poster

Zaspala nevěsta (TV film)

Komedie

Československo, 1984, 67 min

 • otík
  ***

  Že se do toho scénárista Blažek víc nezamotal. Vztahový propletenec mezi ústřední dvojicí je složitější o vztah k druhému příteli, k mamince hlavního hrdiny a tatínkovi hlavní hrdinky a dalšími vztahy s přáteli. Jednu chvíli to jeden myslí vážně, pak zas druhý a ne a ne se trefit do toho, co chce ten druhý. Děs. Jinak ale místy hodně vtipné, velice dobrá Jakoubková i mně neznámý Pavlovský. Rozhodně zajímavá sonda do televizního archívu.(22.9.2018)

 • vitekpe
  **

  Nejhorsi je kdyz herci nemaji co hrat, a jeste je to spatne zrezirovane=nudne, klisovite. Dalsi problem je michat vynikajici a prumerne herce. To je pak spatne pro vsechny. Nevim, o co pani Sadkove vlastne slo, ale tohle je zbytecny pocin. Dve hvezdy davam za Blahu, Petrovickou, Kodeta, Svandovou a Fisarkovou. P.S.: vubec to neni komedie.(20.11.2013)

 • Pitryx
  odpad!

  Pěkná volovina. Naprosto o ničem. Zaujal mne akorát pan Pavel Pavlovský. 20120607+++++++++ Souhlas s mým starším komentářem. Nezlobte se na mně, ale když se musí kolega otázat hudebníka, zda zná skladbu „Zaspala nevěsta“ je jako byste se operního pěvce otázali, zda zná „Prodanou nevěstu“. Celá inscenace je prakticky z větší části rozhovor dvou herců, takže usnutí je zde velmi aktuální. Já neusnul, neb jsem začal škrábat brambory a silou vůle jsem tu blbinu doposlouchal až do konce. 20191415(9.3.2014)

 • sportovec
  *****

  Citlivě zpracovaná umělecká sonda do těch oblastí lidských vztahů, o kterých se nepíše podobně jako se nesluší mluvit o toaletách a dolním konci trupu. Řada slabin je zjevná, ale představení energického ženství mnohé vyvažuje. Všichni jsme jen lidé, d a bolístky, někdy až tragické, do našich životů také patří. Ať se nám to líbí či ne.(29.11.2020)

 • topi
  ***

  Na svou dobu docela mazec. Karla se seznámí v baru s houslistou Andrejem, půjčí si klíče od bytu Andrejového kamaráda (Jirka Kodet) a hned skončí v posteli. Během příběhu vyplouvají na povrch skutečnosti, které ukazují tehdejší společnost jako bezpáteřní dobytky. Zahýbání je tam snad v každém vztahu :). Ve zkratce : třicetiletá Karla (Eva Jakoubková) by ráda měla dítě a tak za každou cenu začne shánět potencionálního tatínka a rychle se vdát. Nejvíce zaujme neokoukaná tvář houslisty Andreje (Pavel Pavlovský) a klasický démon Josef Bláha jako Karlin tatík.(22.9.2018)