poster

O Rozárce a zakletém králi (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 44 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

František Hrubín (kniha)

Hudba:

Vadim Petrov

Zvuk:

Hugo Markes

Scénografie:

Ivo Houf
(další profese)
 • Bozvav
  ***

  Vůbec ne marná nedělní televizní pohádka, která ač studiová, nepůsobí nijak chudě. dobré herecké obsazení a mimořádně krásný hudební doprovod staví tuto pohádku do kategorie s vyšší hranicí průměru. Vyskočil měl fakt sexy hlas.Prostě fajn pohádka. Snad jen chudák manžel od Hortenzie, ten dopadl, ale to už by byla úplně jiná pohádka...(24.11.2015)

 • otík
  ***

  Něco jako Herzova Panna a Netvor, zasazené ovšem do tradičních pohádkových kulis s moc pěknou hudbou Vadima Petrova a hlavně "přístupné" dětem, což se o skvělé, ovšem strašidelné Herzově verzi nedá říct. Netvorův měkký hlas a příjemně pohádkový vzhled Veroniky Freimanové to vše v kombinaci s pohodovými kulisami přináší poklidnou dobrou pohádku.(29.8.2012)

 • Pitryx
  odpad!

  Tady jsem měl asi rekord, když jsem do tří minut tipl na kradenou „Krásku a zvíře“. Nu, k pohádce jako takové, je to jedna z nejnudnějších pohádek co existují. Ani jako dítě jsem ji rád neměl a u televize jsem pravil, že je to blbina a že se tam nic neděje. Což je fakt, protože v každé verzi je přes půlka vyprávění pobíhání jakési baby po zámku. Takže ani tato verze u mne nevyvolala nadšení a nudil jsem se u ní jako u všech ostatních.(10.5.2018)

 • Gemini
  ****

  Když přistoupíte na to, že je to čistá televizní československá studiová (čti papundeklová) inscenace slavné pohádky, včetně těch příšerně rozplizlých plamenů svíček (a že jich tu je), můžete se soustředit už v podstatě jen na pozitiva. Tady je navíc vkusně používáno černé divadlo, hraje hezká hudba Vadima Petrova, a všichni živí herci (což zahrnuje i herečky, ať si genderová drůbežárna kvoká jak chce) hrají velmi příjemně, tedy až na zlou Janu Švandovou;) Veronika Freimanová ve třiceti pořád mohla hrát naivní děvčátka, a její postupné vytváření vztahu k Netvorovi (který tu vypadá jako tvor lev křížený s tvorem kokršpanělem) probíhá na velmi omezeném časovém prostoru docela uvěřitelně (na pohádkové poměry;)). Je jen zarážející, jak může třeba pohádka O Spanilé Jašince, ač je o dvanáct let mladší, vypadat úplně stejně... ale to jaksi není problém Rozárky A Zakletého Krále, že:) Čili tady je to na 70%. Děti bude rozhodně lepší s legendární pohádkou seznámit prostřednictvím ostřílené paní Koutné, než skrze Juraje Herze... nebo Zaklínače:))(6.3.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Z Veroniky Freimanové si na zadek nesedám, mezi moje oblíbené princezny a pohádkové hrdinky nikdy nepatřila, hlavně mě na ní irituje ten skojíkavý slzavý hlas. Uznávám ale, že jako Rozárka, hodná holka od plotny, co umí uvařit zelňačku, působí věrohodně a vcelku i chápu, že si ji zvíře chtělo nechat u sebe. S tím zvířetem je to vždycky vošajslich, mně ty zvířecí podoby zakletého ve všech verzích připadají roztomilé a tenhle kříženec opelichaného lva s neméně opelichaným pudlem není výjimkou. Smutné je, že zlo zůstalo nepotrestáno, zato byl potrestaný zcela nevinný manžel druhé ze sester. Ta mrcha mu zůstala na krku na pořád.(1.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace