film. Neskutočne zlá artikulácia hercov, ktorú chcel režisér vyvážiť predabovaním niektorých "nehercov" - napr. Dančiakom. Dej žiadny, dialógy zúfalé. Snaha o zatraktívnenie podivnými a zbytočnými "posteľovými" scénami a ženskými prsiami. Strata času. Absolventi by to natočili lepšie. Jedna hviezdička za nápad a niekoľko málo svetlých chvíľ.(20.2.2010)

Timhle filmem muze mozna kazdy druhy pohrdat, ale to me neodradi abych si ho pro jeho vlastne vsedni autenticitu neoblibil. Dokonce i sceny ve kterych o nic nejde a za normalnich okolnosti by byly pro svou obycejnost celkem nudne jsou naplneny neuveritelnym nabojem. Konec sedmdesatych let, jeho duch jako by se z platna na divaka teskne sapal... .(20.12.2009)

• jhrasko

Prečo majú mnohé slovenské filmy konca sedemdesiatych rokov jedno spoločné - až bezbreho angažované a uvedomelé dialógy a bonmottá, ktoré si proste nemožem nezapisovať ??? Zopár z nich : "Všetci starneme, aj víťazi, aj outsideri, a najrýcheljšie tí, čo blbo žijú." ALEBO "Nech sedí doma, kúpte mu andulky alebo zajace." ALEBO "Zakaždým som povedala, že treba opraviť dušu. A Ty okrem seba nikoho nevidíš..." Inými slovami: Filmársky koncert pre pozostalých ( RING o ding ).(20.2.2010)

• ScarPoul

Nie že by to nemalo dobrú myšlienku, alebo že by sa to nesnažilo o silnejší drajv. To filmu celkom ide. To čo mi neuveriteľne vadilo sú postavy. Celá životná etapa jedného človeka za svojim šťastím, ktoré bolo kdesi v minulosti, tu nie je podfarbené žiadnou silnou scénou. žiadnou vecou, ktorá by umocnila zúfalstvo muža, alebo jeho túžbu. Dušan Trančík si síce pohráva so subjektívnou a objektívnou kamerou a v scénach, ktoré pôsobia obyčajne, ukazuje absurdnosť celého snaženia, ale ako prezencia nejakého osudu , je to aspoň pre súčasného diváka veľmi nefunkčné. čo zamrzí. Drámy s boxérskeho prostredia mám totiž veľmi rád.(23.10.2012)

Občas mám problémy s filmami o outsideroch, respektíve nerozhodných ľuďoch, pretože postrádajú ciele a tak kedykoľvek stopnem film, tak mám pocit, že sa postava a s ňou ani dej nikam neposunul. Takéto filmy treba vedieť točiť a nie je to jednoduché, aby zaujali diváka. Víťaz tápe, nie je zábavným filmom, ale má svoje kvality a pôsobí na slovenskej scéne pomerne neotrepane. Lenže záverečný súboj s troma štyrmi nedobrovoľnými divákmi nemôže byť tak zaujímavý, ako keď skutočne o niečo ide a zápas by sa odohrával v športovke s publikom. Vlado si možno niečo dokázal, napríklad že je chlap, ale v podstate sa na konci oproti jeho začiatku nič podstatné nezmenilo. Ak mi samozrejme niečo neušlo.(1.7.2015)

• - Jaroslav Tomsa  v roli Vladimíra Valhara použil v jednom záběru svoje autentické tričko s nápisem ATK (Armádní tělovýchovný klub Praha) V 50. letech za ně hrál hokej. (sator)

• - Snímka sa točila v Bratislave a v obci Zbehy. (dyfur)

• - Pracovný názov filmu bol Blízky človek. (Raccoon.city)